BK MLADA BOLESLAV
19. 3. 2018 | Vojtěch Drbohlav

Přizpůsobili jsme se jejich hře. Do zítra se ponaučíme, věří brankář Michal Krofta

M l. B o l. – Boleslavští junioři za sebou mají první čtvrtfinálový zápas v sérii s Hradcem Králové. V něm moc gólů nepadlo. Hradečtí se však dostali do těsného vedení 1:0, které udržovali po většinu zápasu. Bruslaři se naopak marně snažili prosadit a Mountfield své vítězství zpečetil trefou do prázdné a zvítězil 2:0. Další zápas se ale hraje hned o den později a to ví i brankář Michal Krofta (na snímku), který věří, že v druhém čtvrtfinále se bude pro změnu dařit právě Mladé Boleslavi.

Michale, vašim spoluhráčům se dlouhou dobu nedařilo vstřelit gól a nakonec vyšli střelecky naprázdno. Z čeho to podle vás vyplynulo?

Možná to bylo nedůrazem nebo jsme si nevytvořili tolik šancí. Každopádně nám to tam bohužel nepadalo. O to lepší to ale může být v dalším zápase.

Co říkáte na jejich obrannou hru a třeba jejich častá zakázaná uvolnění. Počítali jste s tím, že bude hrát Hradec Králové až tak z obrany?

Věděli jsme, že mají dobrou obranu, ale oni si nás nejspíš dobře přečetli a připravili se. Těžko ale říct.

Zápas poznamenalo také několik vyloučení. Vy jste například byli hned dvakrát v utkání vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě, což se moc často nestává. Mohlo to vyplynout z přemotivovanosti či nervozity? Nebo byste to viděl jinak?

Je to možné. Nevím, kdo tam zrovna byl, ale vím, že šel střídat a oni na náš zrovna ujížděli, tak se chtěl rychle otočit, jenže v tu chvíli tam byl třeba zmatek nebo nervozita a bohužel k tomu došlo.

Nepřizpůsobili jste se až příliš hře soupeře?

Stalo se přesně to, co jsme nechtěli. Jejich hru jsme určitě hrát nechtěli, bohužel jsme se tomu ale nějak poddali. Potom jsme je pouštěli do přečíslení a dělali jsme si z toho zbytečné trable. U nás v obranném pásmu jsme taky občas ztráceli puky a pak z toho vznikaly zbytečné závary. O to víc práce jsem pak měl.

Čekáte, že příští zápas bude podobný jako ten první, nebo se hra a taktika změní?

Myslím, že se kluci z toho prvního zápasu ponaučí a zítra na ně vlétneme. Třeba zítra budou hrát naši hru právě oni.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.