BK MLADA BOLESLAV
29. 11. 2020 | Adéla Kvapilová

První třetina? Vyšla parádně, zbytek nic moc, komentoval duel Jakub Strnad

M l. B o l. – První adventní neděle přinesla Bruslařům třetí tříbodovou výhru v řadě. Na domácím ledě vyzvali pardubické Dynamo, které díky vydařené první třetině porazili 3:2. Prodloužili tak vítěznou vlnu proti Východočechům na devět zápasů v řadě. Jedním ze skórujících hráčů byl Jakub Strnad, jenž po utkání poskytl rozhovor pro klubový web.

„První třetina nám vyšla parádně, dali jsme tři rychlé góly. Zbytek zápasu jsme trošku polevili. Můžeme děkovat gólmanovi, že jsme to takhle uhráli. Podle mě byla rozhodující první třetina, zbytek byl nic moc,“ komentoval na úvod střetnutí Jakub Strnad.

Boleslavský útočník otevřel skóre nedělního duelu v desáté minutě. Jak akce vypadala? „Byl tam výborně nahozený puk od modré čáry od beka. Já jsem se snažil dostat co nejrychleji před bránu, kde se mi puk odrazil a tam jsem měl poloprázdnou bránu. Povedlo se mi to dobře zamést a byl to gól.“

V závěru úvodního dějství měl při vlastním oslabení Mladé Boleslavi zajímavou šanci, avšak zužitkovat ji nedokázal. „Byl jsem překvapený, že se to tam tak odrazilo. Zívala na mě poloprázdná brána. Byl jsem asi trochu zbrklý a nezachoval jsem chladnou hlavu, jinak by to byl asi taky gól,“ mrzí boleslavskou dvaadevadesátku.

Pardubice v prostřední části měly k dispozici přesilovou hru 5 na 3, ale nedokázaly ji využít. Jakub Strnad se k této situaci vyjádřil následovně: „Myslím si, že to byl hlavní aspekt toho, že jsme vyhráli. Kluci to výborně ubránili. Díky tomu jsme také vyhráli.“

Závěr zápasu byl celkem dramatický. „To k tomu patří, je to hokej. Občas je to takhle vyhecované. Jsme opravdu rádi, že jsme to udrželi a prodloužili tuhle šňůru. Mělo by nám to dodat sebevědomí do dalších zápasů,“ dodává.

Celý rozhovor můžete zhlédnout na našem YouTube:

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!