BK MLADA BOLESLAV
19. 3. 2018 | Vojtěch Drbohlav

Přizpůsobili jsme se jejich hře. Do zítra se ponaučíme, věří brankář Michal Krofta

M l. B o l. – Boleslavští junioři za sebou mají první čtvrtfinálový zápas v sérii s Hradcem Králové. V něm moc gólů nepadlo. Hradečtí se však dostali do těsného vedení 1:0, které udržovali po většinu zápasu. Bruslaři se naopak marně snažili prosadit a Mountfield své vítězství zpečetil trefou do prázdné a zvítězil 2:0. Další zápas se ale hraje hned o den později a to ví i brankář Michal Krofta (na snímku), který věří, že v druhém čtvrtfinále se bude pro změnu dařit právě Mladé Boleslavi.

Michale, vašim spoluhráčům se dlouhou dobu nedařilo vstřelit gól a nakonec vyšli střelecky naprázdno. Z čeho to podle vás vyplynulo?

Možná to bylo nedůrazem nebo jsme si nevytvořili tolik šancí. Každopádně nám to tam bohužel nepadalo. O to lepší to ale může být v dalším zápase.

Co říkáte na jejich obrannou hru a třeba jejich častá zakázaná uvolnění. Počítali jste s tím, že bude hrát Hradec Králové až tak z obrany?

Věděli jsme, že mají dobrou obranu, ale oni si nás nejspíš dobře přečetli a připravili se. Těžko ale říct.

Zápas poznamenalo také několik vyloučení. Vy jste například byli hned dvakrát v utkání vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě, což se moc často nestává. Mohlo to vyplynout z přemotivovanosti či nervozity? Nebo byste to viděl jinak?

Je to možné. Nevím, kdo tam zrovna byl, ale vím, že šel střídat a oni na náš zrovna ujížděli, tak se chtěl rychle otočit, jenže v tu chvíli tam byl třeba zmatek nebo nervozita a bohužel k tomu došlo.

Nepřizpůsobili jste se až příliš hře soupeře?

Stalo se přesně to, co jsme nechtěli. Jejich hru jsme určitě hrát nechtěli, bohužel jsme se tomu ale nějak poddali. Potom jsme je pouštěli do přečíslení a dělali jsme si z toho zbytečné trable. U nás v obranném pásmu jsme taky občas ztráceli puky a pak z toho vznikaly zbytečné závary. O to víc práce jsem pak měl.

Čekáte, že příští zápas bude podobný jako ten první, nebo se hra a taktika změní?

Myslím, že se kluci z toho prvního zápasu ponaučí a zítra na ně vlétneme. Třeba zítra budou hrát naši hru právě oni.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.