BK MLADA BOLESLAV
5. 12. 2009 | Michal Miškovský

Richard Král odehrál v Karlových Varech 900. extraligový zápas

K. V a r y – Páteční duel 30. kola O2 extraligy HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav (2:3 po sn.) měl zvláštní příchuť pro Richarda Krále (na snímku). Boleslavský kapitán totiž na ledě úřadujícího extraligového mistra nastoupil k 900. extraligovému utkání ve své kariéře. Po Ladislavu Lubinovi, Josefu Řezníčkovi a spoluhráči Michalu Supovi je čtvrtým hokejistou, který tuto hranici pokořil. “Neberu to jako nějakou extra metu, daleko víc by mě potěšilo 900 bodů,“ přiznává.

A troufáte si na ně?

“Kdyby se dařilo, mohlo by to letos při troše štěstí vyjít.“ (K dosažení hranice 900 bodů jich chybí Královi ještě 19 - pozn. red.)

Přeci jen, nebral jste to nějak výjimečně, když jste vstupoval po devítisté na extraligový led?

“Ne, vůbec ne. Jak říkám, těch devět set zápasů není žádná velká meta. Bral jsem to jako každý normální zápas.“

Dres s číslem 900

Před nedělním domácím utkání s Plzní proběhne slavnostní předání dárkového koše a dresu se symbolickým číslem 900 Richardu Královi.

Kolik zápasů byste tedy považoval za velkou metu?

“Samozřejmě, že 900 zápasů je slušné číslo, ale může to odehrát kdokoliv. Jde mi spíš o to, že si vážím více rekordů v dosažení gólů nebo kanadských bodů.“

Co se týče samotného zápasu s Karlovými Vary, začátek se vám povedl, ale poté vás Vary přehrávaly. V čem byl problém?

“Nepomohlo nám, že byl uznaný ten sporný gól. Projevilo se to pak tím, že Vary hrály hodně přesilovek. Myslím, že my jsme neměli ve druhé a třetí třetině jedinou přesilovku a to je těžké. Celou dobu jsme hráli ve vlastním pásmu pod tlakem. Jsme rádi, že jsme udrželi stav 2:2 a vyhráli na penalty.“

Cítím z vaší odpovědi, jako kdyby rozhodčí podle vás zápas po zmíněné druhé brance kompenzovali. Myslíte to tak?

“Vůbec ne, tohle bych nikdy neřekl. Rozhodčí pískají vždycky dobře.“ (usmívá se)

Byl pro vás tento zápas o to důležitější, že jsou Vary vaším sousedem v tabulce?

“Určitě. Musíme se dívat na desáté místo, okolo kterého bychom chtěli hrát. Měli jsme na Vary náskok tři body a po tomhle utkání máme čtyři. Je to určitě důležité, ale na druhou stranu je ještě do konce základní části spousta zápasů.“

Zatímco Vary jste letos porazili třikrát, s Plzní, nadcházejícím soupeřem, Boleslav ve dvou zápasech zatím nebodovala…

“Pokaždé je něco poprvé, takže zkusíme porazit Plzeň napotřetí.“

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.