BK MLADA BOLESLAV
27. 7. 2009 | Michal Miškovský

První prověrku obstará středočeské derby s Benátkami nad Jizerou

M l. B o l. – Po čtyřech měsících se půjde v Mladé Boleslavi zase na hokej! Poprvé od březnové baráže o extraligu vyjedou hráči Bruslařského klubu k zápasu na led Metrostav Arény. Série přípravných utkání před sezonou 2009/2010 odstartuje v úterý 28. července v 17:30 středočeským soubojem s Benátkami nad Jizerou. A hokejová porce to bude na úvod opravdu vydatná. Vždyť se bude hrát čtyři čtvrtiny!

Přestože jde “jen“ o přátelské utkání, samotný duel může mít zvláštní příchuť hned pro několik benáteckých hráčů. Obránce Václav Drábek je v nedalekých Benátkách na hostování právě z Mladé Boleslavi, další bek Jozef Lukáč působil v týmu Bruslařského klubu v postupové sezoně 2007/2008 a krátce se mihl v boleslavské dresu i loni.

Postup s mladoboleslavskou juniorkou do extraligy zažil v sezoně 2006/2007 Martin Tondr a podobně je na tom i Filip Bílek, další bývalý junior Mladé Boleslavi, který rovněž bojuje o místo v kádru loňského prvoligového nováčka.

Mladoboleslavské prostředí dobře zná i útočník Petr Jaroš. Zdejší rodák působil ve známém městě v sezonách 2004/2005 a 2005/2006 a o místo v sestavě se krátce ucházel i v ročníku 2007/2008. Po následných působeních v běloruském Žlobinu a finském druholigovém Kiekko-Vantaa zakotvil právě v Benátkách nad Jizerou.

Na boleslavské straně se na utkání těší hlavní trenér Vladimír Čermák, který od listopadu loňského roku trénoval právě Benátecké a dovedl je překvapivě až do čtvrtfinále play-off první ligy. “Rád se setkám s klukama, které jsem loni trénoval,“ přiznal již dříve. “Ale myslím si, že to bude jako každý jiný přípravný zápas. Půjde nám o to, abychom našli ideální sestavu, s kterou následně vstoupíme do sezony.“

Vzájemný duel vítá i Čermákův nástupce na benátecké střídačce Milan Černý: “Změřit síly s extraligovým klubem, v tomto případě s Boleslaví, je pro nás bezvadné.“

Jak jsme již informovali v minulém týdnu, utkání se bude hrát na čtyři čtvrtiny. Důvod je jednoznačný: oba týmy mají k dispozici v úvodu herní přípravy široké kádry. “Jde o to, abychom vyzkoušeli co nejvíce hráčů,“ potvrzuje Vladimír Čermák.

Související články

Aktuality

12.10.2020

Otevírací doby prodejny

Otevírací doba kamenné prodejny STŘÍDA SPORT SHOP Mladá Boleslav, kde najdete také FANSHOP BK Mladá Boleslav, je s platností od 13. října otevřena ve všední dny od 12:00 do 17:00. O víkendu je zavřeno. Tato otevírací doba platí do odvolání.

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.