BK MLADA BOLESLAV
19. 11. 2018 | Michal Konvalina

Šéf B týmu Milan Ficek: Přísně dodržujeme pravidlo, aby za nás hráli jen Boleslaváci

M l. B o l. - Prostřednictvím našeho webu zprostředkováváme mimo jiné i zpravodajství z vybraných zápasů B týmu Bruslařského klubu. Ten přesto zůstává trochu v ústraní oproti extraligovému mužstvu nebo mládeži. Proto přinášíme rozhovor s vedoucím, trenérem a stále i hráčem boleslavského B týmu Milanem Fickem starším, který poodkryl příběh týmu, jenž už několik let působí v krajské soutěži.

Pane trenére, funguje boleslavský B tým jako oficiální rezerva extraligového mužstva?

Nejsme oficiální rezervou áčka BK Mladá Boleslav mužstva, protože hrajeme pouze krajskou soutěž. Tato soutěž je až čtvrtá v republice. Podle pravidel Českého svazu ledního hokeje bychom mohli být rezervou áčka, kdybychom hráli o soutěž výš, tedy druhou ligu. To by s sebou ale neslo diametrálně větší finanční náklady. Ve stávající soutěži se náklady na jednu sezonu pohybují okolo 300 tisíc. Kdybychom hráli druhou ligu, tak už cestujeme po celé republice, museli bychom řešit hráčské smlouvy, materiální vybavení, atd. Náklady jsou potom už miliónové. Áčko má navázanou spolupráci s kluby v 1. a ve 2. lize. Pro ně to má samozřejmě především sportovní význam, neboť tyto kluby hrají kvalitnější soutěže.

Máte tedy podporu od klubu?

Ano, máme. Dostáváme od A týmu dresy. Máme možnost odkupu použité výstroje.

Kdy B tým odstartoval svoji činnost?

17. února 2006.

Za jakých okolností vznikal?

V roce 2006 vznikla myšlenka obnovit béčko v rámci BK Mladá Boleslav. V té době hrálo mnoho hráčů, kteří prošli mladoboleslavským A týmem v okolních městech (Benátky, Poděbrady, Jičín, atd.). Většina už měla rodiny a syny hrající v žákovských kategoriích Bruslařského klubu. Tito hráči chtěli ještě hrát hokej ve svazem řízené soutěži, ale nechtěli už dojíždět. Ať už kvůli rodinám, obrovské časové zátěži nebo jiným důvodům. Tito hráči se spojili a založili samostatný právní subjekt a přihlásili ho za velké pomoci Luďka Bukače mladšího do krajské soutěže ve Středočeském kraji. Důvod byl jasný – samostatné, průhledné a oddělené financování od stávajícího právního subjektu Bruslařský klub Mladá Boleslav, který od roku 2002 sdružuje hokejovou mládež od přípravky až po juniory.

Jak dlouho u týmu působíte vy osobně?

Od jeho založení.

S jakým cílem jste tým zakládali?

Cílem je umožnit hráčům, kteří mají hokej rádi, ale z výkonnostních či jiných důvodů nemají na vrcholovou úroveň, hrát soutěž organizovanou ČSLH. Přísně dodržujeme pravidlo, že v týmu hrají pouze odchovanci nebo hráči, kteří dlouhodobě působili v mladoboleslavském hokeji.

Jaké role u týmu mimo trénování zastáváte?

Kromě spolu trénování s Martinem Rudzanem a Janem Vidnerem u B týmu působím v obou spolcích na pozici předsedy.

Jaké máte s týmem plány do budoucna, kam byste se chtěli posouvat?

Každou sezonu máme cíl hrát play-off, a kdyby to šlo, tak samozřejmě vyhrát naši soutěž. Máme spoustu kvalitních a šikovných mladých hráčů. Sport děláme po práci, po škole ve volném čase. I přes to se všichni snažíme o profesionální nasazení. Jednak kvůli divákům a fanouškům, ale i proto, že si vážíme podpory města Mladá Boleslav a našeho A týmu.

Jak často se scházíte na tréninky?

Třikrát týdně. V pondělí, úterý a ve čtvrtek mezi sedmou a osmou hodinou večerní.

Vy osobně se ještě aktivně zapojujete do tréninků?

Ano, samozřejmě. Krom toho, že některé tréninky osobně vedu, tak když má na starosti trénink kondiční trenér Jan Vidner, který vede kondiční tréninky i pro A tým, beru na sebe výstroj a jdu se také „zapotit.“

Další články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.