BK MLADA BOLESLAV
29. 11. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Pravou nohu už mám v pořádku, hlásí Dominik Skořepa

M l. B o l. – V sobotu 28. listopadu krátce po obědě sehráli junioři tradičně jeden ze svých domácích zápasů. Na tom by nebylo nic neobvyklého až na to, že utkání přihlížel i Dominik Skořepa, hráč BK Mladá Boleslav, který zůstal po červencové autonehodě cestou na první trénink juniorů na ledě upoután na invalidní vozík. Poté, co Bruslařský klub informoval o tom, co se Dominikovi stalo, strhla se velká vlna solidarity a spousta lidí i subjektů chtěli boleslavskému hráči pomoci. Dokonce pro něj byl na podzim v Nymburce sehrán i benefiční zápas pod záštitou ČSLH, nymbruského klubu a BK Mladá Boleslav. Jak už bylo řečeno, v sobotu navštívil Dominik své spoluhráče a trenéry, kteří ho velmi rádi viděli a předali mu i finanční dary.

Dominik Skořepa dorazil do Mladé Boleslavi podle plánu už dopoledne a absolvoval s juniory přípravu na odpolední zápas proti Kladnu. „Plánovali jsme už delší dobu, že bych se přijel podívat na nějaký zápas. Trenéři to celé zorganizovali a domluvili jsme se na konkrétním termínu. Jsem moc rád, že jsem se mohl po delší době podívat zase na hokej,“ prozradil během předzápasového rozbruslení Dominik Skořepa, jak vlastně celý tento nápad vznikl.

Boleslavští se domluvili a rozhodli se, že přispějí na Dominikovu léčbu. Konkrétně přispěli všichni trenéři mládeže BK Mladá Boleslav, 1., 2. a 3. třída BK Mladá Boleslav a také mladší dorostenci celku HC AZ Havířov. Všechny tyto vybrané peníze trenéři nashromáždili a Dominiku Skořepovi byly předány v kabině juniorů právě před začátkem juniorského utkání Mladá Boleslav – Kladno. „Je to nádherný, moc mě to překvapilo a jsem rád, že mi chtějí pomoct. Chtěl bych všem moc poděkovat,“ hlásí vděčně hráč, který oblékal ještě loni dres boleslavského staršího dorostu.

Dominik Skořepa se bezprostředně po svém zranění léčil v pražském Motole. Po nějaké době se ale přesunul do specializovaného centra v Kladrubech u Vlašimi, kde podstupuje náročnou léčbu, která mu ale, jak se zdá, pomáhá. „Je to super. V Motole mi také hodně pomohli, ale léčba v Kladrubech na to navazuje a je to pokračování na dělší dobu. Zatím se to, díkybohu, docela výrazně zlepšuje. Pravou nohu už mám, dá se říct, úplně v pořádku. Levá noha se také lepší, ale ještě to na chození není. Zkoušel jsem už chodit s chodítkem, ale na to je brzo. Levá noha se mi totiž natáhne a já bohužel nemám sílu ji pokrčit,“ dodal Dominik Skořepa jen několik chvil před začátkem utkání.

Boleslavští junioři nakonec po dramatickém závěru zápasu s Kladnem prohráli 4:5 gólem, který padl z ofsajdu, jenže ten čároví rozhodčí chybně neodpískali. V porovnání s tím, jaké starosti měl a má Dominik Skořepa, je toto ale něco zanedbatelného. Křivdy se stávaly, stávají a budou stávat, důležité ale je umět se s nimi vypořádat a překonat je. To se úspěšně daří jak boleslavským juniorům, tak Dominiku Skořepovi. Držíme palce jak týmu, tak samotnému Dominikovi, aby to dotáhli co nejdále!

Související články

Aktuality

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!