BK MLADA BOLESLAV
29. 11. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Pravou nohu už mám v pořádku, hlásí Dominik Skořepa

M l. B o l. – V sobotu 28. listopadu krátce po obědě sehráli junioři tradičně jeden ze svých domácích zápasů. Na tom by nebylo nic neobvyklého až na to, že utkání přihlížel i Dominik Skořepa, hráč BK Mladá Boleslav, který zůstal po červencové autonehodě cestou na první trénink juniorů na ledě upoután na invalidní vozík. Poté, co Bruslařský klub informoval o tom, co se Dominikovi stalo, strhla se velká vlna solidarity a spousta lidí i subjektů chtěli boleslavskému hráči pomoci. Dokonce pro něj byl na podzim v Nymburce sehrán i benefiční zápas pod záštitou ČSLH, nymbruského klubu a BK Mladá Boleslav. Jak už bylo řečeno, v sobotu navštívil Dominik své spoluhráče a trenéry, kteří ho velmi rádi viděli a předali mu i finanční dary.

Dominik Skořepa dorazil do Mladé Boleslavi podle plánu už dopoledne a absolvoval s juniory přípravu na odpolední zápas proti Kladnu. „Plánovali jsme už delší dobu, že bych se přijel podívat na nějaký zápas. Trenéři to celé zorganizovali a domluvili jsme se na konkrétním termínu. Jsem moc rád, že jsem se mohl po delší době podívat zase na hokej,“ prozradil během předzápasového rozbruslení Dominik Skořepa, jak vlastně celý tento nápad vznikl.

Boleslavští se domluvili a rozhodli se, že přispějí na Dominikovu léčbu. Konkrétně přispěli všichni trenéři mládeže BK Mladá Boleslav, 1., 2. a 3. třída BK Mladá Boleslav a také mladší dorostenci celku HC AZ Havířov. Všechny tyto vybrané peníze trenéři nashromáždili a Dominiku Skořepovi byly předány v kabině juniorů právě před začátkem juniorského utkání Mladá Boleslav – Kladno. „Je to nádherný, moc mě to překvapilo a jsem rád, že mi chtějí pomoct. Chtěl bych všem moc poděkovat,“ hlásí vděčně hráč, který oblékal ještě loni dres boleslavského staršího dorostu.

Dominik Skořepa se bezprostředně po svém zranění léčil v pražském Motole. Po nějaké době se ale přesunul do specializovaného centra v Kladrubech u Vlašimi, kde podstupuje náročnou léčbu, která mu ale, jak se zdá, pomáhá. „Je to super. V Motole mi také hodně pomohli, ale léčba v Kladrubech na to navazuje a je to pokračování na dělší dobu. Zatím se to, díkybohu, docela výrazně zlepšuje. Pravou nohu už mám, dá se říct, úplně v pořádku. Levá noha se také lepší, ale ještě to na chození není. Zkoušel jsem už chodit s chodítkem, ale na to je brzo. Levá noha se mi totiž natáhne a já bohužel nemám sílu ji pokrčit,“ dodal Dominik Skořepa jen několik chvil před začátkem utkání.

Boleslavští junioři nakonec po dramatickém závěru zápasu s Kladnem prohráli 4:5 gólem, který padl z ofsajdu, jenže ten čároví rozhodčí chybně neodpískali. V porovnání s tím, jaké starosti měl a má Dominik Skořepa, je toto ale něco zanedbatelného. Křivdy se stávaly, stávají a budou stávat, důležité ale je umět se s nimi vypořádat a překonat je. To se úspěšně daří jak boleslavským juniorům, tak Dominiku Skořepovi. Držíme palce jak týmu, tak samotnému Dominikovi, aby to dotáhli co nejdále!

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.