BK MLADA BOLESLAV
16. 4. 2019 | Klub

Proběhlo slavnostní vyhlášení výtvarné soutěže dětí z dětských domovů

M l. B o l. – BK Mladá Boleslav společně s Dragon Internet a OC Olympia Mladá Boleslav vyhlásili vítěze letošního šestého ročníku výtvarné soutěže Namaluj svět plný zábavy. Slavnostního vyhlášení vítězů se zúčastnilo více než 130 dětí z Dětského domova Na Celně, Dětského domova Horní Krnsko a také z Dětského centra při Klaudiánově nemocnici. Za přítomnosti paní Miroslavy Kašpárkové, náměstkyně primátora města Mladá Boleslav, se tímto dnem v prostorách nákupního centra otevírá veřejná vernisáž přihlášených výtvarných děl.

Děti všech věkových kategorií se vžily do role malířů. Za pomoci své fantazie a libovolné výtvarné techniky ztvárnily postavu mistra Rychlíka a slečny Úžasné, anebo se pustily do vlastních návrhů nového hokejového dresu. „Děti stále baví se vyjadřovat i tvůrčím způsobem. Přesvědčila nás o tom skutečnost každoročního nárůstu přihlášených prací. V letošním ročníku porota hodnotila celkem 118 zdařilých obrázků,“ uvedl Tomáš Dragon, předseda představenstva Dragon Internet.

Organizátoři připravili velmi zajímavé ceny pro vítěze v kategorii předškolní věk, mladší školní věk, starší školní věk a nezapomněli ani na kategorii studentskou. „Vítěze nadchly nejen hodnotné odměny, ale také možnost vlastního nákupu v obchodech centra. Za získaný poukaz zakoupili krásné hračky, módní a sportovní doplňky, nezapomněli ani na sladkosti pro všechny,“ sdělila Simona Killarová, marketingová manažerka nákupního centra. V době nákupní horečky vítězů se ostatní děti staly členy dětské poroty a svými hlasy rozhodly o udělení další výherní ceny. Vítězové jednotlivých kategorií se nově radovali z dárků věnovaných společností Škoda Auto. „Radost a zábava dnes patří všem výtvarníkům, proto jsme jim připravili zážitkové dopoledne. Zazněly písníčky, tančilo se, skotačilo a soutěžilo,“ dodala Denisa Apková, zástupkyně BK Mladá Boleslav.

Své významné role se zhostila patronka akce Miroslava Kašpárková, náměstkyně primátora města Mladá Boleslav. V úvodu slavnostního vyhlášení otevřela vernisáž všech soutěžních děl dětí z dětských domovů v boleslavském regionu a pochválila je za jejich píli. Do rukou ředitelů pak předala finanční dar Magistrátu města Mladá Boleslav. „Tvůrčí odhodlání dětí plně podporuji a vidím zde mnoho talentů, pečlivé snahy. Věřím, že děti i pedagogy potěší mé rozhodnutí předání vlastního daru, který přispěje k další kreativní tvorbě v blížící se době Velikonoc,“ uvedla Miroslava Kašpárková.

Návštěvníci obchodního centra Olympia v Mladé Boleslavi se mohou ve dnech 10. dubna až 10. května seznámit se všemi přihlášenými pracemi. Děti opět vytvořily pestré a poutavé obrázky, které stojí za shlédnutí.

Prohlédněte si fotografie z akce.

Další články

Aktuality

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.

06.05.2019

Zohorna doma

Boleslavský útočník Radim Zohorna u českého národního týmu bohužel skončil a na mistrovství světa se tak nepodívá. Podle vyjádření reprezentačního trenéra Říhy jsou v tom zdravotní problémy.

04.05.2019

Němeček do Finska

Obránce David Němeček skutečně opouští Mladou Boleslav. Odchází na zahraniční angažmá do Finska. Jako novou posilu ho představil klub Rauman Lukko.

02.05.2019

Nově s UPS

BK Mladá Boleslav zahájil novou spolupráci se společností UPS. UPS poskytuje dopravní služby a nově se připojila k poskytování dopravních služeb v našem FANSHOPU a fanouškům přináší možnost ušetřit. U přepravy s UPS se totiž neplatí poplatek za dobírku. Dále nabízí nejlevnější dopravu až domů a při nákupu nad 1.200,- Kč je doprava ZDARMA. Více informací o společnosti UPS naleznete zde.