BK MLADA BOLESLAV
16. 4. 2019 | Klub

Proběhlo slavnostní vyhlášení výtvarné soutěže dětí z dětských domovů

M l. B o l. – BK Mladá Boleslav společně s Dragon Internet a OC Olympia Mladá Boleslav vyhlásili vítěze letošního šestého ročníku výtvarné soutěže Namaluj svět plný zábavy. Slavnostního vyhlášení vítězů se zúčastnilo více než 130 dětí z Dětského domova Na Celně, Dětského domova Horní Krnsko a také z Dětského centra při Klaudiánově nemocnici. Za přítomnosti paní Miroslavy Kašpárkové, náměstkyně primátora města Mladá Boleslav, se tímto dnem v prostorách nákupního centra otevírá veřejná vernisáž přihlášených výtvarných děl.

Děti všech věkových kategorií se vžily do role malířů. Za pomoci své fantazie a libovolné výtvarné techniky ztvárnily postavu mistra Rychlíka a slečny Úžasné, anebo se pustily do vlastních návrhů nového hokejového dresu. „Děti stále baví se vyjadřovat i tvůrčím způsobem. Přesvědčila nás o tom skutečnost každoročního nárůstu přihlášených prací. V letošním ročníku porota hodnotila celkem 118 zdařilých obrázků,“ uvedl Tomáš Dragon, předseda představenstva Dragon Internet.

Organizátoři připravili velmi zajímavé ceny pro vítěze v kategorii předškolní věk, mladší školní věk, starší školní věk a nezapomněli ani na kategorii studentskou. „Vítěze nadchly nejen hodnotné odměny, ale také možnost vlastního nákupu v obchodech centra. Za získaný poukaz zakoupili krásné hračky, módní a sportovní doplňky, nezapomněli ani na sladkosti pro všechny,“ sdělila Simona Killarová, marketingová manažerka nákupního centra. V době nákupní horečky vítězů se ostatní děti staly členy dětské poroty a svými hlasy rozhodly o udělení další výherní ceny. Vítězové jednotlivých kategorií se nově radovali z dárků věnovaných společností Škoda Auto. „Radost a zábava dnes patří všem výtvarníkům, proto jsme jim připravili zážitkové dopoledne. Zazněly písníčky, tančilo se, skotačilo a soutěžilo,“ dodala Denisa Apková, zástupkyně BK Mladá Boleslav.

Své významné role se zhostila patronka akce Miroslava Kašpárková, náměstkyně primátora města Mladá Boleslav. V úvodu slavnostního vyhlášení otevřela vernisáž všech soutěžních děl dětí z dětských domovů v boleslavském regionu a pochválila je za jejich píli. Do rukou ředitelů pak předala finanční dar Magistrátu města Mladá Boleslav. „Tvůrčí odhodlání dětí plně podporuji a vidím zde mnoho talentů, pečlivé snahy. Věřím, že děti i pedagogy potěší mé rozhodnutí předání vlastního daru, který přispěje k další kreativní tvorbě v blížící se době Velikonoc,“ uvedla Miroslava Kašpárková.

Návštěvníci obchodního centra Olympia v Mladé Boleslavi se mohou ve dnech 10. dubna až 10. května seznámit se všemi přihlášenými pracemi. Děti opět vytvořily pestré a poutavé obrázky, které stojí za shlédnutí.

Prohlédněte si fotografie z akce.

Další články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.