BK MLADA BOLESLAV
13. 9. 2019 | Michal Konvalina

První zápas, navíc domácí, je hodně důležitý, ví Marek Hrbas


M l . B o l . - Bruslaři zvládli vstup do nové sezony s přehledem. V úvodním kole letošního extraligového ročníku doma porazili Pardubice 4:1. Na ledě u toho nechyběl obránce Marek Hrbas, nejčerstvější posila týmu. „Byl to těžký zápas, jsme rádi, že máme tři body,“ řekl po utkání zadák, který do Boleslavi přišel na konci léta z ruského Chabarovsku.

Do utkání nastoupil Hrbas po boku Martina Ševce, obě posily vytvořily zbrusu novou první obrannou dvojici. „Se Švíckem se mi hraje dobře. Myslím, že si rozumíme, umíme si vyhovět,“ pochvaluje si spolupráci, kterou si přitom oba vyzkoušeli jen v jednom přípravném utkání.

Slova chvály měl někdejší hráč Sparty nebo Vítkovic také pro čtvrtou boleslavskou formaci ve složení Flynn, Najman, Kousal. Právě s nejmladším útokem chodila elitní obrana často na led a klapalo to. „Jsou hodně brusliví, hrálo se nám dobře. Vepředu lítají ve dvou, myslím, že nebyl problém,“ říká na adresu dravé lajny, která se podepsala pod vůbec první letošní gól týmu.

Zároveň ale Marek Hrbas ví, že výkon nebyl bez chyb. Pardubice několikrát ohrozily Krošeljovu branku z nebezpečných pozic. „Měli šance, kdy byli sami před bránou. Gólman nás podržel. V obraně je pořád na čem pracovat, to bude platit celou sezonu.“

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!