BK MLADA BOLESLAV
29. 6. 2022 | Klub

Pontus Åberg: V Boleslavi mi jasně představili své vize i očekávání

M l. B o l. – Zatím jen na dálku jsme vyzpovídali nejnovějšího hráče A týmu BK Mladá Boleslav Pontuse Åberga, který se na nadcházející sezonu momentálně připravuje doma ve Švédsku. Proč si pro své další hokejové působení vybral právě Českou republiku a konkrétně i Bruslařský klub? Co ho o středočeském celku přesvědčilo nejvíc, koho z Mladé Boleslavi zná a kdy se s ním setkáme osobně? Přečtěte si náš rozhovor:

Švédsko, zámoří, Rusko. Proč jste si nyní vybral Českou republiku?

Mám kamaráda, který už v Čechách hraje, a ten mi extraligu doporučoval. Prý se u vás hraje dobrý hokej, který baví. Navíc jsme se oba shodli, že je velká šance, že příští ročník bude ještě o něco lepší. Krom toho hokej je zábava. A s tím pro mě osobně souvisí skutečnost, že je i zábava zkoušet nové věci.

Prozradíte, kdo je oním kamarádem?

Ludwig Blomstrand, který hraje za Plzeň.

Není tajemstvím, že Bruslaři nejsou jediným českým klubem, který o vás měl zájem. Co nakonec rozhodlo o Mladé Boleslavi?

Určitě rozhovor se sportovním manažerem Václavem Nedorostem. A taky s trenérem Čihákem. Jasně mi řekli, co se ode mě očekává, a jaké jsou vize. Chci pomoct týmu být ještě lepším, než byl v posledních letech.

Co víte o Mladé Boleslavi nebo třeba zdejším stadionu? Mluvil jste o tom s někým nebo jste hledal na internetu?

Přiznávám, že toho moc nevím. Jen že je to blízko Praze a taky do Plzně, k Ludwigovi. Taky jsem hrál s Tomášem Hykou, takže vím, že je to jeho rodné město. (Åberg a Hyka spolu odehráli sezonu 2020/2021 v Traktoru Čeljabinsk, pozn. red.)

Jsou tu nějací hráči, které třeba nějakým způsobem znáte? Nebo v tomhle směru jdete do neznáma?

Nikoho z týmu neznám, takže ano, jdu do neznáma. Ale už se těším, až všechny poznám. Pevně věřím, že pro mě nebude problém zapadnout. Slyšel jsem, že budu vůbec první Švéd v klubu, tak třeba nabídnu něco nového i v tomhle směru. (smích)Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený Pontus Åberg (@pontusaberg)

Kde a jakým způsobem nyní trénujete?

Cvičím od pondělí do pátku, tedy pět dní v týdnu, většinou se svým osobním trenérem, a pokud ne s ním, sestaví mi rozvrh, který dodržuji.

Kdy se na vás v Mladé Boleslavi můžeme těšit?

Měl bych dorazit 25. července.

Máte ještě v plánu před svým příletem sem nějakou dovolenou?

Momentálně nic v plánu nemám, jen jednu svatbu tady ve Švédsku, konkrétně v Gotlandu, na kterou jsem pozvaný. (Gotland je švédský ostrov, cca hodinu letu od Stockholmu, pozn. red.)

S ohledem na vaši hráčskou minulost se na vás bude soustředit spousta pozornosti. Jste na to připraven?

Vím, jaké mám na sebe nároky já sám, a pokud se jich držím a hraji co nejlepší hokej, zbytek většinou přijde sám. Každopádně se do Čech těším, bude to pro mě nová výzva a nevidím důvod, proč by měla být nějakým způsobem menší než kterákoliv jiná.

Už i tady v Čechách jste zaujal svým rodinným příběhem. Chystáte se do Čech i se svou dcerou?

Tahle část je zatím stále v řešení, teprve uvidíme.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!