BK MLADA BOLESLAV
29. 11. 2020 | Adéla Kvapilová

První třetina? Vyšla parádně, zbytek nic moc, komentoval duel Jakub Strnad

M l. B o l. – První adventní neděle přinesla Bruslařům třetí tříbodovou výhru v řadě. Na domácím ledě vyzvali pardubické Dynamo, které díky vydařené první třetině porazili 3:2. Prodloužili tak vítěznou vlnu proti Východočechům na devět zápasů v řadě. Jedním ze skórujících hráčů byl Jakub Strnad, jenž po utkání poskytl rozhovor pro klubový web.

„První třetina nám vyšla parádně, dali jsme tři rychlé góly. Zbytek zápasu jsme trošku polevili. Můžeme děkovat gólmanovi, že jsme to takhle uhráli. Podle mě byla rozhodující první třetina, zbytek byl nic moc,“ komentoval na úvod střetnutí Jakub Strnad.

Boleslavský útočník otevřel skóre nedělního duelu v desáté minutě. Jak akce vypadala? „Byl tam výborně nahozený puk od modré čáry od beka. Já jsem se snažil dostat co nejrychleji před bránu, kde se mi puk odrazil a tam jsem měl poloprázdnou bránu. Povedlo se mi to dobře zamést a byl to gól.“

V závěru úvodního dějství měl při vlastním oslabení Mladé Boleslavi zajímavou šanci, avšak zužitkovat ji nedokázal. „Byl jsem překvapený, že se to tam tak odrazilo. Zívala na mě poloprázdná brána. Byl jsem asi trochu zbrklý a nezachoval jsem chladnou hlavu, jinak by to byl asi taky gól,“ mrzí boleslavskou dvaadevadesátku.

Pardubice v prostřední části měly k dispozici přesilovou hru 5 na 3, ale nedokázaly ji využít. Jakub Strnad se k této situaci vyjádřil následovně: „Myslím si, že to byl hlavní aspekt toho, že jsme vyhráli. Kluci to výborně ubránili. Díky tomu jsme také vyhráli.“

Závěr zápasu byl celkem dramatický. „To k tomu patří, je to hokej. Občas je to takhle vyhecované. Jsme opravdu rádi, že jsme to udrželi a prodloužili tuhle šňůru. Mělo by nám to dodat sebevědomí do dalších zápasů,“ dodává.

Celý rozhovor můžete zhlédnout na našem YouTube:

Související články

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.