BK MLADA BOLESLAV
18. 4. 2011 | Jitka Čechová

Rozhodující faktory sedmého utkání? Vedení 2:0 a Marek Schwarz, má jasno trenér Jeřábek

M l. B o l. – Do týmových oslav se přímo nezapojil, přesto jeho tvář zářila spokojeností a radostí na míle daleko. Vladimír Jeřábek (na snímku) spadl do boleslavských bojů o udržení doslova po hlavě. Za svůj si vzal pouze jediný cíl – zachránit Bruslařskému klubu účast v nejvyšší hokejové soutěži. A dokázal to. Své svěřence dovedl do příštího extraligového ročníku sice doslova za pět minut dvanáct, o to mohutněji si teď ale může oddechnout. "Teď už jsem klidný a spokojený. Ale co si budeme povídat, bylo to strašně těžké," prohlásil po konci baráže.

Pane Jeřábku, vzal jste na svá bedra nelehký úkol – zachránit Bruslařský klub v extralize. Určitě se vám strašně ulevilo, že?

Přesně tak. Teď už jsem klidný a spokojený. Ale co si budeme povídat, bylo to strašně těžké. Chtěl bych mužstvo Ústí vyzdvihnout. Celou sezonu předváděli perfektní hokej, příhodně a dobře doplnili kádr. Hráli výborný hokej, a proto to bylo tak strašně těžké.

V čem byl rozdíl mezi Mladou Boleslaví a Ústím?

Setkaly se dva týmy a každý ten tým byl naladěný na něco jiného. Jeden byl v euforii, dobré a usměvavé náladě. Druhý za sebou měl těžké období, psychické krize a kopce smůly. Jeden se potřeboval tak trochu vrátit zpátky na zem, druhý naopak potřeboval nakopnout…

Kdy přesně pod vás to pravé nakopnutí přišlo? Vedli jste 3:1 a následující dva mečboly jste ztratili…

První, a možná vůbec nejzásadnější, nakopnutí bylo, když jsme se po první prohře, po tom našem trapném výkonu, dokázali do druhého dne zvednout a vyhrát. A pak jsme vyrazili k soupeři. Musíme k sobě být upřímní a přiznat si, že to první utkání tam jsme vyhráli za asistence obrovského kusu štěstí. Druhé už jsme hráli lépe a vraceli jsme se domů za stavu 3:1. A Ústí nám znovu ukázalo, jak je silné a jak lehce hraje. I když ten pátý barážový zápas jsme mohli vyhrát, tam byla první třetina z našeho pohledu hodně dobrá a mohli jsme v ní rozhodnout. Jak se potom ukázalo, nemohlo Ústí třikrát prohrát doma. A nemohli jsme třikrát prohrát ani my…

Nemyslíte si, že nebýt v rozhodujícím zápase Marka Schwarze, tak to pro Boleslav nemusela být zas až taková radost?

Důležitým okamžikem bylo, že jsme dokázali odskočit na rozdíl dvou branek. Video jsem sice ještě neviděl – a asi už ani neuvidím (smích) –, ale tohle bylo z mého pohledu skutečně podstatné. Nikdy předtím jsme v sérii 2:0 nevedli. A zásluhy pochopitelně patří i Markovi, který nás podržel hlavně v té druhé třetině. Tam chytil dvě tři tutovky.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.