BK MLADA BOLESLAV
24. 10. 2009 | Daniel Langer

Rozhodlo, že Sparta nedokázala přidat druhou branku, shodli se oba trenéři

M l. B o l. - Několik desítek minut poté, co Mladá Boleslav získala svoje historicky první body s pražskou Spartou, dorazili na tiskovou konferenci zástupci obou celků. Za hosty hlavní trenér Pavel Hynek, za domácí asistent trenéra Jiří Šejba (na snímku). Oba přiznali, že zápas mnoho hokejové krásy nepřinesl.

Jako první dostal šanci zhodnotit utkání lodivod Sparty Pavel Hynek. "Dvě třetiny jsme hráli dobře dozadu a narušovali hru soupeře ve středním pásmu," zhodnotil úvodem. "Dostali jsme se do vedení v přesilové hře, problém byl, že jsme nedokázali vstřelit druhou uklidňující branku. O vítězství jsme přišli tři minuty před koncem v oslabení. Tři body bychom si dnes zasloužili," dodal smutně. "Ve třetí třetině jsme měli asi čtyři vyloučené, tam už jsme výsledek jen bránili."

Sparta v devatenácti utkáních hrála devětkrát prodloužení. Pavel Hynek zamyšleně zdůvodňoval "Je to při našich utkáních opravdu častý jev a již je to na pováženou. Je to způsobeno naší nízkou produktivitou. Neproměňujeme jasné šance, to je kámen úrazu. Stejné to bylo dnes, za stavu 0:2 už bychom tři body ubránil."

Jiří Šejba úvodem ocenil kvalitu soupeře. "Sparta předvedla výborný výkon, hlavně po stránce organizace hry. Dá se říct, že první dvě třetiny nás vůbec k ničemu nepustila. Zcela pokryli střední pásmo. Mají skvělé hráče, kteří si s chybami soupeře dovedou poradit a trestat je," přiznal. "Ve třetí třetině už ale Spartě, zřejmě i pod dojmem těch vyloučení, docházely síly. My naopak začali tlačit a dostávat se před branku. Ten vyrovnávací gól už byl pouze vyústěním našich šancí. V závěru jsme měli ještě další příležitosti, ty ale bohužel zůstaly nevyužity," vyhodnotil třetí třetinu. "Musím poděkovat celému týmu za to, že i když jsme se první dvě třetiny k ničemu nedostali, nevzdali se a nakonec dokázali srovnat," pochválil své svěřence.

Oba trenéři byli nadmíru spokojeni s výkony svých brankářů. "Petr Přikryl dnes dostal šanci a zachytal výborně. Nahradil Cháberu, kterému se nepovedl poslední zápas v Liberci," zdůvodnil své rozhodnutí Pavel Hynek. Jiřího Šejbu lehce trápila situace ohledně brankářské dvojky. "Marek Schwarz dnes předvedl výborný výkon. Záda mu po dohodě s Jihlavou bude krýt Řehoř, nebo použijeme vlastní gólmany (Hrubý, Will - pozn. red.). Situace okolo Michala Valenta je nejistá, rozhodnou vyšetření v následujících dnech. Nyní se čeká, až mu splaskne otok. Lékaři se ke zranění nemohou dost dobře dostat." vysvětlil asistent trenéra domácích. Tím zároveň zodpověděl poslední otázku a oba trenéři se mohli vrátit ke svým týmům.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.