BK MLADA BOLESLAV
14. 7. 2019 | Michal Konvalina

Přesvědčily mě rozhovory s Radimem Vrbatou, říká Martin Ševc


M l. B o l. – Jednou z posil Bruslařského klubu se po konci uplynulé sezony stal obránce Martin Ševc. Zkušený zadák přestoupil do Boleslavi z konkurenčního Liberce. V rozhovoru popsal, co ho přesvědčilo ke změně týmu, dále hovořil i o průběhu přípravy nebo o začátku mezi novými spoluhráči. Těm by svými zkušenostmi měl pomoci k dalšímu růstu, ale uvědomuje si, že nejdůležitější je, aby sám podával dobré výkony. "Musím hlavně podávat kvalitní výkony sám, abych mohl ostatním klukům něco říkat," prohlásil o své roli "učitele mladších".

Jak se rodil váš přestup do Boleslavi?

Párkrát jsme se potkali s Radimem Vrbatou, který mi řekl nějaké vize. Bylo to takové déja vu toho, co jsem řešil s Filipem Pešánem v Liberci. Boleslav je pro mě navíc mnohem blíž k domovu.

Sledoval jste reakce na to, že přestupujete k rivalovi?

Abych řekl pravdu, tak tohle jsem vůbec neřešil. Byl jsem pevně rozhodnutý, že chci. Přesvědčily mě k tomu ty rozhovory s Radimem Vrbatou.

Znal jste předtím někoho z Boleslavi i blíž než jen jako soupeře?

Hrál jsem s Kubou Klepišem, i další hráče už jsem potkal. Třeba s Vondrcem (Michal Vondrka - pozn. red,) jsme spolu byli v reprezentaci. Pár kluků určitě znám, i když ty mladší moc ne. Ještě znám i Oldu Kopeckého, kustoda. Kromě toho jsem taky hrával s Pavlem Paterou.

Jak jste dřív bral Boleslav?

Vnímal jsem je jako bruslivého a nepříjemného soupeře.

Nebojíte se toho, jak vás přijmou boleslavští fanoušci?

Myslím si, že to závisí na výkonech, jaké budu podávat. Když budu podávat dobré výkony, tak si myslím, že mě přijmou dobře.

Jak zatím probíhá vaše příprava?

Připravuji se individuálně a v přípravě stále jsem, protože jsem s ní začínal později kvůli tomu, že jsem pozdě končil minulou sezonu. Tenhle individuální režim už mám pár posledních let.

Jaké máte plány na nejbližší dny a týdny?

Teď jsem s rodinou v Tatrách, kde je to pro mě trošku dovolená plus trošku ta příprava. Děti mají prázdniny, ale žádnou zahraniční dovolenou neplánujeme. Možná na konci července pojedeme zase na Slovensko, na pár dní se podívat k jezeru.

Těšíte se na start přípravy na ledě?

Samozřejmě se na to těším, těším se na spoluhráče. Uvidíme, jak mě přijmou.

Jaký dojem na vás udělali spoluhráči?

Zatím jsme se nestihli vyloženě poznat, ale spoustu kluků znám, jak už jsem říkal. Beru to zatím pozitivně, tým vypadá na papíře dobře. Bude jenom na nás, abychom to přenesli na led a do sezony.

Berete tu roli „učitele mladších hráčů“?

Vzhledem k věku a tomu, co už mám za sebou, by to tak mělo být. Na druhou stranu ale musím hlavně podávat kvalitní výkony sám, abych mohl ostatním klukům něco říkat.

Jaké si kladete cíle do nadcházející sezony?

Osobní už si moc nekladu, je to spíš o týmové hře. Hlavní je dostat se do play off. Jak se říká, to už je úplně jiná soutěž. Uvidíme, co se bude dít, pokud se tam dostaneme.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.