BK MLADA BOLESLAV
5. 12. 2009 | Michal Miškovský

Richard Král odehrál v Karlových Varech 900. extraligový zápas

K. V a r y – Páteční duel 30. kola O2 extraligy HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav (2:3 po sn.) měl zvláštní příchuť pro Richarda Krále (na snímku). Boleslavský kapitán totiž na ledě úřadujícího extraligového mistra nastoupil k 900. extraligovému utkání ve své kariéře. Po Ladislavu Lubinovi, Josefu Řezníčkovi a spoluhráči Michalu Supovi je čtvrtým hokejistou, který tuto hranici pokořil. “Neberu to jako nějakou extra metu, daleko víc by mě potěšilo 900 bodů,“ přiznává.

A troufáte si na ně?

“Kdyby se dařilo, mohlo by to letos při troše štěstí vyjít.“ (K dosažení hranice 900 bodů jich chybí Královi ještě 19 - pozn. red.)

Přeci jen, nebral jste to nějak výjimečně, když jste vstupoval po devítisté na extraligový led?

“Ne, vůbec ne. Jak říkám, těch devět set zápasů není žádná velká meta. Bral jsem to jako každý normální zápas.“

Dres s číslem 900

Před nedělním domácím utkání s Plzní proběhne slavnostní předání dárkového koše a dresu se symbolickým číslem 900 Richardu Královi.

Kolik zápasů byste tedy považoval za velkou metu?

“Samozřejmě, že 900 zápasů je slušné číslo, ale může to odehrát kdokoliv. Jde mi spíš o to, že si vážím více rekordů v dosažení gólů nebo kanadských bodů.“

Co se týče samotného zápasu s Karlovými Vary, začátek se vám povedl, ale poté vás Vary přehrávaly. V čem byl problém?

“Nepomohlo nám, že byl uznaný ten sporný gól. Projevilo se to pak tím, že Vary hrály hodně přesilovek. Myslím, že my jsme neměli ve druhé a třetí třetině jedinou přesilovku a to je těžké. Celou dobu jsme hráli ve vlastním pásmu pod tlakem. Jsme rádi, že jsme udrželi stav 2:2 a vyhráli na penalty.“

Cítím z vaší odpovědi, jako kdyby rozhodčí podle vás zápas po zmíněné druhé brance kompenzovali. Myslíte to tak?

“Vůbec ne, tohle bych nikdy neřekl. Rozhodčí pískají vždycky dobře.“ (usmívá se)

Byl pro vás tento zápas o to důležitější, že jsou Vary vaším sousedem v tabulce?

“Určitě. Musíme se dívat na desáté místo, okolo kterého bychom chtěli hrát. Měli jsme na Vary náskok tři body a po tomhle utkání máme čtyři. Je to určitě důležité, ale na druhou stranu je ještě do konce základní části spousta zápasů.“

Zatímco Vary jste letos porazili třikrát, s Plzní, nadcházejícím soupeřem, Boleslav ve dvou zápasech zatím nebodovala…

“Pokaždé je něco poprvé, takže zkusíme porazit Plzeň napotřetí.“

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.08.2020

Předprodej na Liberec

Vstupenky na čtvrteční zápas s Libercem budou v prodeji opět den před utkáním, tedy ve středu 12. srpna. Fyzický předprodej na pokladně pro hosty na ZS probíhá od 10 do 12 hodin a poté od 13 do 15 hodin. Online prodej startuje v 10 hodin a končí ve čtvrtek 13. srpna v pravé poledne. Zbytek vstupenek bude opět k dispozici na pokladnách hodinu před začátkem utkání.

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.