BK MLADA BOLESLAV
2. 3. 2015 | Vojtěch Balon

Porazit se dá každý! burcuje před předkolem play-off Lukáš Pabiška

M l. B o l. – Hokejisté BK Mladá Boleslav si už s předstihem zajistili skvělý postup do předkola play-off, vůbec poprvé v novodobé historii tak nebudou v tuzemské nejvyšší soutěži hrát jen o udržení. Na tom nic nezměnila ani prohra 3:6 v hájemství Tygrů, po němž jsme k mikrofonu pozvali útočníka Lukáše Pabišku (na snímku). S čím Bruslaři půjdou do vyřazovacích bojů?

Utkání na ledě Bílých Tygrů jste prohráli, ale na úspěchu v podobě postupu do předkola play-off to nic nezměnilo. Převažuje smutek z porážky nebo radost z postupu?

Jsme především šťastní, že jsme postoupili do předkola – i na úkor právě Liberce. Je to pro nás velké zadostiučinění, každý nás po postupu do extraligy znovu pasoval do baráže, ale my se tomu vzepřeli a i přes krizi, která nás jednu dobu sužovala, zvládli postoupit. V příštích dvou dnech natrénujeme strategii a ve středu vlítneme na Plzeň.

Lukáš Pabiška

Ve druhé třetině jste se ujali vedení a poté měli k dispozici dlouhou početní výhodu, přesto se z výhry radovali domácí. Hrála určitou roli ztráta motivace?

Chtěli jsme vyhrát, bylo znát, že šlo o derby. Vedli jsme, pak to bylo až příliš vyhrocené. Na druhou stranu jsme čekali, že si na nás domácí budou chtít vybít frustraci a seřezat nás, když na náš úkor nepostoupili a čeká je jen play-out. Po první třetině se emoce uklidnily a začal se hrát hokej, o osudu zápasu nejspíš rozhodly naše neproměněné přesilovky.

Příznivci Bruslařů vytvořili v liberecké Home Credit Areně takřka domácí atmosféru, takže jste chtěli vyhrát i pro ně?

Určitě. Fanoušci nás podporují celý rok a hodně jich přijelo i do Liberce, tak proč si to s nimi nevychutnat? Nevyšlo to, ale děkovačku po zápase jsme vynechat nechtěli. Nebylo by vůči našim příznivcům fér, kdybychom hned po zápase odjeli do kabiny, protože vážili cestu z Mladé Boleslavi a stáli při nás, i když se nedařilo. Krom toho jsem stoprocentně přesvědčený o tom, že v tom budou podporovat, a že jich spousta dorazí i do Plzně a potom v sobotu u nás doma.

Nyní už nemáte co ztratit, přesto předpokládám, že do toho půjdete naplno…

Doufám, že tým bude šlapat dál, abychom udělali ještě větší skok, nezbývá než bojovat a odevzdat na ledě všechno. Rozhodně máme na čem stavět. Máme dobrý, bruslivý mančaft a hráči Plzně jsou taky jen lidi. Porazit se dají, vždyť naposledy jsme nad nimi doma poměrně vysoko vyhráli (6:3, pozn. red.).

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!