BK MLADA BOLESLAV
15. 8. 2013 | David Bohata

Radan Lenc a Václav Čížek jsou odhodlaní bojovat o místo v sestavě

M l. B o l. – Obránce Václav Čížek (na snímku vpravo) o místo v boleslavském mužstvu bojuje už pátým rokem. Sám přiznává, že už je na svou pozici zvyklý. “Máme spoustu kvalitních hokejistů. Jsme na extraligové úrovni,” popisuje konkurenci v týmu. Přesně o 2 roky mladší útočník Radan Lenc (na snímku vlevo) také hledá své stálé místo mezi “dospělými”. V posledním zápase proti Znojmu bojoval, hrál dokonce i oslabení. O svých výkonech v přípravě říká: “Nejlepší pocit ze sebe nemám nikdy, vždycky to může být lepší.”

Nejprve poprosím o zhodnocení zápasu. Dvakrát vám utekla třetina, čím to bylo?

V.Č.: Znojmo má kvalitní mužstvo, což jsme věděli díky tomu prvnímu zápasu. Oni do toho vletěli od začátku. Úvod se nám nepovedl, dotahovali jsme. Pak jsme i dvakrát vedli, ale zkrátka jsme to nedokázali udržet. Sice jsme je skoro dvojnásobně přestříleli, ale soupeř byl efektivnější v zakončování.

R.L.: Nevím. Vždycky jsme se snažili vyvinout nějaký tlak a z brejku jsme dostali gól. Malá nepozornost a dvakrát ujeli a dali dva góly. Dokázali všechno potrestat.

Máte na rozdíl od ostatních, zkušenějších hráčů, zvláštní motivaci do přípravy a začátku sezóny? Přeci jen patříte k těm, kteří se o svou pozici v mužstvu musí poprat.

V.Č.: Všechny ty sezóny, co jsem tu byl, jsem se musel prát o sestavu, takže to pro mě není žádná novinka. Je to pro mě i přínosné, protože se můžu zlepšovat díky obráncům, kteří mají zkušenosti, kteří mi mohou poradit. Třeba od Milana Tomana se toho mám hodně co učit.

R.L.: Vždycky se snažím bojovat. Někdy je to lepší, někdy je to horší. Z dneška nemám úplně nejlepší pocit. I když ten nemám nikdy, protože to vždycky může být lepší.

Takže jste odhodlaní tady zůstat.

V.Č.: Je tady hodně kvalitních hráčů, nejen nás beků. Jsme tu na extraligové úrovni. Proto musím bojovat, nic jiného mi nezbývá. Kdybych tu nemohl zůstat, bylo by to pro mě zklamání. Boleslav mám rád, vždycky jsem tady chtěl hrát. Ne vlastní vinou jsem odtud odešel.

R.L.: Já snad nikdy nezažil, že bych měl jisté místo v sestavě. To, že jsem v Boleslavi, mě těší a chci bojovat o to, abych tady zůstal.

Máte v tomto smyslu nějaké signály od trenérů?

V.Č.: Nějaký pohovor jsme samozřejmě měli. Ale že by přesně řekli kdo a kde bude hrát, to ne. Ještě před sebou máme dost přátelských zápasů, pak se uvidí.

R.L.: Měli jsme nějaké pohovory, ale nic konkrétního. My, co bojujeme o sestavu, prostě musíme makat a na konci se uvidí, jestli zapadneme do koncepce trenérů.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.