BK MLADA BOLESLAV
8. 12. 2011 | Jitka Čechová

Šance si vytvoříme, ale gólů z nich dáváme málo, povzdychl si Václav Drábek

P l z e ň – Sotva vyléčil drobné zranění, už je zase zpátky na ledě. Václav Drábek (na snímku) se snaží Bruslařům dopomáhat k vítězství, co jen to jde, v Plzni ale vůbec celá obrana Středočechů narazila na problém – a tím byli dotěrní útočníci soupeře, kteří Mladé Boleslavi nasázeli čtyři góly. "Když hrajeme pět na pět, jsme rovnocenným soupeřem," kroutil Drábek po zápase hlavou nad počtem vyloučených.

Venco, v Plzni jste inkasovali už po 63 vteřinách hry. Jak moc to bylo rozhodující?

Já myslím, že vůbec. Sice je to nepříjemné hned od začátku prohrávat, ale určitě to nebylo vyloženě to nej. Ten hlavní důvod byl někde jinde.

Kde tedy podle vás byl?

Je to pořád stejné. Hodně faulů, v oslabení dostáváme góly. Vyčerpává to. Přitom na druhou stranu když hrajeme v klasických pěti hráčích, tak jsme rovnocenným soupeřem. Myslím, že absolutně ve všech směrech.

Plzeň má v útoku spoustu kvalitních hráčů – Straku, Vlasáka, Dudu… Pro vás coby obránce určitě tvrdý oříšek, že?

Samozřejmě. Jsou to výborní hráči, a pokud jim poskytnete trochu času a ještě navíc dáte přesilovku, kde získají i prostor… Takoví hráči se těžko brání.

Počet střel je prakticky vyrovnaný, takže šance jste měli. Jen jste je neproměňovali…

Přesně tak. Jak už jsem řekl, je to prakticky pořád stejné. Šance si vytvoříme, ale gólů z nich dáváme hrozně málo. A dost často na to bohužel dojíždíme.

Další zápas hrajete už v neděli proti Třinci. Úkol je jasný, že?

Doma se nám v posledních zápasech poměrně dařilo, takže na to budeme chtít navázat. Nezáleží na tom, s čím přijede Třinec, my se budeme za každou cenu rvát o tři body. Potřebujeme je jako sůl a krom toho by bylo fajn, kdyby se nám před reprezentační přestávkou povedlo dostat se z posledního místa tabulky.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.