BK MLADA BOLESLAV
21. 6. 2008 | Jitka Čechová

Popereme se o svoje místo, slibuje Václav Kočí

M l. B o l. – Jednou z posil Bruslařského klubu je také obránce Václav Kočí (na snímku), který byl do Mladé Boleslavi poslán z Liberce na hostování. Jak sám přiznává, nebyla to jediná možnost, která se mu naskytla, svého rozhodnutí nicméně ani trochu nelituje. “Měl jsem víc nabídek, ale Boleslav mě lákala ze všeho nejvíc,“ hodnotí zpětně své kývnutí Bruslařskému klubu.

Na dodatečnou otázku proč se rozhodl právě pro Mladou Boleslav, zní odpověď zcela jasně: “Jsem z Liberce a tomu je Boleslav relativně nejblíže,“ uvádí své osobní důvody. “A pak – extraliga je prostě extraliga. Rozjíždí se tu slibná věc, tak proč nechtít taky přiložit ruku k dílu,“ doplňuje svou odpověď také o ty profesionální podněty svého rozhodnutí.

Rodák z Liberce je v Boleslavi zhruba měsíc, stihl tedy všechny velké akce letošní letní přípravy a snad také zapadnout do prostředí. Naše další otázka proto zněla, jak tu na něj celé to nově extraligové prostředí dýchá a jak velkou motivaci zde cítí. “Tak asi to tu je ve vzduchu,“ nadhazuje s úsměvem. “Ale je to v normě,“ dodává. “Řídím se takovým heslem, že všechno může být lepší i horší… Každopádně zatím se mi tu líbí, není na co si stěžovat,“ říká spokojeně.

Osmadvacetiletý obránce už nahlédl pod pokličky několika klubů. Kromě rodného Liberce to byly například České Budějovice nebo Litvínov, sezonu strávil také v Ústí nad Labem. “Ty podmínky tady v Boleslavi jsou hodně dobré,“ porovnává současnost se svými minulými zážitky. “Ať se podíváte do kabiny, na led, do tělocvičny nebo do okolí celkově, hokeji ani hokejistům se tu nedaří špatně.“

Václav Kočí přiznává, že v loňském ročníku sledoval první ligu poměrně dost. “Jistěže jsem měl přehled,“ souhlasí s tím, že baráž sice na jednu stranu přeje lépe připraveným, na stranu druhou je to ale i poměrně velká loterie, a že je tedy nutné možné potencionální soupeře sledovat. “Hlavně play-off a potom pochopitelně baráž byly tak nějak nepřehlédnutelné,“ doplňuje svoji odpověď o poznání, že i první liga má své místo na slunci jisté.

Letní přípravný dril je z té vyloženě suché části více či méně za svou polovinou, a tak jsme se nemohli nezeptat, jak se vlastně Václav Kočí cítí. “Často je to dřina, ale jinak to nejde,“ bere věci tak, jak jsou. “Hlavně že mi slouží zdraví, na žádné zdravotní problémy si teď nemůžu stěžovat, a to je důležité,“ zdůrazňuje to, co je skutečně nejdůležitější.

Boj, který čeká boleslavské hokejisty od 9. září, tedy boj o svoji příčku v nejvyšší české soutěži, vidí Václav Kočí podobně jako většina lidí, kteří mají s mladoboleslavským hokejem cokoli společného. “Popereme se o svoje místo,“ říká pevným hlasem. “Bude důležité vydobýt si nějakou pozici, rozkoukat se, případně poučit z chyb. A samozřejmě zabojovat!“

Další články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).