BK MLADA BOLESLAV
5. 12. 2009 | Michal Miškovský

Richard Král odehrál v Karlových Varech 900. extraligový zápas

K. V a r y – Páteční duel 30. kola O2 extraligy HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav (2:3 po sn.) měl zvláštní příchuť pro Richarda Krále (na snímku). Boleslavský kapitán totiž na ledě úřadujícího extraligového mistra nastoupil k 900. extraligovému utkání ve své kariéře. Po Ladislavu Lubinovi, Josefu Řezníčkovi a spoluhráči Michalu Supovi je čtvrtým hokejistou, který tuto hranici pokořil. “Neberu to jako nějakou extra metu, daleko víc by mě potěšilo 900 bodů,“ přiznává.

A troufáte si na ně?

“Kdyby se dařilo, mohlo by to letos při troše štěstí vyjít.“ (K dosažení hranice 900 bodů jich chybí Královi ještě 19 - pozn. red.)

Přeci jen, nebral jste to nějak výjimečně, když jste vstupoval po devítisté na extraligový led?

“Ne, vůbec ne. Jak říkám, těch devět set zápasů není žádná velká meta. Bral jsem to jako každý normální zápas.“

Dres s číslem 900

Před nedělním domácím utkání s Plzní proběhne slavnostní předání dárkového koše a dresu se symbolickým číslem 900 Richardu Královi.

Kolik zápasů byste tedy považoval za velkou metu?

“Samozřejmě, že 900 zápasů je slušné číslo, ale může to odehrát kdokoliv. Jde mi spíš o to, že si vážím více rekordů v dosažení gólů nebo kanadských bodů.“

Co se týče samotného zápasu s Karlovými Vary, začátek se vám povedl, ale poté vás Vary přehrávaly. V čem byl problém?

“Nepomohlo nám, že byl uznaný ten sporný gól. Projevilo se to pak tím, že Vary hrály hodně přesilovek. Myslím, že my jsme neměli ve druhé a třetí třetině jedinou přesilovku a to je těžké. Celou dobu jsme hráli ve vlastním pásmu pod tlakem. Jsme rádi, že jsme udrželi stav 2:2 a vyhráli na penalty.“

Cítím z vaší odpovědi, jako kdyby rozhodčí podle vás zápas po zmíněné druhé brance kompenzovali. Myslíte to tak?

“Vůbec ne, tohle bych nikdy neřekl. Rozhodčí pískají vždycky dobře.“ (usmívá se)

Byl pro vás tento zápas o to důležitější, že jsou Vary vaším sousedem v tabulce?

“Určitě. Musíme se dívat na desáté místo, okolo kterého bychom chtěli hrát. Měli jsme na Vary náskok tři body a po tomhle utkání máme čtyři. Je to určitě důležité, ale na druhou stranu je ještě do konce základní části spousta zápasů.“

Zatímco Vary jste letos porazili třikrát, s Plzní, nadcházejícím soupeřem, Boleslav ve dvou zápasech zatím nebodovala…

“Pokaždé je něco poprvé, takže zkusíme porazit Plzeň napotřetí.“

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.