BK MLADA BOLESLAV
4. 12. 2011 | Daniel Langer

Provedli jsme nějaké změny a ty nesou ovoce, radoval se Roman Tomas

M l. B o l. - Proti budějovickému Kovářovi pro něj byla branka zakletá, v nedělním utkání proti Zlínu ale bodově exceloval. V první třetině zaznamenal Roman Tomas (na snímku) hned tři kanadské body. Boleslavský útočník vstřelil dvě rychlé branky a vyhnal zlínského Horčičku z klece. Svůj produktivní večer navíc dokonal asistencí na Bahenského přesilovkovém zásahu. V průběhu utkání měl ještě šance na dokonání hattricku, vzhledem k výsledku ho ale nevyužitá šance na zlepšení osobních statistik nemusela mrzet.

Romane, proti Zlínu se vám nebývale dařilo. Co jste změnil oproti utkání v Českých Budějovicích, kde byla branka doslova zakletá?

Nezměnil jsem nic. Stále hraji svoji hru. Je pravda, že občas jsem trochu zbrklejší, ale v neděli to tam padalo a jsem rád za tři body.

Několikrát jste měl možnost jet sám na bránu, pokaždé jste zvolil jiný typ zakončení. Chtěl jste soupeřova gólmana udržet v nejistotě?

Možná to mělo jít znovu mezi nohy a bývalo by se to povedlo. Nezdařilo se, ale jak říkám, jsem rád za tři body.

Byl jste překvapen, že jste se poměrně rychle dostali do tříbrankového vedení, na kterém jste měl lví podíl?

Určitě a myslím, že to každého hráče potěší. První třetina byla pro vývoj utkání rozhodující a jsem rád, že jsem mohl přispět.

V závěru jel Balaštík se Stielerem na jednoho obránce, vy jste si ale rychle útočící dvojici dojel a zuřivě klepal o led. Hattrick jste hodně chtěl, že?

Kluci mi asi chtěli pomoci, určitě to šlo řešit i trochu jinak. Snažil jsem se upoutat pozornost, lepší než křičet. Bohužel mě bránící hráč dojel a přizvedl mi hůl. Mohlo to být ještě lepší.

Pod trenérem Novákem se vám poměrně daří. Jak vy osobně nahlížíte na tuto změnu?

Řekli jsme si, že musíme pár věcí změnit a myslím, že tento styl přináší ovoce. Jsem za to rád, nemáme špatné mužstvo a měli bychom být úplně někde jinde.

Hned v pondělí jedete na Slavii, času na odpočinek mnoho nebude. Pomůže vám výhra lépe se vypořádat s únavou?

Je to přesně jak říkáte. Já se momentálně cítím úplně svěží. Rozhodně se nám bude hrát lépe, než po prohraném utkání.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Spartak Vlašim