BK MLADA BOLESLAV
20. 8. 2008 | Jitka Čechová

Repríza loňského finále první ligy ve čtvrtek v Chomutově

M l. B o l. – Sotva si boleslavští hokejisté trochu oddechli po náročném zápase s Pardubicemi, po kterém postupují do semifinále Tipsport Hockey Cupu, už tu máme další přípravné utkání. A v něm nebude naším soupeřem nikdo jiný než všem v Boleslavi dobře známý KLH Chomutov. V loňském finále jsme se stali jeho pokořitelem, následující sezonu budeme každý kráčet jinou ligou. Jak ale dopadne tento přípravný zápas, to zjistíme už zítra 21. srpna od 17.30 právě na ledě Severočechů.

Chomutov patří již několik sezon mezi každoroční žhavé kandidáty na nejvyšší příčky první ligy. Pokud nechceme zacházet až příliš hluboko do minulosti, stačí vzpomenout na loňská finálová klání, která má určitě každý fanoušek Středočechů ještě v živé paměti. Chomutovští si v uplynulém ročníku nevedli vůbec špatně a dlouhou dobu stáli v čele tabulky skupiny Západ. Vedoucí žezlo ale nakonec předali Boleslavským, což se dá říci o také již zmíněném finále, ve kterém nám Severočeši podlehli 0:4 na zápasy.

Před dvěma lety skončil Chomutov ve finále díky Ústí nad Labem, loni to bylo díky Mladé Boleslavi. Hráči v bělomodrých dresech a jejich klubové vedení se ovšem nevzdávají, opět vyhlašují jako hlavní cíl postup do O2 Extraligy a podle toho již také náležitě zbrojí své řady. Pověsti o pevném jádru chomutovského mančaftu tak před sezonou 2008/2009 trochu berou za své, posily ale stojí za to!

Pojďme ale nejdřív nahlédnout pod pokličku tabulky odchodů, která skutečně přetéká daty. První ukončení svého působení v Chomutově ještě krátce po ukončení finále přinesl tehdejší kapitán mužstva Radek Šíp, který společně s Ladislavem Bouškem a Karlem Tonem zamířil do Kadaně. Do brněnské Komety odešli Milan Kostourek a Petr Polodna, do Karlových Varů potom Kamil Černý. Roman Chatrnúch nyní hájí barvy Vrchlabí a Michal Podolka se rozhodl ukončit svou hokejovou kariéru.

Chomutovští si v současnosti připisují čtyři extraligové posily. Prvními se ještě v dubnu stali Lukáš Chmelíř (HC Vítkovice Steel) a Petr Míka (HC Energie Karlovy Vary). Další dva jsou Zdeněk Skořepa (HC Oceláři Třinec) a slovenský reprezentant Miroslav Hlinka (HC Sparta Praha). Pominout nemůžeme ani zahraniční posilu – finského gólmana Jana Lundella. A zajisté nemusíme připomínat, že domů do Chomutova se z Boleslavi vrátil Jiří Gombár.

Severočeši si v přípravných zápasech zatím nevedou vůbec špatně, z šesti rovné čtyři vyhráli – proti ruskému Orenburgu (4:2), Spartě (2:0), Ústí nad Labem (4:0) a Litvínovu (3:0). Naopak Chomutov podlehl Kladnu (1:3) a Karlovým Varům (0:3). V tabulce skupiny A v poháru Tipsport Hockey Cup je Chomutov momentálně na druhé pozici, jejich definitivní umístění ale bude známo až ve středu večer, kdy se hraje zápas Karlových Varů a Litvínova.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.