BK MLADA BOLESLAV
26. 8. 2009 | Jitka Čechová

S Karlovými Vary v letošní přípravě již podruhé

M l. B o l. – Mladá Boleslav v přípravě nezahálí, teď ji čeká dokonce utkání tak trochu navíc, které si do svého kalendáře poznamenala až minulý týden. Zápas, o kterém je řeč, odehrají Středočeši ve čtvrtek 27. srpna a hostit je budou na svém domácím ledě Karlovy Vary. Úvodní buly je v plánu na 18:00.

Bruslařský klub s Energetiky už v letošní přípravě jednou tu čest měl. V rámci třetího kola Tipsport Hockey Cupu odehrál na ledě Metrostav Arény zpočátku sice vyrovnané, leč nakonec stejně nikoliv vítězné utkání. Boleslav prohrála 4:6 a úspěšnými střelci z jejich řad byli Boháč, Pabiška, Štěrbák a Vrbata. Naopak za Karlovy Vary se trefili Skladaný (ten dokonce dvakrát), Kumstát, Haščák, Dej a Kristek.

Od té doby stihli Západočeši odehrát ještě dalších pět utkání, o nichž lze obecně říct (stejně jako o jejich přípravě celkově), že se jim poměrně vydařila. Poté, co Karlovarští porazili 6:2 Litvínov, vyrazili - krom domácího utkání s německým Ingolstadtem (3:0) - na zápasy ven.

A slovem "ven" je míněno, skutečně ven. Čekala je totiž série tří zápasů ve třech dnech a to rovnou pod švýcarskými Alpami ve městě Zug – turnaj zvaný Kolin Cup. S domácím mančaftem nakonec prohráli 1:5, další švýcarský tým Ambri Piotta porazili 3:1, s německým mančaftem Mannheimu ovšem opět prohráli – 1:2 na samostatné nájezdy.

Jak přiznal trenér Josef Paleček v rozhovoru na klubovém webu, přípravu jeho týmu značně komplikují zranění. Hlavní lodivod Karlovarských plánoval, že na Kolin Cupu se kádr sehraje a on začne dávat dohromady definitivní podobu formací. To ale nevyšlo, protože na marodce má Paleček hned několik klíčových hráčů. Své předchozí zranění si například obnovil Václav Skuhravý. Milana Hluchého trápí koleno a Jan Košťál odjížděl ze Švýcarska s vysokými horečkami. Ondřej Němec dostal pukem do nártu, nemluvě pak o Václavu Pletkovi, který je zraněný dlouhodobě.

Oproti tomu Jiří Šejba prohlásil, že Mladá Boleslav už své první tři pětky nejspíš má. V současnosti sice trápí lehké potíže Lukáše Pabišku, nemělo by jít ale o nic dlouhodobého. V zápase v Pardubicích se naopak poprvé ukázal obránce Tomáš Frolo. “Proti Varům bude změna v sestavě na postu gólmana. Chtěli bychom vyzkoušet Michala Valenta i v těžším zápase,“ prozradil Jiří Šejba po úterním utkání v městě perníku.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.