BK MLADA BOLESLAV
17. 4. 2015 | Jitka Čechová

Robar prodloužil na dva roky, počítá se i s Ovčačíkem, Kočím a Trškou

M l. B o l. – Po zprávách týkajících se útoku je tu tentokrát informační nálož zaměřená na obranu. Tou nejspíš nejzásadnější informací bude pro mnohé fanoušky BK Mladá Boleslav skutečnost, že se Bruslařům podařilo podepsat novou dvouletou smlouvu se slovinským defenzivním mužem v kabině Mitjou Robarem. Prodloužit spolupráci se povedlo také se Ctiradem Ovčačíkem (2 roky) a Peterem Trškou (1 rok) a ač přišel původně jen na hostování do konce sezony, zůstává také Václav Kočí (1 rok).

Mitja Robar se možná v českých hokejových vodách nejprve trochu hledal, finiš sezony měl ale výborný a nepochybně patřil mezi to nejlepší, co Bruslaři v zadních řadách měli. „Udržení Mitji Robara bylo jednou z našich priorit, kterými jsme se po sezoně zabývali,“ přiznal sportovní manažer Boleslavi Jaromír Látal. „Jsme rádi, že se to podařilo. Je to zkušený bek, který prokázal svoje kvality.“

Robar se aktuálně připravuje na mistrovství světa v ledním hokeji, do kterého vletí společně se slovinským národním týmem už za čtrnáct dní v Ostravě. „Jsem rád, že v Boleslavi zůstávám. Zvykl jsem si tu, líbí se mi město, stadion i naši fanoušci,“ nechal se na dálku slyšet. „Sezonu jsme měli nakonec dobrou a věřím, že ta příští může být ještě lepší,“ dodal.

Obránce Ctirad Ovčačík začne trénovat na svou třetí sezonu v dresu Boleslavi, do druhé v pořadí vykročí Peter Trška a Václav Kočí. „Snažíme se z podstatné části udržet tým, se kterým jsme dohrávali uplynulý ročník,“ říká Jaromír Látal. „Nakonec to byla dobrá parta, kluci, kteří si sedli a dali dohromady celek, s čímž přišly i výsledky. Bereme to jako základní stavební kámen pro sezonu příští,“ dodal.

Postupně se tvořící soupisku Bruslařů pro sezonu 2015/2016 sledujte tady.

Další články

Aktuality

05.12.2019

FANSHOP na vedení klubu

Z důvodu omezení provozu kamenné prodejny byl zahájen prodej zboží z klubového FANSHOPU přímo na vedení klubu a to od čtvrtka 5. prosince do pátku 20. prosince v těchto dnech a časech:
Úterý: 9:00 - 16:00
Středa: 9:00 - 16:00
Čtvrtek: 9:00 - 17:00
Pátek: 9:00 - 14:00

03.12.2019

Jako dvojka Michajlov

Na postu brankářské dvojky bude v úterý 3. prosince v rámci utkání s Litvínovem pětadvacetiletý brankář HC Slavia Praha Martin Michajlov.

02.12.2019

FANSHOP jen při zápase

V úterý 3. prosince bude obchod STŘÍDA SPORT shop Mladá Boleslav, v němž je možné kromě hokejového vybavení zakoupit také suvenýry BK Mladá Boleslav, otevřen od 16 hodin a v průběhu utkání s Litvínovem. Děkujeme za pochopení.

02.12.2019

Bruslaři v reprezentaci

První podnik letošního Euro Hockey Tour se českým hokejistům vydařil báječně, turnaj Karjala ovládli bez ztráty kytičky. Teď je před elitním výběrem druhá prověrka sezony. Trenérský štáb v čele s Milošem Říhou starším zachoval kostru úspěšného mužstva, na ruském turnaji Channel One Cup se ale představí i hráči, kteří počátkem listopadu ve Skandinávii nebyli. Bruslaři mají v tomto výběru zástupce obou skupin – už podruhé se letos do národního týmu podívá Radim Zohorna. Naopak nováčkem je v této sezoně Marek Hrbas. Letošní premiérové pozvánky do slovenského národního týmu se pak dočkal také nejproduktivnější Bruslaři Pavol Skalický.

28.11.2019

MHD z fotbalu na hokej

Dopravní podnik Mladá Boleslav vychází i tentokrát vstříc fanouškům sportu. V neděli 1. prosince vyjedou dva speciálně vypravené autobusy z fotbalového stadionu na ten hokejový a to zhruba 15 minut po skončení fotbalového utkání. Autobusy budou cestující nabírat tradičně před hlavní bránou na fotbalový stadion. Standardní linka H bude klasicky v provozu.

26.11.2019

Výjezd do Kladna

Už v pátek 6. prosince vyráží Bruslaři na kladenský led. Boleslavská Smečka na toto utkání pořádá další ze svých výjezdů. Nenechte si ujít možnost navštívit stadion letošního extraligového nováčka a podpořit mladoboleslavské hokejisty na jejich další cestě za extraligovými body. Hlaste se tady.

×
Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Olomouc
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:45 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC AZ Havířov 2010