BK MLADA BOLESLAV
8. 12. 2011 | Jitka Čechová

Šance si vytvoříme, ale gólů z nich dáváme málo, povzdychl si Václav Drábek

P l z e ň – Sotva vyléčil drobné zranění, už je zase zpátky na ledě. Václav Drábek (na snímku) se snaží Bruslařům dopomáhat k vítězství, co jen to jde, v Plzni ale vůbec celá obrana Středočechů narazila na problém – a tím byli dotěrní útočníci soupeře, kteří Mladé Boleslavi nasázeli čtyři góly. "Když hrajeme pět na pět, jsme rovnocenným soupeřem," kroutil Drábek po zápase hlavou nad počtem vyloučených.

Venco, v Plzni jste inkasovali už po 63 vteřinách hry. Jak moc to bylo rozhodující?

Já myslím, že vůbec. Sice je to nepříjemné hned od začátku prohrávat, ale určitě to nebylo vyloženě to nej. Ten hlavní důvod byl někde jinde.

Kde tedy podle vás byl?

Je to pořád stejné. Hodně faulů, v oslabení dostáváme góly. Vyčerpává to. Přitom na druhou stranu když hrajeme v klasických pěti hráčích, tak jsme rovnocenným soupeřem. Myslím, že absolutně ve všech směrech.

Plzeň má v útoku spoustu kvalitních hráčů – Straku, Vlasáka, Dudu… Pro vás coby obránce určitě tvrdý oříšek, že?

Samozřejmě. Jsou to výborní hráči, a pokud jim poskytnete trochu času a ještě navíc dáte přesilovku, kde získají i prostor… Takoví hráči se těžko brání.

Počet střel je prakticky vyrovnaný, takže šance jste měli. Jen jste je neproměňovali…

Přesně tak. Jak už jsem řekl, je to prakticky pořád stejné. Šance si vytvoříme, ale gólů z nich dáváme hrozně málo. A dost často na to bohužel dojíždíme.

Další zápas hrajete už v neděli proti Třinci. Úkol je jasný, že?

Doma se nám v posledních zápasech poměrně dařilo, takže na to budeme chtít navázat. Nezáleží na tom, s čím přijede Třinec, my se budeme za každou cenu rvát o tři body. Potřebujeme je jako sůl a krom toho by bylo fajn, kdyby se nám před reprezentační přestávkou povedlo dostat se z posledního místa tabulky.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

01.02.2019

Beseda s fanoušky

BK Mladá Boleslav pořádá ve čtvrtek 7. února od 19 hodin (tedy po autogramiádě v OC Olympia) besedu s manažery, hráči a fanoušky. Setkání proběhne v restauraci na zimním stadionu a jsou srdečně zváni všichni, kdo se chtějí pobavit o boleslavském hokeji.

31.01.2019

Kantor do Třince

Bruslařský klub uvolnil do klubu HC Oceláři Třinec brankáře Pavla Kantora. Kantor za Boleslav odchytal 14 zápasů, po návratu Jana Růžičky po zranění by už v brankovišti Středočechů ale nedostal prakticky žádný prostor – proto jeho odchod do Třince. BK Mladá Boleslav děkuje Pavlovi za všechny jeho odvedené služby a přeje mnoho štěstí v dalším působišti.

×
Dnes v 16:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec