BK MLADA BOLESLAV
8. 12. 2011 | Jitka Čechová

Šance si vytvoříme, ale gólů z nich dáváme málo, povzdychl si Václav Drábek

P l z e ň – Sotva vyléčil drobné zranění, už je zase zpátky na ledě. Václav Drábek (na snímku) se snaží Bruslařům dopomáhat k vítězství, co jen to jde, v Plzni ale vůbec celá obrana Středočechů narazila na problém – a tím byli dotěrní útočníci soupeře, kteří Mladé Boleslavi nasázeli čtyři góly. "Když hrajeme pět na pět, jsme rovnocenným soupeřem," kroutil Drábek po zápase hlavou nad počtem vyloučených.

Venco, v Plzni jste inkasovali už po 63 vteřinách hry. Jak moc to bylo rozhodující?

Já myslím, že vůbec. Sice je to nepříjemné hned od začátku prohrávat, ale určitě to nebylo vyloženě to nej. Ten hlavní důvod byl někde jinde.

Kde tedy podle vás byl?

Je to pořád stejné. Hodně faulů, v oslabení dostáváme góly. Vyčerpává to. Přitom na druhou stranu když hrajeme v klasických pěti hráčích, tak jsme rovnocenným soupeřem. Myslím, že absolutně ve všech směrech.

Plzeň má v útoku spoustu kvalitních hráčů – Straku, Vlasáka, Dudu… Pro vás coby obránce určitě tvrdý oříšek, že?

Samozřejmě. Jsou to výborní hráči, a pokud jim poskytnete trochu času a ještě navíc dáte přesilovku, kde získají i prostor… Takoví hráči se těžko brání.

Počet střel je prakticky vyrovnaný, takže šance jste měli. Jen jste je neproměňovali…

Přesně tak. Jak už jsem řekl, je to prakticky pořád stejné. Šance si vytvoříme, ale gólů z nich dáváme hrozně málo. A dost často na to bohužel dojíždíme.

Další zápas hrajete už v neděli proti Třinci. Úkol je jasný, že?

Doma se nám v posledních zápasech poměrně dařilo, takže na to budeme chtít navázat. Nezáleží na tom, s čím přijede Třinec, my se budeme za každou cenu rvát o tři body. Potřebujeme je jako sůl a krom toho by bylo fajn, kdyby se nám před reprezentační přestávkou povedlo dostat se z posledního místa tabulky.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.