BK MLADA BOLESLAV
21. 6. 2008 | Jitka Čechová

Popereme se o svoje místo, slibuje Václav Kočí

M l. B o l. – Jednou z posil Bruslařského klubu je také obránce Václav Kočí (na snímku), který byl do Mladé Boleslavi poslán z Liberce na hostování. Jak sám přiznává, nebyla to jediná možnost, která se mu naskytla, svého rozhodnutí nicméně ani trochu nelituje. “Měl jsem víc nabídek, ale Boleslav mě lákala ze všeho nejvíc,“ hodnotí zpětně své kývnutí Bruslařskému klubu.

Na dodatečnou otázku proč se rozhodl právě pro Mladou Boleslav, zní odpověď zcela jasně: “Jsem z Liberce a tomu je Boleslav relativně nejblíže,“ uvádí své osobní důvody. “A pak – extraliga je prostě extraliga. Rozjíždí se tu slibná věc, tak proč nechtít taky přiložit ruku k dílu,“ doplňuje svou odpověď také o ty profesionální podněty svého rozhodnutí.

Rodák z Liberce je v Boleslavi zhruba měsíc, stihl tedy všechny velké akce letošní letní přípravy a snad také zapadnout do prostředí. Naše další otázka proto zněla, jak tu na něj celé to nově extraligové prostředí dýchá a jak velkou motivaci zde cítí. “Tak asi to tu je ve vzduchu,“ nadhazuje s úsměvem. “Ale je to v normě,“ dodává. “Řídím se takovým heslem, že všechno může být lepší i horší… Každopádně zatím se mi tu líbí, není na co si stěžovat,“ říká spokojeně.

Osmadvacetiletý obránce už nahlédl pod pokličky několika klubů. Kromě rodného Liberce to byly například České Budějovice nebo Litvínov, sezonu strávil také v Ústí nad Labem. “Ty podmínky tady v Boleslavi jsou hodně dobré,“ porovnává současnost se svými minulými zážitky. “Ať se podíváte do kabiny, na led, do tělocvičny nebo do okolí celkově, hokeji ani hokejistům se tu nedaří špatně.“

Václav Kočí přiznává, že v loňském ročníku sledoval první ligu poměrně dost. “Jistěže jsem měl přehled,“ souhlasí s tím, že baráž sice na jednu stranu přeje lépe připraveným, na stranu druhou je to ale i poměrně velká loterie, a že je tedy nutné možné potencionální soupeře sledovat. “Hlavně play-off a potom pochopitelně baráž byly tak nějak nepřehlédnutelné,“ doplňuje svoji odpověď o poznání, že i první liga má své místo na slunci jisté.

Letní přípravný dril je z té vyloženě suché části více či méně za svou polovinou, a tak jsme se nemohli nezeptat, jak se vlastně Václav Kočí cítí. “Často je to dřina, ale jinak to nejde,“ bere věci tak, jak jsou. “Hlavně že mi slouží zdraví, na žádné zdravotní problémy si teď nemůžu stěžovat, a to je důležité,“ zdůrazňuje to, co je skutečně nejdůležitější.

Boj, který čeká boleslavské hokejisty od 9. září, tedy boj o svoji příčku v nejvyšší české soutěži, vidí Václav Kočí podobně jako většina lidí, kteří mají s mladoboleslavským hokejem cokoli společného. “Popereme se o svoje místo,“ říká pevným hlasem. “Bude důležité vydobýt si nějakou pozici, rozkoukat se, případně poučit z chyb. A samozřejmě zabojovat!“

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav