BK MLADA BOLESLAV
4. 11. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Pokud budeme hrát týmově, máme velkou šanci dostat se do play-off, říká Radek Haas

M l. B o l. – Boleslavští starší dorostenci bodovali v pátek potřetí v řadě, když porazili poslední Písek jasně 5:0. K výhře přispěl významně také brankář Radek Haas (na snímku), který pochytal 32 píseckých střel a zaznamenal druhé čisté konto v sezóně.

Radku, jak je těžké najít motivaci, když se jedná o zápas s jednoznačně posledním Pískem?

My jsme se na to tak nedívali. Rozhodně jsme zápas nechtěli podcenit a pojmout to jako přípravu na zápas s Pardubicemi.

Bylo na vás znát, že jste nehráli tak úplně na "plný plyn". Bylo to cílené? Chtěli jste pošetřit síly na Pardubice?

Nechtěli jsme to jen tak odbruslit. Snažili jsme se jim dát co nejvíc gólů. 5:0 je podle mě zasloužený výsledek.

Vy osobně jste vychytal podruhé v sezóně čisté konto. Poslední dobou máte dobrou formu, což oceňují i trenéři, kteří vám věří. Jak se na to díváte?

Snažím se to tolik nevnímat a chytat, jak nejlépe umím. Rozhodně nesmím být nějak na "hrušce".

Jak se vám chytalo? Dlouhou dobu na vás nešly žádné střely a někdy naopak hodně za sebou...

Byly tam pasáže, kdy mi byla opravdu zima. Na druhou stranu mi pomohli kluci, kteří dobře bránili. Na útočnících Písku bylo možná trochu znát, že si tolik nevěří.

V sobotu vás čeká těžký duel proti Pardubicím. Jak moc velký vliv bude mít podle vás to, že za Dynamo nenastoupí útočník Matěj Blümel, který je s reprezentací v Kanadě, a naopak vy máte zpět v sestavě Oscara Flynna?

Může nám to pomoct, ale mnohem víc záleží, jak budou oba týmy hrát kompletně a jak se semknou. Nám zase chybí David Jirásek, což je citelná ztráta v obraně.

Co podle vás na Pardubice bude platit?

Musíme hrát hodně jako tým, blokovat střely a zkrátka udělat maximum pro to, abychom vyhráli.

Teď vám jde o každý bod, protože tabulka je velice vyrovnaná. Celkově je čelo tabulky velice vyrovnané. Co bude podle vás klíčové a bude třeba k tomu, abyste se udrželi mezi prvními čtyřmi týmy?

Musíme tahat v týmu za jeden provaz a vyhrát co nejvíc zápasů. Věřím, že už třeba zápas proti Pardubicím se nám povede a posbíráme další body.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav