BK MLADA BOLESLAV
3. 1. 2017 | Jitka Čechová

Retro dresy? Mohla by to být naše vítězná sada, usmíval se Trončinský

M l. B o l. – Konečně. Hráči Bruslařského klubu se dočkali výraznějšího vítězství. A hlavně po delší době takového toho trochu pohodového a klidného. Když Pardubice daly svou první branku, možná leckomu ve vzpomínce na poslední klání trochu zatrnulo, ale nakonec se žádné překvapení nekonalo. Mladoboleslavští hokejisté porazili Pardubice 5:1 a po delší době se po zápase skutečně upřímně a od srdce usmívali. Stejně jako jeden z úspěšných střelců večera Marek Trončinský.

„Dlouho jsme na takovou výhru čekali,“ přiznal první úspěšný střelec večera Trončinský. „Ve Varech jsme sice získali tři body, ale bylo to pořád takové ubojované. Teď s Pardubicemi jsme odehráli trochu lepší zápas, takový hokejovější. Ale nic tím pro nás nekončí. Ano, získali jsme šest bodů, ale měl by to být teprve začátek,“ vybízel odhodlaně.

„Důležitý byl ten gól pár vteřin před koncem první třetiny, že jsme to nevypustili a na nic nečekali,“ pokračoval v hodnocení. „A pak samozřejmě – zvlášť v našem případě – ta trefa na 4:1. Známe se, tam kdybychom se neprosadili, byli bychom o dost nervóznější,“ přiznal otevřeně. „Co se konce týče, působily už Pardubice dost odevzdaným dojmem.“

Další zkouška bude ještě o něco těžší. Středočeši zajíždí na Spartu – kde to posledně dopadlo opravdu špatně, dostali devítku. „Na Spartě jsme to posledně schytali. Možná to budeme mít malinko v hlavách, ale spíš v tom pozitivním slova smyslu – že nepřipustíme, aby se něco takového opakovalo,“ sliboval Trončinský.

A co říká jeden z mladoboleslavských obranných tahounů na retro dresy a tak trochu jinou atmosféru tohoto kola? „Mně osobně se líbily. Jsou to vítězné dresy, takže co se mě týče, mohla by to klidně být nějaká ta třetí sada,“ usmíval se Marek Trončinský.

Související články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.