BK MLADA BOLESLAV
25. 1. 2019 | Vojtěch Drbohlav

První zápas a hned dva góly. Radim Zohorna zapsal vítěznou premiéru

M l. B o l. – Teprve dvaadvacetiletý Radim Zohorna (na snímku) vstřelil letos během 35 zápasů za Kometu Brno pouze jeden gól. Po příchodu do Mladé Boleslavi se mu ale podařilo skórovat hned dvakrát během jediného utkání, a to ještě proti čtvrtému týmu extraligové tabulky. Jak sám Zohorna, vyměněný za Jakuba Orsavu, přiznává, v utkání byl nervózní a je podle něj "ještě stále co zlepšovat".

"Od začátku zápasu jsem byl nervózní, myslím, že to na mně bylo znát v tom, že jsem neodpaloval puky. Dva góly, to je super. Ani trochu jsem si to tak nepředstavoval. Do dalších zápasů se ale musím ještě zlepšovat, nebylo to úplně optimální," řekl Radim Zohorna na úvod svého prvního rozhovoru v BK Mladá Boleslav.

Výkon mladého útočníka proti Hradci Králové si pochvaloval také jeden z boleslavských trenérů Pavel Patera. "Jsme rádi, že mu to tam hned na začátku padlo. Každému hráči něco takového v novém týmu pomůže. Pak se lépe začlení. Šel do předbrankového prostoru a tam ty góly padají. Takového hráče potřebujeme," řekl na tiskové konferenci směrem k nejčerstvější posile Bruslařského klubu.

Navzdory výhře ale výkon Mladé Boleslavi optimální nebyl. Na tom se po zápase shodovali jak hráči, tak i trenéři. Nejen, že většinu gólů zařídili obránci, ale Bruslaři zejména hodně inkasovali, a to dokonce pětkrát. "V pátek bylo vidět, že nám to tam padá, ale pět gólů jsme dostali, což je na zamyšlení a musíme na tom zapracovat," uvedl Zohorna.

Právě počet gólů byl kuriózní. Dohromady jich během zápasu padlo 13, přičemž Bruslaři jich vstřelili 8. Poprvé v sezóně se tak v jednom zápase prosadili více než pětkrát. Naposledy pak v ligovém zápase vstřelili soupeři osm gólů v pátek 24. října 2014, kdy drtivě 8:3 porazili Pardubice.

Kompletní videorozhovor s Radimem Zohornou můžete zhlédnout prostřednictvím klubového YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav