BK MLADA BOLESLAV
3. 1. 2017 | Jitka Čechová

Retro dresy? Mohla by to být naše vítězná sada, usmíval se Trončinský

M l. B o l. – Konečně. Hráči Bruslařského klubu se dočkali výraznějšího vítězství. A hlavně po delší době takového toho trochu pohodového a klidného. Když Pardubice daly svou první branku, možná leckomu ve vzpomínce na poslední klání trochu zatrnulo, ale nakonec se žádné překvapení nekonalo. Mladoboleslavští hokejisté porazili Pardubice 5:1 a po delší době se po zápase skutečně upřímně a od srdce usmívali. Stejně jako jeden z úspěšných střelců večera Marek Trončinský.

„Dlouho jsme na takovou výhru čekali,“ přiznal první úspěšný střelec večera Trončinský. „Ve Varech jsme sice získali tři body, ale bylo to pořád takové ubojované. Teď s Pardubicemi jsme odehráli trochu lepší zápas, takový hokejovější. Ale nic tím pro nás nekončí. Ano, získali jsme šest bodů, ale měl by to být teprve začátek,“ vybízel odhodlaně.

„Důležitý byl ten gól pár vteřin před koncem první třetiny, že jsme to nevypustili a na nic nečekali,“ pokračoval v hodnocení. „A pak samozřejmě – zvlášť v našem případě – ta trefa na 4:1. Známe se, tam kdybychom se neprosadili, byli bychom o dost nervóznější,“ přiznal otevřeně. „Co se konce týče, působily už Pardubice dost odevzdaným dojmem.“

Další zkouška bude ještě o něco těžší. Středočeši zajíždí na Spartu – kde to posledně dopadlo opravdu špatně, dostali devítku. „Na Spartě jsme to posledně schytali. Možná to budeme mít malinko v hlavách, ale spíš v tom pozitivním slova smyslu – že nepřipustíme, aby se něco takového opakovalo,“ sliboval Trončinský.

A co říká jeden z mladoboleslavských obranných tahounů na retro dresy a tak trochu jinou atmosféru tohoto kola? „Mně osobně se líbily. Jsou to vítězné dresy, takže co se mě týče, mohla by to klidně být nějaká ta třetí sada,“ usmíval se Marek Trončinský.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.