BK MLADA BOLESLAV
26. 1. 2016 | Zdena Bobková

Přesně tohle jsme potřebovali, ohlíží se za Pardubicemi Tomáš Klimenta

Pa r d u b i c e – Bruslaři zápasem v Pardubicích zahájili poslední čtvrtinu základní části hokejové Tipsport extraligy. A nutno podotknout, že ve velkém stylu! Po dvou neúspěšných a bezbrankových zápasech ve třetí třetině k nelibosti místních fanoušků spustili brankostroj a porazili tak Dynamo vysoko 5:0. My jsme po zápase vyzpovídali prvního ze střelců, Tomáše Klimentu (na snímku), který se trefil v závěru první třetiny. „Výsledek tak úplně neodpovídá vývoji utkání,“ míní tento sympatický forvard, který si v zápase připsal dva kanadské body za gól a asistenci. Jak viděl další zajímavé momenty utkání právě on, se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

Tomáši, nad Pardubicemi jste nakonec zvítězili vysoko 5:0, jak vy sám jste ten zápas viděl?

Hodnotím to velmi dobře. (úsměv) Tohle je přesně to, co jsme potřebovali. Myslím, že výsledek úplně neodpovídá průběhu a vývoji zápasu. Důležité bylo, že jsme přežili ta oslabení. To si, myslím, že rozhodlo.

To jste mi tak trochu nahrál na další otázku. Boleslav hrála celkem šestkrát v oslabení. Zaměřili jste se více na tuto herní disciplínu? Zvlášť pokud jste věděli, že Pardubice v přesilovkách umí rozhodovat…

Říkali jsme si to, ale hrát jsme je nechtěli. Bohužel to takhle vyplynulo ze hry. Zaplaťpánbůh za to, že jsme je všechny ubránili.

Není trochu paradoxem to, že Pardubice v těch mnoha přesilovkách neskórovali a zatímco vy jste hráli přesilovku "pouze" dvakrát, tak jste jí dokázali využít?

Ono to tak někdy bývá. Když jich hrajete moc, tak soupeř není hloupý. Moc dobře ví, jak je hrajete. Připraví se na to.

Pardubice hrají pod novým trenérem, pod kterým se jim doposud dvakrát herně dařilo. Co se tedy o proti minule změnilo?

Každý ten trenér má nějaký styl a my pana Draisaitla známe, když trénoval Hradec. Věděli jsme, co můžeme čekat. Ale vždycky to je o tom, co budeme hrát my. Jedna věc je, jak hrají oni a druhá je, jak na to zareagujeme. A to je to nejdůležitější.

Pokud jsem si dobře všimla, tak Boleslav udělala pořádné změny v sestavě. Řekli vám trenéři, co je k tomu vedlo?

To se ptáte možná dobře, ale špatného člověka. Ráno nám řekli, že budeme hrát takhle, tak jsme tak hráli.

Poprvé v sezoně jste nad Pardubicemi vedli. Ve třech předchozích utkáních jste pokaždé museli soupeřův náskok dotahovat. Bylo to lepší pro vaši psychiku?

Samozřejmě, že to bylo lepší. Ono se pak ty puky nějak zázračně odrážejí mimo bránu. Navíc dotahovat tady, kde je to pokaždé bouřlivé... (zamyslí se) Ačkoli tentokrát tady asi moc lidí nebylo, nebo to tak aspoň nevypadalo. Ale pokaždé, když se Pardubice dostanou do vedení, tak to bývá hodně kruté.

Váš gól v 18. minutě prolomil nelichotivou hranici 141 minut, kdy se Boleslavi nepodařilo vstřelit gól. Bylo to hodně důležité se trefit, ať už by ten gól dal kdokoli?

Důležité to bylo, dodalo nám to potřebnou sebedůvěru a věděli jsme, že i na ten jeden gól jsme schopni tady vyhrát.

Vy jste si v zápase s Dynamem připsal gól i asistenci. Jak ty šance z vaší strany vypadaly?

První gól mi Muska (Pavel Musil, pozn. red.) parádně nahrál a já jsem se kupodivu trefil. (úsměv) U druhého gólu jsem viděl Urbiho (Tomáš Urban, pozn. red.), že tam jede sám na bránu, tak jsem mu to zkusil hodit a on se parádně trefil.

Vy jste se trefil po poměrně delší odmlce. Byla to i pro vás určitá úleva, že jste schopen dávat branky?

Asi ani ne. Já ty góly moc neřeším. Pro mě je daleko důležitější pocit z té hry. Já sám vím po zápase, jestli hraju dobře nebo špatně. To je pro mě důležitější než skórovat.

Třetí třetinu jste vyhráli 4:0. Dokázal byste nějak pojmenovat to, co se tam stalo?

Byla to velká úleva, to ano. Po zápase v Třinci, který netřeba hodnotit, to byla tragédie. Se Spartou si myslím, že se to zlepšovalo, ale chybělo nám trochu toho štěstí. Že se to odrazí zrovna tam, kam potřebujete. Pardubice se hodně snažily tlačit do branky, což bylo logické. Gól na 2:0 byl hodně důležitý. Potom ale přišel gól na 3:0 a já osobně už jsem věřil, že je rozhodnuto.

Zápasem s Pardubicemi jste odstartovali poslední čtvrtinu soutěže. Bude to teď to opravdu nejtěžší, co vás může v sezoně čekat?

Vždycky to je to nejtěžší. Doufám, že uhrajeme ještě nějaké body a že budeme, řekněme, v klidných vodách. Ačkoli buď hrajete o šestku, nebo o desítku, takže to moc klidné nebude. Ale lepší je hrát o šestku. Doufejme, že se nám to povede.

V pátek vás čeká zápas s Chomutovem. Co od toho zápasu očekáváte?

Těžký boj, stejný jako proti Dynamu. Myslím, že Pardubice taky hodně chtěly vyhrát a s Chomutovem to bude podobné. Teď už to asi jiné nebude. Každý hraje o něco. Když pominu třeba Liberec, tak všichni hrají o něco – ať už je to umístění, záchrana, cokoli. Všechny zápasy budou mít něco obdobného a budou hodně náročné.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.