BK MLADA BOLESLAV
19. 11. 2018 | Michal Konvalina

Šéf B týmu Milan Ficek: Přísně dodržujeme pravidlo, aby za nás hráli jen Boleslaváci

M l. B o l. - Prostřednictvím našeho webu zprostředkováváme mimo jiné i zpravodajství z vybraných zápasů B týmu Bruslařského klubu. Ten přesto zůstává trochu v ústraní oproti extraligovému mužstvu nebo mládeži. Proto přinášíme rozhovor s vedoucím, trenérem a stále i hráčem boleslavského B týmu Milanem Fickem starším, který poodkryl příběh týmu, jenž už několik let působí v krajské soutěži.

Pane trenére, funguje boleslavský B tým jako oficiální rezerva extraligového mužstva?

Nejsme oficiální rezervou áčka BK Mladá Boleslav mužstva, protože hrajeme pouze krajskou soutěž. Tato soutěž je až čtvrtá v republice. Podle pravidel Českého svazu ledního hokeje bychom mohli být rezervou áčka, kdybychom hráli o soutěž výš, tedy druhou ligu. To by s sebou ale neslo diametrálně větší finanční náklady. Ve stávající soutěži se náklady na jednu sezonu pohybují okolo 300 tisíc. Kdybychom hráli druhou ligu, tak už cestujeme po celé republice, museli bychom řešit hráčské smlouvy, materiální vybavení, atd. Náklady jsou potom už miliónové. Áčko má navázanou spolupráci s kluby v 1. a ve 2. lize. Pro ně to má samozřejmě především sportovní význam, neboť tyto kluby hrají kvalitnější soutěže.

Máte tedy podporu od klubu?

Ano, máme. Dostáváme od A týmu dresy. Máme možnost odkupu použité výstroje.

Kdy B tým odstartoval svoji činnost?

17. února 2006.

Za jakých okolností vznikal?

V roce 2006 vznikla myšlenka obnovit béčko v rámci BK Mladá Boleslav. V té době hrálo mnoho hráčů, kteří prošli mladoboleslavským A týmem v okolních městech (Benátky, Poděbrady, Jičín, atd.). Většina už měla rodiny a syny hrající v žákovských kategoriích Bruslařského klubu. Tito hráči chtěli ještě hrát hokej ve svazem řízené soutěži, ale nechtěli už dojíždět. Ať už kvůli rodinám, obrovské časové zátěži nebo jiným důvodům. Tito hráči se spojili a založili samostatný právní subjekt a přihlásili ho za velké pomoci Luďka Bukače mladšího do krajské soutěže ve Středočeském kraji. Důvod byl jasný – samostatné, průhledné a oddělené financování od stávajícího právního subjektu Bruslařský klub Mladá Boleslav, který od roku 2002 sdružuje hokejovou mládež od přípravky až po juniory.

Jak dlouho u týmu působíte vy osobně?

Od jeho založení.

S jakým cílem jste tým zakládali?

Cílem je umožnit hráčům, kteří mají hokej rádi, ale z výkonnostních či jiných důvodů nemají na vrcholovou úroveň, hrát soutěž organizovanou ČSLH. Přísně dodržujeme pravidlo, že v týmu hrají pouze odchovanci nebo hráči, kteří dlouhodobě působili v mladoboleslavském hokeji.

Jaké role u týmu mimo trénování zastáváte?

Kromě spolu trénování s Martinem Rudzanem a Janem Vidnerem u B týmu působím v obou spolcích na pozici předsedy.

Jaké máte s týmem plány do budoucna, kam byste se chtěli posouvat?

Každou sezonu máme cíl hrát play-off, a kdyby to šlo, tak samozřejmě vyhrát naši soutěž. Máme spoustu kvalitních a šikovných mladých hráčů. Sport děláme po práci, po škole ve volném čase. I přes to se všichni snažíme o profesionální nasazení. Jednak kvůli divákům a fanouškům, ale i proto, že si vážíme podpory města Mladá Boleslav a našeho A týmu.

Jak často se scházíte na tréninky?

Třikrát týdně. V pondělí, úterý a ve čtvrtek mezi sedmou a osmou hodinou večerní.

Vy osobně se ještě aktivně zapojujete do tréninků?

Ano, samozřejmě. Krom toho, že některé tréninky osobně vedu, tak když má na starosti trénink kondiční trenér Jan Vidner, který vede kondiční tréninky i pro A tým, beru na sebe výstroj a jdu se také „zapotit.“

Další články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.