BK MLADA BOLESLAV
29. 11. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Pravou nohu už mám v pořádku, hlásí Dominik Skořepa

M l. B o l. – V sobotu 28. listopadu krátce po obědě sehráli junioři tradičně jeden ze svých domácích zápasů. Na tom by nebylo nic neobvyklého až na to, že utkání přihlížel i Dominik Skořepa, hráč BK Mladá Boleslav, který zůstal po červencové autonehodě cestou na první trénink juniorů na ledě upoután na invalidní vozík. Poté, co Bruslařský klub informoval o tom, co se Dominikovi stalo, strhla se velká vlna solidarity a spousta lidí i subjektů chtěli boleslavskému hráči pomoci. Dokonce pro něj byl na podzim v Nymburce sehrán i benefiční zápas pod záštitou ČSLH, nymbruského klubu a BK Mladá Boleslav. Jak už bylo řečeno, v sobotu navštívil Dominik své spoluhráče a trenéry, kteří ho velmi rádi viděli a předali mu i finanční dary.

Dominik Skořepa dorazil do Mladé Boleslavi podle plánu už dopoledne a absolvoval s juniory přípravu na odpolední zápas proti Kladnu. „Plánovali jsme už delší dobu, že bych se přijel podívat na nějaký zápas. Trenéři to celé zorganizovali a domluvili jsme se na konkrétním termínu. Jsem moc rád, že jsem se mohl po delší době podívat zase na hokej,“ prozradil během předzápasového rozbruslení Dominik Skořepa, jak vlastně celý tento nápad vznikl.

Boleslavští se domluvili a rozhodli se, že přispějí na Dominikovu léčbu. Konkrétně přispěli všichni trenéři mládeže BK Mladá Boleslav, 1., 2. a 3. třída BK Mladá Boleslav a také mladší dorostenci celku HC AZ Havířov. Všechny tyto vybrané peníze trenéři nashromáždili a Dominiku Skořepovi byly předány v kabině juniorů právě před začátkem juniorského utkání Mladá Boleslav – Kladno. „Je to nádherný, moc mě to překvapilo a jsem rád, že mi chtějí pomoct. Chtěl bych všem moc poděkovat,“ hlásí vděčně hráč, který oblékal ještě loni dres boleslavského staršího dorostu.

Dominik Skořepa se bezprostředně po svém zranění léčil v pražském Motole. Po nějaké době se ale přesunul do specializovaného centra v Kladrubech u Vlašimi, kde podstupuje náročnou léčbu, která mu ale, jak se zdá, pomáhá. „Je to super. V Motole mi také hodně pomohli, ale léčba v Kladrubech na to navazuje a je to pokračování na dělší dobu. Zatím se to, díkybohu, docela výrazně zlepšuje. Pravou nohu už mám, dá se říct, úplně v pořádku. Levá noha se také lepší, ale ještě to na chození není. Zkoušel jsem už chodit s chodítkem, ale na to je brzo. Levá noha se mi totiž natáhne a já bohužel nemám sílu ji pokrčit,“ dodal Dominik Skořepa jen několik chvil před začátkem utkání.

Boleslavští junioři nakonec po dramatickém závěru zápasu s Kladnem prohráli 4:5 gólem, který padl z ofsajdu, jenže ten čároví rozhodčí chybně neodpískali. V porovnání s tím, jaké starosti měl a má Dominik Skořepa, je toto ale něco zanedbatelného. Křivdy se stávaly, stávají a budou stávat, důležité ale je umět se s nimi vypořádat a překonat je. To se úspěšně daří jak boleslavským juniorům, tak Dominiku Skořepovi. Držíme palce jak týmu, tak samotnému Dominikovi, aby to dotáhli co nejdále!

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov