BK MLADA BOLESLAV
3. 7. 2020 | Jitka Čechová

Radim Rulík: Cílem přípravy není jen kondice, ale i zdravotní zvládnutí sezony

M l. B o l. – A tým BK Mladá Boleslav k pátku 3. července oficiálně ukončil hráči většinou méně oblíbenou letní přípravu "na suchu". Bruslaře nyní čeká třítýdenní dovolená – až se z ní vrátí, nastoupí v pondělí 27. července ke svému prvnímu tréninku na ledě. V následujícím článku najdete videorozhovor s jedním z trenérů, Radimem Rulíkem, který ukončenou část přípravy hodnotí.

Ačkoliv v začátcích letní přípravy byli ještě limitovaní vládními nařízeními proti šíření koronaviru, postupně už mohli trénovat, jak byli zvyklí, a jak trenéři Bruslařům naordinovali. Jeden z nich – Radim Rulík – hodnotí letošní „zápolení na suchu“ velice pozitivně:

„Máme za sebou z našeho pohledu povedenou suchou přípravu, a to stručně řečeno ze dvou důvodů. Ačkoliv ty začátky byly kvůli pandemii koronaviru takové všelijaké, nevěděli jsme, co přesně bude, nakonec jsme to organizačně zvládli. Měli jsme všechno, co jsme ke kvalitnímu tréninku potřebovali. To je jedna věc,“ vysvětluje trenér Rulík a pokračuje: „Druhým faktorem je, že nedošlo k žádnému zranění. Všichni hráči nastupují na dovolenou zdraví, což je pro nás velice dobré a důležité,“ dodává spokojeně.

Stejně jako loni měl hlavní slovo v sestavování letního tréninkového plánu kondiční trenér Ondřej Ježek. Jak pokročila vzájemná spolupráce, čím konkrétně se Bruslaři zaobírali a čím si prošli, a co je čeká po návratu z dovolené? To vše zjistíte v našem videorozhovoru:

Další články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.