BK MLADA BOLESLAV
17. 4. 2015 | Jitka Čechová

Robar prodloužil na dva roky, počítá se i s Ovčačíkem, Kočím a Trškou

M l. B o l. – Po zprávách týkajících se útoku je tu tentokrát informační nálož zaměřená na obranu. Tou nejspíš nejzásadnější informací bude pro mnohé fanoušky BK Mladá Boleslav skutečnost, že se Bruslařům podařilo podepsat novou dvouletou smlouvu se slovinským defenzivním mužem v kabině Mitjou Robarem. Prodloužit spolupráci se povedlo také se Ctiradem Ovčačíkem (2 roky) a Peterem Trškou (1 rok) a ač přišel původně jen na hostování do konce sezony, zůstává také Václav Kočí (1 rok).

Mitja Robar se možná v českých hokejových vodách nejprve trochu hledal, finiš sezony měl ale výborný a nepochybně patřil mezi to nejlepší, co Bruslaři v zadních řadách měli. „Udržení Mitji Robara bylo jednou z našich priorit, kterými jsme se po sezoně zabývali,“ přiznal sportovní manažer Boleslavi Jaromír Látal. „Jsme rádi, že se to podařilo. Je to zkušený bek, který prokázal svoje kvality.“

Robar se aktuálně připravuje na mistrovství světa v ledním hokeji, do kterého vletí společně se slovinským národním týmem už za čtrnáct dní v Ostravě. „Jsem rád, že v Boleslavi zůstávám. Zvykl jsem si tu, líbí se mi město, stadion i naši fanoušci,“ nechal se na dálku slyšet. „Sezonu jsme měli nakonec dobrou a věřím, že ta příští může být ještě lepší,“ dodal.

Obránce Ctirad Ovčačík začne trénovat na svou třetí sezonu v dresu Boleslavi, do druhé v pořadí vykročí Peter Trška a Václav Kočí. „Snažíme se z podstatné části udržet tým, se kterým jsme dohrávali uplynulý ročník,“ říká Jaromír Látal. „Nakonec to byla dobrá parta, kluci, kteří si sedli a dali dohromady celek, s čímž přišly i výsledky. Bereme to jako základní stavební kámen pro sezonu příští,“ dodal.

Postupně se tvořící soupisku Bruslařů pro sezonu 2015/2016 sledujte tady.

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav