BK MLADA BOLESLAV
21. 2. 2012 | Jitka Čechová

Předkolo play-off? Prohráli jsme si ho už na podzim, hodnotí zpětně Jaroslav Balaštík

M l. B o l. – V utkání s Plzní dvougólový Jaroslav Balaštík (na snímku) zazářil. Nejprve vracel Bruslařům na začátku druhé třetiny vedení, když pohotovým doklepnutím poslal kotouč do sítě indiánů, a nakonec v nastaveném čase rozhodl o druhém bodu pro Mladou Boleslav. Ačkoliv dohrávka 43. kola s definitivní platností rozhodla o tom, že se Středočeši do předkola play-off už nedostanou, po zápase nikdo nijak dramaticky nesmutnil. "Samozřejmě, že jsme o tom pořád tak trochu snili," prohlásil Balaštík. "Ale s hlavou v oblacích jsme nechodili."

Jaroslave, vítězství nad Plzní je ze strany Bruslařského klubu určitě hodně ceněné, ale nejsou dva body přeci jen málo?

Jak se to vezme. Ale vzhledem k té druhé třetině bychom asi moc naříkat neměli, protože ta nás stála nějaký ten lepší výsledek. V tu chvíli to bylo z naší strany hodně špatné, na nějakých 15 minut jsme úplně vypadli a Plzeň toho využila, dala tři góly. Podle mého názoru je to pro nás nakonec docela velká výhra, vyrovnali jsme v poslední minutě a pak rozhodli v prodloužení. Dva body jsou z tohohle úhlu pohledu výborné.

Co podle vás způsobil ten herní propad Boleslavi ve druhé třetině?

Nevím. Kdybychom to věděli, vyhnuli bychom se tomu. Protože faktem je, že se nám to stává docela často, není to poprvé. Prostě přijde nějaký úsek, kdy se nám všechno rozloží a přijde jedno velké temno. Soupeř toho bohužel tentokrát využil třemi góly a to je opravdu hodně. Nevím, jestli se teď nepustím na hodně tenký led, ale skoro bych řekl, že kdyby už Plzeň nebyla v klidu, kdyby už neměla svoje jisté, tak by nám nakonec nedovolila to takhle zvládnout. Ale jak už jsem řekl, dva body bereme. Bereme každý bod, protože nikdy nevíte, kdy se vám ten nebo onen bude hodit.

Už i z pohledu obyčejné matematiky je definitivně jasné, že se Boleslav do předkola nedostane. Předpokládám, že vy jste si ale naděje přestali dělat už před časem…

Asi nebudu mluvit jenom za sebe, když řeknu, že jsme o předkole pořád tak trochu snili. Kdybychom to nedělali, ztratilo by hodně z toho, co děláme, svou cenu. Je potřeba věřit a za něčím jít. Ale na druhou stranu je potřeba stát nohama na zemi a nechodit s hlavou v oblacích. Takže jak říkáte: už před časem jsme si začali uvědomovat, že by musela zafungovat obrovská souhra náhod a obrovské štěstí.

Takže litujete proher na Spartě, v Liberci…?

Nemyslím si, že by to bylo těmi posledními několika prohrami. V poslední době jsme začali hodně vyhrávat a bylo by skoro nefér žehrat nad dvěma třemi zápasy. Nejde vůbec o nějakou Spartu nebo Liberec, my jsme si to prohráli už na podzim. Ten byl z naší strany prostě hrozně špatný a pořád to manko doháníme.

S aktuální formou jste tedy spokojení?

Samozřejmě, že může být líp. To vždycky. Ale z posledních 11 zápasů jsme jich osm vyhráli a to je podle mého názoru skvělá bilance, za kterou by se nemusely stydět ani týmy, které jsou na tom v tabulce podstatně lépe. Ale nemá cenu zaobírat se tím, co bylo, my musíme pořád koukat dopředu. Do konce základní části nám zbývá odehrát ještě dva zápasy, pak nás jich čeká dalších 12. Na konci to všechno sečteme a uvidíme.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Spartak Vlašim