BK MLADA BOLESLAV
28. 6. 2019 | Michal Konvalina

Radim Rulík o přípravě: Chceme, aby nás zdobil pohyb
M l. B o l. - Bruslaři mají za sebou první část letní přípravy, zatím trénovali jen na suchu. Teď je čeká volno a poté už hráči naskočí do přípravy na ledě. Dosavadní průběh tréninkového plánu hodnotí v rozhovoru trenér Radim Rulík, který zároveň poodkrývá, co na tým čeká v další fázi, a pochvaluje si přítomnost Radima Vrbaty s Václavem Nedorostem ve vedení klubu. „Spolupracovat s nimi je velice námětné,“ říká o dvou bývalých hráčích, kteří se podílí na chodu klubu i skladbě týmu a tréninků.

Máte za sebou první, tu „suchou“, část letní přípravy, jak ji hodnotíte?

Za nás trenéry musím říct, že velice kladně. To, co jsme si naplánovali, jsme splnili. Na hráčích je vidět, že jsou v tréninku, že jejich kapacita trošku narostla. Myslím, že příprava na nástup na led šla správným směrem. Uvidíme samozřejmě až na ledě, ale opravdu si myslím, že jak jsme to naplánovali, tak by se nám to v sezoně mohlo začít vracet.

Dá se nějak ve stručnosti popsat, co jste dělali? Fanoušci byli z minulosti zvyklí, že se třeba i někam vyjelo...

Nikam jsme nejeli. Zaměřili jsme se na výbušnou sílu, maximální sílu, rychlost a rychlostní vytrvalost. Trénink měl hlavně tento charakter. Pokusíme se to přenést na led. Chceme navázat na tu loňskou sezonu a chceme, aby nás na hřišti zdobil výborný pohyb.

Hráči už by za sebou měli mít i nějaké testy. Máte výsledky a jste s nimi spokojení?

Udělali jsme jen takové tři kontrolní disciplíny. Myslím si, že to nedopadlo špatně, ale samozřejmě ty hlavní testy je budou čekat až po dovolené. To je pro nás potom nejdůležitější, abychom věděli, až budeme na tom ledě, jak na tom vlastně jsme. Do přípravy tedy vlastně zapadá i ta dovolená. Lépe řečeno je to volno, kdy mají hráči prostor na sobě individuálně zapracovat, aby přišli na led opravdu připravení. Tam se to potom otestuje, to bude to důležité.

Takže žádná pláž a all-inclusive?

Nevím, možná tak týden. (úsměv)

Měl hlavní slovo Ondřej Ježek? Jaká je spolupráce s ním, když už se znáte?

Ano, co se týče plánování, tak jednoznačně. Hráče jsme si ale různě předávali, takže jsme se na té přípravě podíleli všichni tři.

Co se chystáte dělat po dovolené, až bude led?

Po dovolené máme to předsoutěžní období, kdy jsme zvolili jen šest přípravných zápasů, a to z toho důvodu, abychom měli prostor se zaměřit hlavně na trénink. Po dovolené nám tréninky na ledě budou sloužit hlavně na to, abychom se dostali do pohybu, který chceme mít ve hře. To bude prioritní, a to se pokusíme do hráčů dostat.

V klubu se teď objevily bývalé hráčské kapacity jako Václav Nedorost nebo Radim Vrbata. Plánujete nějak zapojit i je?

To ještě uvidíme. Venca (Nedorost) se bude soustředit hlavně na individuály s mládeží, ale bude chodit na naše domácí zápasy, a budeme ho mít jako toho kolegu v hledišti, který to bude sledovat shora. Zaměří se ještě trochu na oslabení. Venca se tedy určitě zapojí, a Radim (Vrbata) samozřejmě taky. Probíhá mezi námi pořád diskuze o skladbě týmu. Pracovat a spolupracovat s nimi je velice námětné.

Teď se ještě hodně mluví o společných poradách trenérů. Líbí se vám tato myšlenka?

Líbí se mi to moc. Vždycky jsem si myslel, že by to v klubech tak mělo být. Ne vždycky je ale ta mládež tolik propojená s prvním týmem, jak by to mělo být. Teď tím, že přišli ti dva kluci (Nedorost a Vrbata), tak tomu dali zelenou. Chtěli to tak mít, v tom jsme byli na stejné vlně. Mně se to moc líbí, ale samozřejmě je potřeba na tom v sezoně začít pracovat tak, aby to bylo vidět nejen u nás, ale i u mládežnických týmů.

Odlehčující otázka na závěr, co budete o dovolené dělat vy?

Týden si odpočinu, potom mám práci doma. Dá se říct, že to bude aktivní odpočinek. Samozřejmě už se ale budu připravovat na sezonu. Pavel Patera už připravil první trénink na ledě, já si připravím další, už začne ta návaznost. Už se to postupně bude všechno chystat.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

19.10.2019

Vstupenky na Kladno

Vstupenky na nedělní zápas s Kladnem jsou téměř vyprodány. V online prodeji je k dispozici již jen několik vstupenek a další již nebudou do internetového prodeje uvolněny. Poslední vstupenky v řádu několika desítek budou k dispozici v neděli hodinu před začátkem utkání už jen na pokladnách. Dorazte proto na zápas včas.

15.10.2019

Se Spartou dříve

Utkání 21. kola, které je na programu v neděli 24. listopadu, a ve kterém BK Mladá Boleslav přivítá doma celek HC Sparta Praha, zařadila ČT Sport do svého živého vysílání a úvodní vhazování je z tohoto důvodu posunuto už na 14. hodinu.

15.10.2019

Žejdl dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Lukáše Žejdla na Ondřeje Romana v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi. Žejdl už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský útočník tak v pátek nepojede s Bruslaři do Karlových Varů.

13.10.2019

B tým nedohrál

Sobotní utkání B týmu proti Královu Dvoru se nedohrálo. Za stavu 4:1 pro Mladou Boleslav totiž před třetí třetinou vypadla elektřina. Výpadek se ukázal být jako rozsáhlý a nepomohlo ani čekání. Po 20 minutách čekání potmě tak hlavní rozhodčí Jan Jílek hráče poslal do kabin a duel ukončil. O tom, zda tento výsledek bude platný, rozhodně ještě příslušná komise Českého svazu ledního hokeje.

12.10.2019

Výjezd do Pardubic

Boleslavští fanoušci se chystají v neděli 27. října podpořit hráče do Pardubic. A protože je druhý den státní svátek, a většinou tak odpadá ranní vstávání, doufá Boleslavská Smečka, že vypraví alespoň dva autobusy. Přihlašujte se a pomozte Bruslařům být v Pardubicích jako doma!

05.10.2019

MHD z fotbalu na hokej

V neděli 6. října vypraví Dopravní podnik Mladá Boleslav pro fanoušky sportu linku, která je přepraví z fotbalového stadionu k hokejovému. Po fotbalovém utkání FK Mladá Boleslav tak bude připraven přímý odvoz před hlavní bránou stadionu. Autobusy budou odjíždět v 17:20, což je cca 5 minut po skončení zápasu. Hokejový zápas Bruslařů začíná v 18:30.