BK MLADA BOLESLAV
30. 7. 2009 | Michal Miškovský

První dvě třetiny jsme byli pasivní, uznal Jiří Šejba

P l z e ň – Na úterní vítězství nad Benátkami nad Jizerou (5:1) sice boleslavští hokejisté ve čtvrtečním duelu v Plzni (1:4) nenavázali, i přesto je však asistent trenéra Jiří Šejba (na snímku) s utkáním jako takovým relativně spokojený. Vždyť herní příprava je teprve na svém počátku a výsledky jdou minimálně nyní trochu stranou. “Bylo to klasické přípravné utkání. Chtěli jsme si vyzkoušet některé kluky. Třeba Řehoře s Bezděkem z Jihlavy tu máme jen do konce týdne, pak se vrací do Dukly. Tohle byl poslední zápas, do kterého nastoupili,“ připomněl.

Boleslavští brzy vedli, už v osmé minutě otevřel skóre Bahenský, jenže domácí ještě do první přestávky vyrovnali a ve druhé třetině třemi góly upravili stav na 4:1. “První dvě třetiny jsme hráli víc pasivně. Soupeř měl spoustu šancí a několikrát nás podržel Marek Schwarz,“ uvedl Jiří Šejba.

Třetí dvacetiminutovka už poté změnu skóre nepřinesla. “Museli jsme změnit taktiku. V poslední třetině bylo znát, že jsme začali hrát více aktivněji,“ doplnil.

Oproti prvnímu přípravnému utkání s Benátkami nad Jizerou nastoupil kapitán Richard Král a mladoboleslavský dres poprvé oblékl také další zkušený útočník Michal Sup. Někteří jiní naopak chyběli. “Zranil se nám Žabka a problémy měl trochu i Handlovský, takže jsme ho do Plzně nebrali,“ prozradil asistent trenéra BK Mladá Boleslav.

Ani jedno utkání pak neodehrálo útočné trio zotavující se po zranění, tedy David Vrbata, Tomáš Nouza a Peter Fabuš. “Jejich stav se den ode dne lepší a myslím si, že zapojit by se mohli už do zápasů v příštím týdnu,“ dodal závěrem Jiří Šejba.

Další přípravné utkání mladoboleslavských hokejistů už bude pohárové. Středočeši zahájí Tipsport Hockey Cup v úterý v repríze baráže proti Ústeckým Lvům. Utkání startuje v Metrostav Aréně tradičně v 17:30.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.