BK MLADA BOLESLAV
14. 7. 2019 | Michal Konvalina

Přesvědčily mě rozhovory s Radimem Vrbatou, říká Martin Ševc


M l. B o l. – Jednou z posil Bruslařského klubu se po konci uplynulé sezony stal obránce Martin Ševc. Zkušený zadák přestoupil do Boleslavi z konkurenčního Liberce. V rozhovoru popsal, co ho přesvědčilo ke změně týmu, dále hovořil i o průběhu přípravy nebo o začátku mezi novými spoluhráči. Těm by svými zkušenostmi měl pomoci k dalšímu růstu, ale uvědomuje si, že nejdůležitější je, aby sám podával dobré výkony. "Musím hlavně podávat kvalitní výkony sám, abych mohl ostatním klukům něco říkat," prohlásil o své roli "učitele mladších".

Jak se rodil váš přestup do Boleslavi?

Párkrát jsme se potkali s Radimem Vrbatou, který mi řekl nějaké vize. Bylo to takové déja vu toho, co jsem řešil s Filipem Pešánem v Liberci. Boleslav je pro mě navíc mnohem blíž k domovu.

Sledoval jste reakce na to, že přestupujete k rivalovi?

Abych řekl pravdu, tak tohle jsem vůbec neřešil. Byl jsem pevně rozhodnutý, že chci. Přesvědčily mě k tomu ty rozhovory s Radimem Vrbatou.

Znal jste předtím někoho z Boleslavi i blíž než jen jako soupeře?

Hrál jsem s Kubou Klepišem, i další hráče už jsem potkal. Třeba s Vondrcem (Michal Vondrka - pozn. red,) jsme spolu byli v reprezentaci. Pár kluků určitě znám, i když ty mladší moc ne. Ještě znám i Oldu Kopeckého, kustoda. Kromě toho jsem taky hrával s Pavlem Paterou.

Jak jste dřív bral Boleslav?

Vnímal jsem je jako bruslivého a nepříjemného soupeře.

Nebojíte se toho, jak vás přijmou boleslavští fanoušci?

Myslím si, že to závisí na výkonech, jaké budu podávat. Když budu podávat dobré výkony, tak si myslím, že mě přijmou dobře.

Jak zatím probíhá vaše příprava?

Připravuji se individuálně a v přípravě stále jsem, protože jsem s ní začínal později kvůli tomu, že jsem pozdě končil minulou sezonu. Tenhle individuální režim už mám pár posledních let.

Jaké máte plány na nejbližší dny a týdny?

Teď jsem s rodinou v Tatrách, kde je to pro mě trošku dovolená plus trošku ta příprava. Děti mají prázdniny, ale žádnou zahraniční dovolenou neplánujeme. Možná na konci července pojedeme zase na Slovensko, na pár dní se podívat k jezeru.

Těšíte se na start přípravy na ledě?

Samozřejmě se na to těším, těším se na spoluhráče. Uvidíme, jak mě přijmou.

Jaký dojem na vás udělali spoluhráči?

Zatím jsme se nestihli vyloženě poznat, ale spoustu kluků znám, jak už jsem říkal. Beru to zatím pozitivně, tým vypadá na papíře dobře. Bude jenom na nás, abychom to přenesli na led a do sezony.

Berete tu roli „učitele mladších hráčů“?

Vzhledem k věku a tomu, co už mám za sebou, by to tak mělo být. Na druhou stranu ale musím hlavně podávat kvalitní výkony sám, abych mohl ostatním klukům něco říkat.

Jaké si kladete cíle do nadcházející sezony?

Osobní už si moc nekladu, je to spíš o týmové hře. Hlavní je dostat se do play off. Jak se říká, to už je úplně jiná soutěž. Uvidíme, co se bude dít, pokud se tam dostaneme.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

14.12.2019

Klikorka pokračuje

V podvečer po modelovém utkání s Frýdkem-Místkem vyřadili trenéři české reprezentace do 20 let ze svého kádru jedenáct hráčů. Pokračovat budou se čtyřmi brankáři, devíti obránci a šestnácti útočníky. V přípravě na mistrovství světa, které se koná od 26. prosince do 5. ledna v Ostravě, tak pokračuje mladoboleslavský obránce Karel Klikorka. Držíme palce!

09.12.2019

Prosincové výjezdy

Boleslavská smečka neplánuje zahálet ani přes svátky a pořádá výjezdy na všechny tři blížící se venkovní zápasy Bruslařů. Termínově to tentokrát velice dobře vychází do Olomouce (přihláška ZDE), už tradiční samozřejmostí je cesta do Liberce (přihláška ZDE) a nechybí ani silvestrovský duel v Plzni (přihláška ZDE). Užijte si Vánoce pěkně "zeleně" – předem děkujeme za vaši podporu.

05.12.2019

FANSHOP na vedení klubu

Z důvodu omezení provozu kamenné prodejny byl zahájen prodej zboží z klubového FANSHOPU přímo na vedení klubu a to od čtvrtka 5. prosince do pátku 20. prosince v těchto dnech a časech:
Úterý: 9:00 - 16:00
Středa: 9:00 - 16:00
Čtvrtek: 9:00 - 17:00
Pátek: 9:00 - 14:00

03.12.2019

Jako dvojka Michajlov

Na postu brankářské dvojky bude v úterý 3. prosince v rámci utkání s Litvínovem pětadvacetiletý brankář HC Slavia Praha Martin Michajlov.

02.12.2019

FANSHOP jen při zápase

V úterý 3. prosince bude obchod STŘÍDA SPORT shop Mladá Boleslav, v němž je možné kromě hokejového vybavení zakoupit také suvenýry BK Mladá Boleslav, otevřen od 16 hodin a v průběhu utkání s Litvínovem. Děkujeme za pochopení.

02.12.2019

Bruslaři v reprezentaci

První podnik letošního Euro Hockey Tour se českým hokejistům vydařil báječně, turnaj Karjala ovládli bez ztráty kytičky. Teď je před elitním výběrem druhá prověrka sezony. Trenérský štáb v čele s Milošem Říhou starším zachoval kostru úspěšného mužstva, na ruském turnaji Channel One Cup se ale představí i hráči, kteří počátkem listopadu ve Skandinávii nebyli. Bruslaři mají v tomto výběru zástupce obou skupin – už podruhé se letos do národního týmu podívá Radim Zohorna. Naopak nováčkem je v této sezoně Marek Hrbas. Letošní premiérové pozvánky do slovenského národního týmu se pak dočkal také nejproduktivnější Bruslaři Pavol Skalický.