BK MLADA BOLESLAV
13. 11. 2008 | Michal Miškovský

Posílená Boleslav přivítá po reprezentační pauze pardubický Moeller

M l. B o l. – Nejdelší přestávka mezi zápasy v probíhajícím ročníku O2extraligy se pomalu chýlí ke svému konci. Po dvanáctidenní pauze, kterou týmy využily k nabrání nových sil, budou mužstva opět soupeřit o body. Posíleného nováčka z Mladé Boleslavi, jehož kádr během pauzy doplnili forvardi Aleš Padělek a Denis Kazionov, čeká i tak těžká zkouška. Do Metrostav Arény přijedou v pátek 14. listopadu Pardubice. Utkání začne tradičně v 17:30 a jeho průběh můžete sledovat prostřednictvím on-line reportáže.

Při pohledu na odehraných 21 kol mohou být Pardubičtí jistě nadmíru spokojení. Moeller drží čtvrté místo s dvoubodovým náskokem před pátou Plzní. Východočeši mají na svém kontě 36 bodů, ale nutno dodat, že z toho 27 jich získali ve své ČEZ Areně. Silnou zbraní týmu z města perníku je tedy hlavně domácí prostředí.

Zato venku Moeller příliš neexceluje. Svěřenci Václava Sýkory si z deseti utkání odvezli ze soupeřova ledu všechny tři body jen dvakrát a jednou získali po jednom a dvou bodech.

Nejnepovedenější období z hlediska výsledků prožili Pardubičtí na konci října, kdy ve třech utkáních po sobě zůstali bez bodového zisku. O gól prohráli v Třinci (2:3) i v domácí dohrávce 4. kola se Znojmem (1:2) a v Budějovicích dokonce nevstřelili poprvé v sezoně ani gól a Mountfieldu podlehli 0:3.

Moeller nechal alespoň částečně zapomenout na výše zmíněné trápení v posledním utkání před reprezentační přestávkou. Pardubičtí v domácím duelu se Spartou zvítězili 4:2 i přesto, že dvakrát museli dohánět jednogólové manko.

Klubovým statistikám vévodí „hlavní asistent“ Jan Kolář (6+14). O čtyři body za ním se pak seřadili hned čtyři hráči. Útočníci Tomáš Divíšek a Peter Pucher mají shodně 7+9 a další duo tvoří Libor Pivko s Petrem Koukalem – oba 6+10. Nejproduktivnějším obráncem je s deseti body Aleš Píša (4+6).

Pardubičtí trenéři disponují vyrovnanou brankářskou dvojicí. Jedničce Jánu Lašákovi, který odchytal 17 utkání, kryje záda boleslavským divákům dobře známý Martin Růžička (naskočil do šesti utkání). Oba se přitom mohou prezentovat velmi podobnými čísly. Lašákova úspěšnost zákroků činí 91,80 % a průměr 2,91 branek na zápas. Růžičkova úspěšnost zákroků je 91,89 % a průměr 2,34 gólů v jeho síti během jednoho utkání. Lašák se však může oproti svému spoluhráči pyšnit jedním vychytaných čistým kontem (shodou okolností v prvním vzájemném utkání Pardubic s Mladou Boleslaví, v němž Východočeši na vlastní půdě vyhráli jednoznačně 5:0 a postarali se tak o největší dosavadní prohru extraligového nováčka). Lašák odchytal i poslední utkání Pardubic před reprezentační přestávkou.

Do posledního utkání proti Spartě nastoupily Pardubice v sestavě: Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř – Cetkovský, Pucher, Ondřej – Tvrdík, Divíšek, Pivko – Kolář, Koukal, Rákos – Bláha, Semorád, Zohorna.

Boleslavští se však v nadcházejícím duelu s dobře hrajícími Pardubicemi nemusejí předem vzdávat. Svěřencům bývalého “Pardubičáka“ Jiřího Šejby se totiž začíná velmi dařit v domácím prostředí. Středočeši vyhráli, byť jednou až na nájezdy, čtyři z pěti posledních utkání v Metrostav Aréně. Naposledy si poradili s Třincem, který porazili díky obratu ve třetí třetině 6:4, a tak nemají špatné vyhlídky ani po celkově posledním utkání ve Znojmě, kde prohráli 1:3.

Do posledního utkání ve Znojmě nastoupila Mladá Boleslav v sestavě: Chábera - Marušák, Kočí, Posmyk, Brňák, Holub, Schnabel, Bauer, Jindra - Nouza, Král, Handlovský - Tomas, Benda, Štrba - Barinka, Rod, Boháč - Kubeš, Sýkora, Eiselt.

Související články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.