BK MLADA BOLESLAV
6. 9. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Škoda, že jsme nedali víc gólů, litoval po zápase s Minskem Jiří Kurka

M l. B o l. – Úterní zápas s Minskem nabídl hezkou hokejovou podívanou. Ačkoliv Bruslaři vedli už 3:0, díky dvěma vyloučeným hráčům najednou museli hrát ve třech. Z toho Junosť vytěžila dvě branky, které rozhodly o tom, že po Växjö Lakers postupuje ze skupiny L právě běloruský Minsk. Za utkáním se ohlédl vicemistr Extraligy juniorů z roku 2015 Jiří Kurka (0+1), jenž strávil uplynulou sezónu v dresu Benátek, nyní bojuje o místo v extraligovém kádru Mladé Boleslavi.

Utkání dopadlo nakonec smolně pro Mladou Boleslav i přesto, že vyhrála. Smůla se začala zimnímu stadionu lepit na střechu už krátce po čtrnácté hodině, kdy vypověděl službu jistič v trafostanici u malé haly. "Člověka to trochu rozhodí, když před zápasem nejde elektřina. Nejsme na to zvyklí. Snažili jsme se to ale nevnímat a maximálně se koncentrovat na zápas, do kterého jsme vstoupili relativně dobře," ohlížel se za startem utkání Jiří Kurka.

Boleslavští hokejisté rozehráli druhou třetinu na jedničku, vedli dokonce už 3:0. Pak si však sami zkomplikovali situaci hned dvěma menšími tresty zároveň, které je stály případnou naději na postup ze skupiny L. Minsk totiž následně dvakrát skóroval. "Teď zpětně už se s tím bohužel nedá nic dělat, samozřejmě to ale hodně mrzí. Potom jsme se snažili přidat ještě nějaký gól, jenže to bohužel nevyšlo," mrzelo odchovance Mladé Boleslavi, který nastupuje s tradičním číslem 11 na dresu.

Dvaadvacetiletý obránce strávil minulou sezónu v dresu prvoligových Benátek nad Jizerou, přičemž si v rámci střídavých startů odskočil na několik duelů i do extraligové Mladé Boleslavi. Jak to bude v další sezóně, zatím Kurka neví. "Zda se vrátím do Benátek, nebo zůstanu tady, musí rozhodnout trenéři. Záležet bude hlavně na mých výkonech a na tom, zda se jim budu hodit do sestavy."

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.