BK MLADA BOLESLAV
21. 5. 2008 | Michal Miškovský

Rastislav Konečný: Když jsem se dozvěděl o možnosti jít do Boleslavi, neváhal jsem!

M l. B o l. – Vedení Bruslařského klubu v rámci posílení kádru před nadcházející sezonou zalovilo také ve slovenských vodách. Barvy BK Mladá Boleslav bude nově hájit Rastislav Konečný (na snímku), jenž v uplynulé sezoně hrál v extraligovém týmu slovenské reprezentace do 20 let. “Než jsem se dozvěděl o zájmu Boleslavi, moc jsem toho o ní nevěděl. Potom už jsem se ale začal zajímat. Částečně jsem sledoval play-off a baráž,“ říká po příchodu do svého nového působiště.

Kromě angažmá ve slovenské nejvyšší soutěži však dvacetiletý útočník posbíral zkušenosti také v zámoří. “V sezoně 2006/2007 jsem hrál za kanadský tým Saskatoon Bladesve WHL,“ upřesnil.

“A rok předtím jsem hrál s Jakubem Rumpelem ve stejné lajně v Trnavě,“ přidal zajímavost.

Jaké jste konkrétně nasbíral v zámoří zkušenosti?

“Jsou strašně velké. Hokej je tam úplně o něčem jiném než tady. Je zapotřebí více fyzička, ale na druhou stranu je v tom méně rozumu. Zkrátka se to od Evropy liší.“

Existovala tehdy možnost, že byste v Kanadě zůstal?

“Byla možnost, ale já už jsem nechtěl.“

Loni jste hrál ve slovenské dvacítce extraligu. Jaké byly odezvy na působení této reprezentace v nejvyšší soutěži?

“Odezvy se lišily. Někteří tomu byli nakloněni, někteří naopak ne. Já osobně si myslím, že to bylo dobré řešení. Mladí hokejisté si to mohli zkusit proti vyspělým hráčům, kteří už vědí, jak se hokej hraje. Měli jsme se od nich co učit.“

Ale byli jste se spoluhráči delší dobu pohromadě. Nebyla už mezi vámi ponorková nemoc?

“Myslím, že ne. Sice to občas lezlo na nervy, ale každý věděl, čím a jak se odreagovat.“

Jaké byly Vaše představy o sezoně 2008/2009 ještě v době, než jste kývl na nabídku Mladé Boleslavi?

“Měl jsem nějaké možnosti zůstat na Slovensku, ale jak jsem se dozvěděl o možnosti jít do Boleslavi, neváhal jsem. Mám radost, že jsem tu.“

Myslíte si, že pro Vás bude výhodou, když přicházíte do týmu nováčka extraligy, než pokud byste měl jít někam, kde už by to bylo “zaběhnuté“?

“Těžko říct, uvidíme. Jestli dostanou šanci mladí, což doufám, že ano, budu se snažit ji využít.“

Znal jste už dříve někoho z Vašich nových spoluhráčů?

“Osobně ne, ale s Lukášem Handlovským jsem si před příchodem sem párkrát volal.“

Děkujeme za rozhovor!

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.