BK MLADA BOLESLAV
2. 4. 2009 | Michal Miškovský

Robert Schnabel: Věděli jsme, že tohle může být nejdůležitější utkání baráže

Ú s t í n. L. – Až na závěrečnou desetiminutovku bylo třetí barážové utkání jednoznačné. Hokejisté Mladé Boleslavi jasně ovládli dění na ústeckém ledě a zaslouženě zvítězili 3:1. Severočeši se dostali do hry právě až ve zmíněných posledních deseti minutách po snížení Pavla Janků. “Nebyla to žádná pohoda. Nakonec ještě nebylo jasný, jak to dopadne,“ připustil Robert Schnabel (na snímku), řízný bek Bruslařského klubu.

Do utkání vstupovali Boleslavští s myšlenkami, že třetí výhra by tým Jaromíra Šindela výrazně přiblížila setrvání v nejvyšší soutěži. “Sice jsme vedli v sérii 2:0, ale věděli jsme, že po zápasech v Ústí už to mohlo být 2:2. Tím pádem mohl být tenhle duel jedním z nejdůležitějších,“ soudí Robert Schnabel.

Od domácích se logicky očekával úvodní tlak a velká snaha o to dobytí Schwarzovy branky co nejdřív, ale nic takového se nekonalo. Byla to Mladá Boleslav, která vlétla do zápasu a už v první třetině odskočila do dvougólového vedení. Když pak navíc po polovině prostřední dvacetiminutovky zvýšil na 3:0 Král, zdálo se, že není co řešit. “Opticky jsme byli lepší, ale Ústí si taky vytvořilo několik šancí,“ ctil soupeřovu kvalitu urostlý obránce Bruslařského klubu.

Úplně jednoznačná záležitost to však nakonec nebyla. Ústečtí v polovině třetího dějství snížili na 1:3 a vycítili šanci. “Vypadalo to, že jsme usnuli na vavřínech, nechali jsme soupeře zkorigovat a ten se dostal do hry. Byli jsme si toho vědomi a snažili jsme se udržet to dvougólové vedení,“ řekl Robert Schnabel.

Stav 3:1 z pohledu hostí se Středočechům podařilo udržet, a to i přesto, že právě Schnabel dvakrát v závěru putoval na trestnou lavici. “Věřil jsem klukům, že to zvládnou,“ dodal s úsměvem.

Související články

Aktuality

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.