BK MLADA BOLESLAV
30. 7. 2021 | Adéla Kvapilová

Radim Rulík: Liga mistrů je o třídu výš, v přípravě se objeví mladí

M l. B o l. – Jak už jsme vás v předchozích příspěvcích informovali, boleslavští hokejisté zahájili přípravu na ledě a nyní mají za sebou prvních pár tréninkových jednotek. Start nového ročníku už je takříkajíc za dveřmi, a tak jsme pro klubový web vyzpovídali jednoho z trenérů – Radima Rulíka, jenž popsal, jak vypadala příprava a nastínil obsazení mladíků. Uvidíme, jak to bude vycházet, ale určitě se v přípravných zápasech někteří mladí hráči objeví, protože si potřebují vyzkoušet i tu praxi a kdy jindy než teď.“

Bruslaři mají za sebou přípravu na suchu, která patřila k těm kratším. „Trénovali jsme šest týdnů, zaměřili jsme se na silový rozvoj, protože to je stálý proces. Samozřejmě jsme dbali na to, aby technika byla správně provedena a snažili jsme se zaměřit i na některé partie, abychom byli odolní vůči únavovým zraněním. Snažili jsme se najet na rytmus, který poté v sezóně pokračuje,“ vysvětluje Radim Rulík tréninkový plán, který byl v podobném režimu jako v uplynulých letech. „Většina hráčů systém už zná a v posledních letech se to osvědčilo, hráči k tomu přistoupili výborně, takže reakce byly v pořádku.“

Do přípravy nakoukli i boleslavští mladíci, kteří spadají ještě do juniorské kategorie. „Zapojili jsme šest juniorů. Jsou to hráči, kteří nějakou budoucnost mají, chtěli jsme, aby viděli ten směr, který v A týmu je. Chtěli jsme, aby každý viděl, v čem je slabší a co je třeba zdokonalit, aby viděli cestu a věděli, jak se pracuje a jak pracovat do profesionálního módu.“

Začátek tréninků na ledové ploše nebyl tak krušný, jak se mohlo zdát. „Měli jsme dva bloky v týdnu, kdy hráči mohli chodit na led, ale byla to dobrovolná forma. Hráči toho využívali a během léta chodili, takže neměli tak dlouhou prodlevu. Pak ale přišel prostor, aby individuálně na sobě zapracovali a během toho někdo na ledě byl, někdo ne…,“ popisuje dobrovolné využívání ledu kouč Bruslařů.

Již v úterý 10. srpna čeká na mladoboleslavské hokejisty první generálka v podobě přátelského utkání s Litvínovem. „Přípravné zápasy jsou od toho, abychom se připravili na extraligu, Liga mistrů je zase o třídu výš. Všechno bude směřovat k tomu, abychom se v zápasech postupně zlepšovali a poté dobře skočili do extraligy,“ říká Rulík a zmiňuje, že je pravděpodobné, že se v duelech evropské soutěže ukážou i mladí Bruslaři. „Může to nastat, protože hráči cizinci, které máme, podstoupí olympijskou kvalifikaci ve svých národních týmech a tam to může kolidovat s ligou, v ten moment bychom zařadili mladé. Uvidíme, jak to bude vycházet, ale určitě se v přípravných zápasech někteří mladí hráči objeví, protože si potřebují vyzkoušet i tu praxi a kdy jindy než teď.“

A co od Ligy mistrů Radim Rulík očekává? Celý rozhovor si můžete pustit prostřednictvím YouTube:

Další články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav