BK MLADA BOLESLAV
10. 8. 2011 | Jitka Čechová, David Bohata

Rezervy tam ještě jsou, shodují se Balaštík s Výborným

M l. B o l. – V pořadí třetím přípravném zápase, kdy se Bruslařský klub postavil na domácím poli Litoměřicím (6:2), se dva očekávaní tahouni mužstva poprvé předvedli boleslavským ochozům. Jaroslava Balaštíka (na snímku) a Davida Výborného doplnil slovenský útočník Roman Tomas a první útočné formaci Středočechů to nešlo nikterak špatně, ačkoliv úplně optimální to ještě podle hlavních aktérů nebylo. "Rozhodně ještě je na čem pracovat," hlásí.

Jardo, co říkáte na obnovenou spolupráci s Davidem Výborným? V zápase s Litoměřicemi jste se vlastně vůbec poprvé prezentovali boleslavským divákům…

Co na to David Výborný?

Napotřetí se nám konečně podařilo vyhrát, takže dojem obecně dobrý. Začátky jsou ale vždycky těžké. Mně osobně trvalo dobré dvě třetiny, než jsem se do toho zase dostal. Co se týče spolupráce s Jardou Balaštíkem, tak to asi ještě není úplně optimální, ale počítám s tím, že to postupem času bude dobré. Možná bychom se dostali do větší pohody, kdybychom dali gól. Ale to chce vlastně každý. Kdyby ne, tak bychom sem ani nemuseli chodit a raději někde spát.

Konečně jsme vyhráli, to je důležité. Co se týče konkrétně nás dvou, tak tam ještě nějaké rezervy jsou. Říkali jsme si, že bychom těch přípravných zápasů měli odehrát asi co možná nejvíc. Protože čím víc jich bude, tím víc si na sebe budeme mít šanci zase zvyknout. Některé věci je potřeba určitě mnohem víc zautomatizovat.

Takže to bude fungovat?

Já myslím, že ano. Vidíme se, už teď se dokážeme celkem dobře najít. Ale jak už jsem řekl, ještě pořád je na čem pracovat.

Jak velkou roli bude hrát ten třetí do vaší formace?

To teď nedokážu říct. Ale útočnou formaci tvoří tři hráči, takže určitě roli mít bude. Nemůže to být jen o mně a Davidovi. Roman Tomas je určitě kvalitní spoluhráč. Myslím si, že to takhle zůstane i do ligy. Samozřejmě je to na trenérech, ale já jsem momentálně spokojený.

V přípravě určitě nebude podstatné dávat za každou cenu góly. Co ale v rámci těch přátelských utkání očekáváte v rámci vaší spolupráce?

Každý zápas ten výkon trošku posouvá. V utkání s Litoměřicemi jsme měli pár dobrých střídání, kdy jsme si vyhověli, dali si tandem, dokázali jsme se prosadit. Na druhou stranu jsme třeba ještě vůbec netrénovali přesilovky, takže v tomhle směru to byla zatím ještě improvizace. Víceméně jsme si jen rychle řekli, kde kdo bude stát. Postupně to bude chtít vylepšovat rozehrávku z obranné třetiny, pak nějaké ty útočné fáze. No a přesilovky budou pochopitelně v lize rozhodovat a my budeme muset být schopní vzít tu zodpovědnost na sebe.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

12.10.2020

Otevírací doby prodejny

Otevírací doba kamenné prodejny STŘÍDA SPORT SHOP Mladá Boleslav, kde najdete také FANSHOP BK Mladá Boleslav, je s platností od 13. října otevřena ve všední dny od 12:00 do 17:00. O víkendu je zavřeno. Tato otevírací doba platí do odvolání.

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.