BK MLADA BOLESLAV
3. 1. 2022 | Aleš Tůma

Prvňáci přivezli vánoční stříbro z Opočna

O p o č n o – Ve sváteční neděli 26. prosince dali malí mladoboleslavští Bruslaři přednost radostem nespoutaného hokejového zápolení před všemi ostatními vánočními lákadly. Prvňáci (hráči ročníku 2015) se totiž zúčastnili vánočního turnaje ve východočeském Opočně. Městečko, které je domovinou dnes již tradiční české zmrzliny, je přivítalo pouze zčásti zakrytým zimním stadionem, což především mnoha přítomným rodičům jen umocnilo pocit venkovního mrazivého počasí.

V rámci turnaje sehráli Bruslaři se škodovkou na hrudi a lvími hlavami na ramenou celkem pět utkání. Ani jednou nepoznali hořkost porážky, přičemž hned ve čtyřech zápasech si se svými malými protivníky poradili jasným výsledkovým rozdílem.

V úvodních dvou turnajových kláních se malí Boleslaváci vítězně rozjeli proti TJ Spartak Nové Město nad Metují a HC Stadion Vrchlabí. Poté následovalo jediné turnajové zaškobrtnutí s HC Mountfield Hradec Králové (7:7).

Brankář Matthias Feledik, který byl pro tento turnaj trenéry určen za strážce boleslavské svatyně (každý turnaj chytá někdo jiný) pak v utkání proti HC Spartak Choceň dokonce vychytal čisté konto a v závěrečném duelu proti domácím HC Baroni Opočno obdržel pouhý jeden gól (8:1). Po zásluze tak byl po svém „shutoutu“ vyhlášen nejlepším hráčem Bruslařů. V dalších utkáních se této pocty dostalo Davidu Ďurišovi, Martinu Pletkovi, Davidu Švejdovi a Lukáši Gabrielovi.

Naopak v posledním utkání proti Opočnu bylo potřeba, aby se činili střelci a co největším množstvím vstřelených branek zajistili svému týmu nejlepší možné skóre v porovnání s týmem z Hradce Králové. Zelenobílým však jejich střelecký prach na závěr turnaje trochu zvlhl, svou úlohu zřejmě sehrála i únava na konci hracího programu. O rozdíl pouhých dvou branek si tak Bruslaři-prvňáci z Opočna odvezli stříbrné medaile a velký pohár za celkovou druhou příčku. David Ďuriš byl navíc po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem turnaje a organizátory obdarován stylovou karbonovou hokejkou.

Díky všem malým hráčům za účast a jejich přítomným hokejovým sourozencům a rodičům za podporu.

Sestava: Matthias Feledik – Daniel Budínský, Dominik Dinga, David Ďuriš, Lukáš Gabriel, Nikolas Hulčík, Oliver Kuhn, Martin Pletka, Michal Protivný, Alois Šourek, Vít Štajner, David Švejda, Kryštof Záhora.

Trenéři: Daniel Pletka, Aleš Tůma

Další články

Aktuality

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

18.12.2021

Kelemen za Slováky

Slovenští hokejisté obsadili druhé místo ve Švýcarském poháru (NaturEnergie Challenge) ve Vispu. Nejúspěšnějším střelcem celého turnaje se stal boleslavský útočník Miloš Kelemen. Dva ze svých tří gólů si připsal v rozhodujícím souboji s domácím celkem o první místo. Svou třetí trefu zaznamenal v zápase s Lotyšskem, který Slováci vyhráli 6:2.

09.12.2021

Moravec v nominaci

Trenér české reprezentace do dvaceti let Karel Mlejnek oznámil širší nominaci na mistrovství světa v kanadských městech Edmonton a Red Deer, které se koná od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022. Na zmiňované soupisce je i jméno obránce Bruslařů Davida Moravce. Před startem šampionátu absolvují reprezentanti dva přípravné duely proti Spojeným státům a Švýcarsku. Oba odehrají v Red Deeru, kde také stráví celý přípravný kemp.

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.