BK MLADA BOLESLAV
30. 11. 2017 | Jitka Čechová

Rozhodla naše oslabení, litoval dvougólový Tomáš Knotek

H r . K r á l o v é – Na ledě svého bývalého týmu se sice Tomáš Knotek vyšvihl dvěma góly, jak sám říká, radost z toho měl ale pramalou. Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli s hradeckým Mountfieldem 2:4 a byť několikrát sahali po slibnějším výsledku, nakonec se museli spokojit s málem.

Tomáši, naději na lepší výsledek jste drželi dlouho – i díky vašim dvěma brankám. Vypadá to, že se vám na bývalém domácím kluzišti dařilo.

Mně osobně asi jo, když to vezmeme individuálně. Jsem po nějakých zraněních a konečně se cítím dobře. Ale nevedlo to ke třem bodům, takže ta spokojenost je minimální.

Byla vaše motivace o něco větší než obvykle?

Nebudu lhát, určitě byla. Když hrajete proti bývalým spoluhráčům, vždycky chcete dát gól ještě o něco víc.

Co rozhodlo o té prohře? Protože za stavu 3:2 se zdálo, že byste Hradec mohli dostat na lopatky. Jenže ve třetí třetině jste nedokázali navázat na to, co jste hráli na konci té druhé…

Myslím, že rozhodly přesilovky, respektive naše oslabení, která jsme špatně ubránili. Dva góly dali v početní převaze, další z tlaku, který těsně po vypršení přesilovky ještě měli… Je to škoda. Myslím, že na nějaký bodový zisk jsme měli, ale bohužel to nedopadlo.

U obou přesilovkových gólů Hradce byl Jaroslav Bednář. Speciálně vy asi víte, jak těžké je tyhle momenty bránit…

Je to tak, vím to, ale bohužel jsem to nedokázal zužitkovat. Nikdo z nás. Připravovali jsme se na přesilovky Hradce, ale stejně nás dvakrát dostali.

Jak se vám hraje pod novým trenérem?

Hraje se mi dobře. Hrajeme hodně, je nás momentálně málo. Lepíme to, jak se dá. Trenér Kýhos je tu nějaký pátý zápas, zvedli jsme se herně, tak ještě to ukázat výsledkově.

Tabulka kolem vás a pod vámi je hodně vyrovnaná, první šestka naopak začíná trochu utíkat. Co říct na tohle téma?

Že máte pravdu, je to obecně strašně vyrovnané. Potřebovali bychom udělat nějakou vítěznou šňůru a trochu se do toho dostat, ale bohužel se nám to úplně nedaří. Nejbližší úkol jsou tři body v Jihlavě, tam to prostě musíme zvládnout.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.