BK MLADA BOLESLAV
29. 1. 2012 | Daniel Ježek

Proti Třinci se nám letos opravdu nedařilo, povzdychl si Jaroslav Hübl

T ř i n e c - Čtyřiačtyřicáté kolo přineslo souboj úřadujících mistrů z Třince a mladoboleslavských Bruslařů. Po vyrovnané první třetině se domácí čtyřmi góly během šesti minut dostali do trháku a utkání už nepustili. Brankovému přídělu nedokázal zabránit ani gólman Jaroslav Hübl, který zápas zhodnotil. "Kolem té branky jsme měli být silnější, lépe pokrýt ty příležitosti. Jinak ten zápas z naší strany nebyl z kategorie nejhorších," prohlásil.

Do utkání vstoupili lépe domácí hráči, kteří zásluhou Varadi otevřeli ve čtvrté minutě skóre. Bruslaři mohli ještě v téže třetině srovnat krok, Bahenský ale nedokázal proměnit trestné střílení. Kruté chvíle pro Středočechy přišly v úvodu druhé periody, kdy svěřenci trenéra Petra Nováka inkasovali čtyři branky. Oceláři si u gólových šancí dělali s obranou Bruslařů co chtěli, gólové nadílce nedokázal zabránit ani gólman Jaroslav Hübl.

"Ze šesti branek jsme snad pět dostali úplně stejným způsobem. Góly padly z prostoru kolem brankoviště, byly to dorážky nebo střely z voleje do odkryté klece. Kolem té branky jsme měli být silnější, lépe pokrýt ty příležitosti. Jinak ten zápas z naší strany nebyl z kategorie nejhorších," popisoval Jaroslav Hübl obdržené branky. Trenéři Mladé Boleslavi po pátém zásahu Slezanů sáhli ke střídání brankářů. Za Hübla naskočil Michal Valent, který se ale v brankovišti příliš dlouho neohřál, neboť ho za několik vteřin nahradil opět odchovanec litvínovského hokeje.

"Michal Valent prodělal angínu a ještě se necítí úplně zdravý. Spíše to byl takový taktický krok, něco jako oddechový čas. Trenéři chtěli, abych si oddychl, trochu vychladnul, dal se nějak do pořádku a pokračoval v utkání," popisoval Hübl důvod střídání mezi boleslavskými třemi tyčemi. Svůj účel to určitě splnilo. Brankostroj domácích se zastavil a Třinečtí do konce utkání přidali už jen jednu branku.

"To střetnutí už bylo rozhodnuté, Třinečtí hráli spíše na krásu, než aby přidali další branky. Do té doby si vypracovali pětibrankové vedení, mohli si to proto dovolit," řekl brankář s číslem 24 na dresu. Bruslařům se letos proti Třinci vůbec nedaří. Ze čtyř měření sil vydolovali jen dva body. Tři prohrané duely měly téměř identický průběh. O vítězi pokaždé rozhodl určitý časový úsek jedné dvacetiminutovky.

V prvním utkání to byla poslední třetina, ve druhém zase první. Tentokráte o přináležnosti tří bodů rozhodla prostřední část. "Vždycky to byl takový šesti až osmi minutový výpadek, ve kterém se rozhodlo o osudu utkání. Netušíme, čím to je. Pokud bychom znali příčinu, určitě bychom to odstranili. Bohužel Třinec letos nebyl soupeř, proti kterému by se nám dařilo. Uhráli jsme s nimi jen dva body, což není nijak skvělá vizitka," konstatoval závěrem Jaroslav Hübl.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav