BK MLADA BOLESLAV
6. 9. 2011 | Miloš Štrojsa

Rytíři z Kladna se pokusí dobýt boleslavskou Arénu

M l. B o l. - Extraliga již klepe na dveře a připravenost boleslavských hokejistů prověří starý známý soupeř s novým jménem. Do Mladé Boleslavi zavítají nabuzení kladenští Rytíři, kteří pod vedením českého hokejového krále Jaromíra Jágra vykazují v přípravě velmi dobrou formu. Poslední testovací utkání před ostrým začátkem extraligové soutěže se hraje ve čtvrtek 8. 9. od 17:30 na boleslavském ledě.

Oba týmy se velmi dobře znají a střetly se také v rámci letošní přípravy. Boleslavští vlétli do utkání hraném na kladenském zimním stadionu o poznání lépe a po polovině zápasu vedli zásluhou branek Bahenského a Mikulíka 2:0. Rytíři však předvedli famózní obrat a čtyřmi góly po sobě převážili vývoj zápasu ve svůj prospěch.

Ostatně Kladno letos v přípravě vůbec nerado prohrává - Rytíři odehráli jedenáct utkání a pouze ve dvou případech poznali hořkost porážky. Jedním z kladenských přemožitelů byl přitom ruský gigant a vítěz posledního ročníku Kontinentální ligy Salavat Julajev Ufa, který po tuhém boji (a brankou v poslední minutě) zvítězil v poměru 4:3. Také další přípravné zápasy Kladnu vyšly a výsledkem je příznivé skóre 48:26 ve prospěch boleslavského soupeře.

Dosavadní výsledky Bruslařského klubu v přípravě jsou spíše kolísavé. Z devíti odehraných zápasů Boleslav vyhrála čtyřikrát, zatímco v pěti případech odcházela z ledu jako poražený tým. Poslední utkání s Litvínovem však přineslo zlepšený výkon a Mladoboleslavští se po zásluze radovali z výhry 2:0. O branky se postarali Čutta s Jiránkem, čisté konto vychytal exlitvínovský Jaroslav Hübl.

Jestli boleslavští hokejisté příznivý výsledek zopakují, jakým způsobem se chtějí prezentovat v extralize, nebo jak se sehrávají hvězdné akvizice ve škodováckém dresu - to a mnohé jiné můžete vidět ve čtvrteční generálce na novou sezónu.

Sestava BK Mladá Boleslav v posledním utkání: J. Hübl - Čutta, Marušák - Jindra, Rýgl - Chaloupka, Žabka - Dudáš, Baldwin - Tomas, Výborný, Balaštík - Tománek, Vrbata, Pabiška - Loskot, Hrdel, Bahenský - Lenc, Plodek, Jiránek

Sestava Rytířů Kladno v posledním utkání: Chábera - Lepine, J. Drtina, D. Růžička, Toman, Piskáček, L. Procházka, Vl. Kameš, P. Skrbek - Hlaváč, Stieler, M. Hořava ml. - Bicek, Knotek, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Bílek - Eberle, Bělohlav, Kafka.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.