BK MLADA BOLESLAV
29. 9. 2012 | Daniel Langer

Pokud bude třeba, za tým klidně i shodím rukavice, varuje soupeře Petr Chaloupka

M l. B o l. - V celku z města automobilů nastupuje šestadvacetiletý obránce na pozici nepříliš nápadného pracanta, přesto mu vstup do nového ročníku vychází na výbornou a ve statistických žebříčcích se pohybuje na předních příčkách. Petr Chaloupka (na snímku) platí mezi Bruslaři za nejproduktivnějšího obránce a zatím si spolehlivě a svědomitě plní i další povinnosti předního defenzivního hráče v týmu. Jak sám nahlíží na bodově bohatý úvod sezóny? Jaký má názor na Zbyňka Skleničku v návaznosti na předloňský barážový incident? Odpovědi na tyto a další otázky dostanete v článku.

Petře, jak byste zhodnotil sobotní utkání?

Když pomineme inkasovanou branku a první střídání, myslím, že se nám povedl vstup do utkání. Ještě v první minutě jsme stačili vyrovnat a celé úvodní dějství bylo v naší režii. Dali jsme góly a už se nám pak hrálo lépe.

Bylo vítězství o to sladší, že jste porazili jednoho z velkých rivalů a potencionálních soupeřů o barážové pozice?

Určitě je dobře, že jsme dokázali vyhrát takovýmto způsobem. Je to i dárek pro fanoušky, kteří těch důvodů k radosti v posledních letech mnoho neměli.

PETR CHALOUPKA
Jak sám produktivní obránce tvrdí, za tým nemá problém se třeba i poprat. Proti Ústí několik ostřejších soubojů na brankovišti absolvoval, pěstní výměny se ale účastnit nemusel.

Úvodní třetina patří mezi ty nejlepší výkony posledních sezón, v dalších částech ale přišel útlum, čím to?

To už tak bývá. Pokud vedete, dejme tomu, o ty tři branky, už se začínáte více soustředit na defenzivu, soupeř má na ledě více prostoru, začne držet puk a hrát.

Jak se vám zamlouvala atmosféra?

Výborná, to nepotřebuje další komentáře. Fanoušci byli skvělí.

Ze ŠKO-ENERGO Arény budujete nedobytnou pevnost, venku jsou ale výsledky o dost upracovanější a přicházejí i ztráty. Čemu to přičítáte?

Řekněme si to na rovinu, venku nedokážeme celý zápas odehrát zcela tak, jak máme. Podle pokynů se řídíme jednu třetinu, jako naposledy v Třebíči, potom pod dojmem převahy zvolníme, přijde kontaktní branka a končí to zbytečně velkým bojem.

Není tedy trochu problém namotivovat se na některé ze zápasů v dlouhé základní části?

Je to těžké. Pro nás je to většinou jen další soupeř, co se musí porazit. Ostatní na to koukají jako na velkou příležitost, jak získat cenný skalp Boleslavi. Protivník do utkání často jde s tím, že nemá co ztratit a tvrdě míří za svým cílem.

Zažíváte vynikající start do sezóny, patří vám pozice nejproduktivnějšího obránce týmu (v 7 odehraných střetnutích nasbíral Petr Chaloupka 5 bodů za 2 branky a 3 asistence, pozn. red.), kralujete i statistice pozitivních a negativních bodů. Pamatujete tak povedený úvod?

Abych pravdu řekl, tak asi nevzpomínám. Samozřejmě mi to dělá radost, nejsem tu asi jako čistě ofenzivní bek, ale padá to tam a snad to vydrží.

Pamatujete ještě předloňskou baráž, kdy Zbyněk Sklenička napadl hned několik boleslavských hokejistů? Nebál jste se nějaké recidivy? Připravovali jste se na případné usměrnění Ústeckých?

Ne, to vůbec ne. Myslím si, že Sklenička není žádný hlupák a sám od sebe si v podobných incidentech nelibuje. Jsme tu od toho abychom hráli hokej a podobné úvahy není možné si připouštět.

Ozývají se názory, že v týmu chybí nějaký urostlý bijec, který by v případě potřeby shodil rukavice a protihráče usměrnil. Například benátecký Štich tu soupeře za rozhodnutého stavu hledal marně. Co vy na to říkáte?

Jsme hokejisté, podobné situace nikdo z nás nevyhledává, ale občas to k hokeji prostě patří a je třeba se za tým poprat. Pokud na to přijde a bude to ku prospěchu, osobně do toho klidně půjdu. Nevím tedy, jaký by byl výsledek, ale nikdo se nebojíme. (úsměv)

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov