BK MLADA BOLESLAV
15. 10. 2013 | Zdena Bobková

Repete čtvrtfinále - přijíždí HC Rebel Havlíčkův Brod

M l. B o l. – První čtvrtina základní části nám pomalu finišuje a do Boleslavi míří předposlední ze soupeřů, s kterým se Bruslaři v sezoně ještě nesetkali - HC Rebel Havlíčkův Brod. Výkony Rebelů bychom mohli přirovnat k sinusoidě, o vítězné vlně se v jejich případě nedá vůbec mluvit. Havlíčkobrodští aktuálně okupují pátou příčku a po sobotní výhře nad Ústeckými Lvy budou možná v lepším rozpoložení než domácí celek. Zápas začíná ve ŠKOENERGO Aréně v tradičních 17:30.

Mladoboleslavští zajížděli v minulém kole na led nováčka, kde odehráli pro fanoušky atraktivní, pro trenéry ale spíše infarktové utkání. V něm padlo v základní hrací době osm branek, každý z gólmanů za sebe pustil shodně čtyři puky, a jelikož prodloužení zápas nerozhodlo, přistoupilo se k dovednostní disciplíně. V ní bohužel Bruslaři ani jednou neuspěli, naopak Valent inkasoval hned dvakrát. Z jihu Čech se tak vraceli pouze s jedním bodem.

Oproti tomu Havlíčkobrodští si ve své domácí Kotlině poradili mnohem lépe s Ústím nad Labem, když Severočechy poslali zpátky do své Lví arény s nepořízenou a porážkou 2:4. Nutno podotknout, že Lvům se v letošní sezoně příliš nedaří a prozatím nepatří mezi týmy, které by aspirovaly na přední příčky prvoligové tabulky.

Naposledy se oba soupeři potkali na jaře v rámci čtvrtfinálových klání, která Bruslaři zvládli bez ztráty zápasu. Na domácím ledě si s houževnatým Brodem poradili 3:0 a 4:2, aby pak v Kotlině zvítězili 7:6 a 6:2 a ukončili tak domácím sezonu. V semifinále se utkali s nevyzpytatelnou Třebíčí, na kterou shodou okolností narazí v příštím kole, které bude 13. v pořadí.

Jak již bylo napsáno v anotaci, letošní výkony Rebelů by se daly snadno přirovnat k houpačce. Havlíčkobrodští si střádají body jak z domácích výher, ale mnoho jich také vozí z venkovních kluzišť (doma 9bodů/ venku 10 bodů). Patří mezi nejslušnější týmy v lize, na kontě mají "jen" 134 trestných minut, oproti Bruslařům, kteří jasně vévodí této tabulce s velmi nelichotivým kontem - 254 minut.

Pokud už Rebelové sehrají nějakou tu přesilovku, kterou jim soupeř daruje, velmi málo trestají soupeře. Procento úspěšnosti přesilovek ukazuje nelichotivou bilanci 6,82 %, což je druhá nejhorší cifra v tabulce. Nejhorší přesilovky má právě náš budoucí sobotní soupeř, SK Horácká Slávia Třebíč. Rebelové nemají z loňska na Boleslav vůbec dobré vzpomínky. Ze čtyř duelů v základní části vzali Bruslařům pouze dva body (za výhru 2:1 v prodloužení) a jak již bylo napsáno, ve čtvrfinále odjížděli z ledu vždy jako poražení. Jak tomu bude tentokrát, si musíme počkat do konce tohoto jistě zajímavého duelu.

Sestavy z posledního kola:

BK Mladá Boleslav: Valent – Němeček, Protivný, Bohunický, Jindra, Pojkar, Kurka, Kulich – Nouza, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Lenc – Mikulík, Koudelka, Demel – Rys, Loskot, Jiránek.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš – Kolafa, Drtina, Jank, Vágner, Semrád, Korím, Zítka – Havel, Polodna, Musil – Chlubna, Stehlík, Milfait – Dvořáček, Endál, Maliník – Stach, Říha, Berger.

Statistiky

ŠKO-ENERGO Aréna | 16.10.2013 17:30

BK Mladá Boleslav 12. kolo HC Rebel Havlíčkův Brod
1. místo, 27 bodů umístění 5. místo, 19 bodů
53:22 skóre 34:31
8:3 (Most) nejvyšší výhra 5:2 (Kadaň)
2:4 (Beroun) nejvyšší prohra 2:6 (Litoměřice)
0 utkání bez vstřeleného gólu 0
1 utkání bez inkasovaných gólů 1
35,71 % využití přesilových her 6,82 %
20 góly v přesilových hrách 3
4 góly v oslabeních 1
David Výborný 21 bodů (5+16) nejproduktivnější hráč David Dvořáček 10 bodů (4+6)
Tomáš Nouza 9 branek nejlepší střelec Lukáš Havel 6 branek
David Výborný 16 asistencí nejlepší nahrávač David Dvořáček
Petr Polodna 6 asistencí
David Výborný +10 nejlepší hráč v +/- Karol Korim +8
Tomáš Demel -1 nejhorší hráč v +/- Marek Drtina -5
Tomáš Protivný 40 minut nejtrestanější hráč Petr Polodna
Martin Vágner 14 minut
Michal Valent 94,86 %
Roman Will 84,62 %
úspěšnost brankářů
Daniel Dolejš 91,58 %
Ondřej Kacelt 93,59 %
Petr Opršal 94,74 %
Michal Valent 1,67
Roman Will 4
průměr inkasovaných gólů na zápas Daniel Dolejš 2,79
Ondřej Kacetl 2,54
Petr Opršal 1,25

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.