BK MLADA BOLESLAV
27. 7. 2021 | Adéla Kvapilová

Poprvé na ledě? Začátky jsou těžké, ale nemohli jsme se dočkat, říká Petr Šidlík

M l. B o l. – Po tříměsíční odmlce se mladoboleslavští hokejisté vrací zpět na své útočiště – ledovou plochu ŠKOENERGO Arény. Bruslaři od minulého týdne mohli využívat zdejší zázemí, nyní už zahajují první tréninkové jednotky. „Začátky jsou vždycky těžké. V létě je led měkčí, takže je to těžší. Nemohli jsme se dočkat,“ oznamuje Petr Šidlík, který po dokončeném tréninku rozdával úsměvy na kameru.

„Začátky jsou vždycky těžké. V létě je led měkčí, takže je to těžší. Myslím si, že můžu mluvit za celou kabinu, že jsme se nemohli dočkat a je super, že už to všechno začalo,“ usmívá se v úvodu rozhovoru Petr Šidlík.

Bruslaři již od minulého týdne měli možnost dobrovolných tréninků na ledě a Petr Šidlík na nich nechyběl. „Pauza byla dlouhá, byl jsem tady, abych se do toho dostal. Vyfasovali jsme nové věci, tak jsem si to chtěl vyzkoušet a prošlápnout.“

Zapojili se ale i ostatní. „Postupně to přibývalo. Ze začátku nás bylo méně, ke konci týdne už nás bylo asi čtrnáct, takže ti, kteří neměli žádné povinnosti, přijeli.“

Letošní suchá příprava nebyla tak dlouhá jako obvykle, přesto si boleslavští hráči během ní pěkně mákli. Jaká podle obránce s číslem čtyři byla? „Za mě super – krátké, ale intenzivní. Cítím se skvěle připravený, takže to hodnotím výborně.“

V první polovině července dostali hráči volno, to trávil čekáním na nového člena rodiny. „Opatroval jsem mamku, čekali jsme na přírůstek, takže nebyl žádný prostor na dovolenou. Užili jsme si procházky a navštívili rodinu,“ říká novopečený tatínek, kterému se nedávno narodila dcerka.

V srpnu vypukne Liga mistrů, do které se tým BK Mladá Boleslav vrací po čtyřech letech. Pro boleslavského beka to bude první zkušenost s touto soutěží. „Jsem nadšený, máme tam nádherné týmy, ale nebude to nic lehkého. Myslím si, že je fajn poměřit síly s evropskými týmy, takže se ohromně těším. Doufám, že nenastane šestá pandemie a proběhne to v poklidu,“ říká a přeje si: „Snad přijdou i fanoušci, bylo by to moc fajn.“

Kompletní rozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím YouTube:

Další články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav