BK MLADA BOLESLAV
2. 4. 2009 | Michal Miškovský

Robert Schnabel: Věděli jsme, že tohle může být nejdůležitější utkání baráže

Ú s t í n. L. – Až na závěrečnou desetiminutovku bylo třetí barážové utkání jednoznačné. Hokejisté Mladé Boleslavi jasně ovládli dění na ústeckém ledě a zaslouženě zvítězili 3:1. Severočeši se dostali do hry právě až ve zmíněných posledních deseti minutách po snížení Pavla Janků. “Nebyla to žádná pohoda. Nakonec ještě nebylo jasný, jak to dopadne,“ připustil Robert Schnabel (na snímku), řízný bek Bruslařského klubu.

Do utkání vstupovali Boleslavští s myšlenkami, že třetí výhra by tým Jaromíra Šindela výrazně přiblížila setrvání v nejvyšší soutěži. “Sice jsme vedli v sérii 2:0, ale věděli jsme, že po zápasech v Ústí už to mohlo být 2:2. Tím pádem mohl být tenhle duel jedním z nejdůležitějších,“ soudí Robert Schnabel.

Od domácích se logicky očekával úvodní tlak a velká snaha o to dobytí Schwarzovy branky co nejdřív, ale nic takového se nekonalo. Byla to Mladá Boleslav, která vlétla do zápasu a už v první třetině odskočila do dvougólového vedení. Když pak navíc po polovině prostřední dvacetiminutovky zvýšil na 3:0 Král, zdálo se, že není co řešit. “Opticky jsme byli lepší, ale Ústí si taky vytvořilo několik šancí,“ ctil soupeřovu kvalitu urostlý obránce Bruslařského klubu.

Úplně jednoznačná záležitost to však nakonec nebyla. Ústečtí v polovině třetího dějství snížili na 1:3 a vycítili šanci. “Vypadalo to, že jsme usnuli na vavřínech, nechali jsme soupeře zkorigovat a ten se dostal do hry. Byli jsme si toho vědomi a snažili jsme se udržet to dvougólové vedení,“ řekl Robert Schnabel.

Stav 3:1 z pohledu hostí se Středočechům podařilo udržet, a to i přesto, že právě Schnabel dvakrát v závěru putoval na trestnou lavici. “Věřil jsem klukům, že to zvládnou,“ dodal s úsměvem.

Související články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.