BK MLADA BOLESLAV
17. 4. 2015 | Jitka Čechová

Robar prodloužil na dva roky, počítá se i s Ovčačíkem, Kočím a Trškou

M l. B o l. – Po zprávách týkajících se útoku je tu tentokrát informační nálož zaměřená na obranu. Tou nejspíš nejzásadnější informací bude pro mnohé fanoušky BK Mladá Boleslav skutečnost, že se Bruslařům podařilo podepsat novou dvouletou smlouvu se slovinským defenzivním mužem v kabině Mitjou Robarem. Prodloužit spolupráci se povedlo také se Ctiradem Ovčačíkem (2 roky) a Peterem Trškou (1 rok) a ač přišel původně jen na hostování do konce sezony, zůstává také Václav Kočí (1 rok).

Mitja Robar se možná v českých hokejových vodách nejprve trochu hledal, finiš sezony měl ale výborný a nepochybně patřil mezi to nejlepší, co Bruslaři v zadních řadách měli. „Udržení Mitji Robara bylo jednou z našich priorit, kterými jsme se po sezoně zabývali,“ přiznal sportovní manažer Boleslavi Jaromír Látal. „Jsme rádi, že se to podařilo. Je to zkušený bek, který prokázal svoje kvality.“

Robar se aktuálně připravuje na mistrovství světa v ledním hokeji, do kterého vletí společně se slovinským národním týmem už za čtrnáct dní v Ostravě. „Jsem rád, že v Boleslavi zůstávám. Zvykl jsem si tu, líbí se mi město, stadion i naši fanoušci,“ nechal se na dálku slyšet. „Sezonu jsme měli nakonec dobrou a věřím, že ta příští může být ještě lepší,“ dodal.

Obránce Ctirad Ovčačík začne trénovat na svou třetí sezonu v dresu Boleslavi, do druhé v pořadí vykročí Peter Trška a Václav Kočí. „Snažíme se z podstatné části udržet tým, se kterým jsme dohrávali uplynulý ročník,“ říká Jaromír Látal. „Nakonec to byla dobrá parta, kluci, kteří si sedli a dali dohromady celek, s čímž přišly i výsledky. Bereme to jako základní stavební kámen pro sezonu příští,“ dodal.

Postupně se tvořící soupisku Bruslařů pro sezonu 2015/2016 sledujte tady.

Další články

Aktuality

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.