BK MLADA BOLESLAV
11. 3. 2014 | Daniel Langer

Pro klid jsme měli ještě nějaký gól přidat, posteskl si Ctirad Ovčačík

M l. B o l. – Další úkol splněn! Bruslaři v semifinálové sérii potvrdili v úvodních dvou utkáních výhodu domácího prostředí a do Třebíče si povezou vedení 2:0. Ani tentokrát se ale vítězství nerodilo vůbec snadno, vždyť Bruslaři brzy prohrávali o dvě branky a soupeře sami posadili na koně. K vítěznému obratu ale zavelel přesnou trefou ve vlastním oslabení Ctirad Ovčačík (na snímku) a jelikož se k ofenzivnímu obránci přidali i Vrbata, Nouza a Mikulík, bylo i tentokrát ve městě automobilů veseleji než na Vysočině.

Ctirade, výsledky obou domácích střetnutí jsou shodné, v čem se ale zápasy nejvíce lišily?

Především v tvrdosti, úterní měření sil bylo výrazně vyhecovanější a z toho pak vyplynula vyloučení a přesilové hry. Zatímco v pondělní se trochu více vyčkávalo, tentokrát na nás třebíčští hokejisté vletěli.

Úvod jste opravdu nezachytili a rychle prohrávali o dvě branky...

Zřejmě si po pondělí řekli, že už nemají co ztratit. Třebíč byla odhodlaná nás alespoň o jeden bod připravit a povedlo se jim nás zaskočit, což je špatně. Naštěstí jsme ještě do konce první třetiny stačili vyrovnat a vrátit se do zápasu.

Nemalý podíl na tom máte i vy, jelikož jste po skvělé akci Mikulíka ve vlastním oslabení vstřelil kontaktní branku. Jak situace vypadala z vašeho pohledu a jak se obránce dostane ve vlastním oslabení k zakončení na brankovišti?

Viděl jsem Mikyho (Milana Mikulíka, pozn. red.), jak jde do tlaku na riskujícího obránce a věřil jsem, že ho přetlačí. Milan vzápětí ukázal, jak má rychlé brusle, já už situaci jen doplnil a trefil ten perfektně připravený kotouč bez přípravy mezi betony brankáře.

Obrat se podařil, na druhou stranu jste se ale s překonáním Martina Faltera dlouho trápili a ani ze stoprocentních šancí se nepodařilo soupeři odskočit na nějaký bezpečnější rozdíl, než jaký znamená jednobrankové vedení...

Máte pravdu, měli jsme tam chvílemi obrovský tlak. Ať už v početních výhodách, nebo v závěrečné třetině, nějaký gól měl ještě přijít. Na druhou stranu je pozitivní, že v těch šancích jsme. Trenéři nám říkali, že jsme v jedné třetině snad soupeře přestříleli 18:1, výborně ale Třebíči zachytal brankář. Zase na druhou stranu ta převaha je jasná a do ničeho je nepouštíme v našem obranném pásmu. Trenéři nás nabádají, abychom se koncentrovali především na obrannou hru, což se nám s výjimkou toho divokého začátku podařilo.

Poslední dvě minuty utkání jste strávil na trestné lavici. Strachoval jste se o výsledek?

Nebylo to příjemné. Pokud bychom dostali kvůli mé chybě branku, asi bych si na té lavici musel hodit mašli. Radši bych byl celou dobu na ledě, než to jen sledovat z boxu časoměřičů, nevydržel jsem ani sedět.

Série se stěhuje do Třebíče a standardem bývá, že si chce tým přivézt zpět alespoň jedno vítězství. Shoduje se tato poučka i s vašimi plány?

Částečně, my chceme proměnit oba zápasy a sérii v Třebíči ukončit. Nechci, aby to vyznělo neskromně, ale máme sílu, máme s Třebíči na jejich hřišti solidní bilanci a věříme, že to můžeme dokázat. Nechceme, aby se opakovaly Benátky, kdy jsme možná pod dojmem vedení svého soupeře trochu podcenili a nechali ho vrátit se do série.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.