BK MLADA BOLESLAV
18. 4. 2011 | Jitka Čechová

Rozhodující faktory sedmého utkání? Vedení 2:0 a Marek Schwarz, má jasno trenér Jeřábek

M l. B o l. – Do týmových oslav se přímo nezapojil, přesto jeho tvář zářila spokojeností a radostí na míle daleko. Vladimír Jeřábek (na snímku) spadl do boleslavských bojů o udržení doslova po hlavě. Za svůj si vzal pouze jediný cíl – zachránit Bruslařskému klubu účast v nejvyšší hokejové soutěži. A dokázal to. Své svěřence dovedl do příštího extraligového ročníku sice doslova za pět minut dvanáct, o to mohutněji si teď ale může oddechnout. "Teď už jsem klidný a spokojený. Ale co si budeme povídat, bylo to strašně těžké," prohlásil po konci baráže.

Pane Jeřábku, vzal jste na svá bedra nelehký úkol – zachránit Bruslařský klub v extralize. Určitě se vám strašně ulevilo, že?

Přesně tak. Teď už jsem klidný a spokojený. Ale co si budeme povídat, bylo to strašně těžké. Chtěl bych mužstvo Ústí vyzdvihnout. Celou sezonu předváděli perfektní hokej, příhodně a dobře doplnili kádr. Hráli výborný hokej, a proto to bylo tak strašně těžké.

V čem byl rozdíl mezi Mladou Boleslaví a Ústím?

Setkaly se dva týmy a každý ten tým byl naladěný na něco jiného. Jeden byl v euforii, dobré a usměvavé náladě. Druhý za sebou měl těžké období, psychické krize a kopce smůly. Jeden se potřeboval tak trochu vrátit zpátky na zem, druhý naopak potřeboval nakopnout…

Kdy přesně pod vás to pravé nakopnutí přišlo? Vedli jste 3:1 a následující dva mečboly jste ztratili…

První, a možná vůbec nejzásadnější, nakopnutí bylo, když jsme se po první prohře, po tom našem trapném výkonu, dokázali do druhého dne zvednout a vyhrát. A pak jsme vyrazili k soupeři. Musíme k sobě být upřímní a přiznat si, že to první utkání tam jsme vyhráli za asistence obrovského kusu štěstí. Druhé už jsme hráli lépe a vraceli jsme se domů za stavu 3:1. A Ústí nám znovu ukázalo, jak je silné a jak lehce hraje. I když ten pátý barážový zápas jsme mohli vyhrát, tam byla první třetina z našeho pohledu hodně dobrá a mohli jsme v ní rozhodnout. Jak se potom ukázalo, nemohlo Ústí třikrát prohrát doma. A nemohli jsme třikrát prohrát ani my…

Nemyslíte si, že nebýt v rozhodujícím zápase Marka Schwarze, tak to pro Boleslav nemusela být zas až taková radost?

Důležitým okamžikem bylo, že jsme dokázali odskočit na rozdíl dvou branek. Video jsem sice ještě neviděl – a asi už ani neuvidím (smích) –, ale tohle bylo z mého pohledu skutečně podstatné. Nikdy předtím jsme v sérii 2:0 nevedli. A zásluhy pochopitelně patří i Markovi, který nás podržel hlavně v té druhé třetině. Tam chytil dvě tři tutovky.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.