BK MLADA BOLESLAV
2. 2. 2008 | Michal Miškovský

Podřídili jsme tomu všechno, podotýká k vítěznému utkání proti Kladnu Luděk Bukač mladší

M l. B o l. – Velký balvan spadl ze srdce trenérovi boleslavských juniorů Luďku Bukačovi mladšímu po sobotní zasloužené výhře 6:3 nad Kladnem. Jeho svěřenci tak udrželi čtyřbodový náskok před sedmnáctou Opavou, která se už nachází v pásmu sestupu. “Z pohledu psychiky je toto vítězství nesmírně důležité. Jsem rád, že jsme to před reprezentační pauzou zvládli,“ neskrýval radost.

Juniorům BK Mladá Boleslav se v novém roce 2008 nedaří střelecky. Více jak tři branky nastříleli pouze v Litvínově a nyní proti Kladnu. “Ano, dávali jsme málo gólů, navíc byla naše hra v poslední době křečovitá,“ potvrdil Luděk Bukač mladší.

“Už včera jsme nehráli špatně, ale opět jsme se neprosadili střelecky,“ připomněl páteční prohru 1:3 v Karlových Varech.

Šest gólů Boleslavští naposledy nastříleli na začátku prosince proti Třinci. “Dnes pro nás neexistovalo nic důležitějšího, než vítězit a jsem moc rád, že jsme to před reprezentační přestávkou (reprezentace do 20 let má na programu od 5. do 9. února turnaj pěti – pozn. red.) zvládli. Během ní musíme dobře potrénovat a poté v dalších zápasech navázat na dnešní výhru,“ prozradil plány lodivod Středočechů.

Mladoboleslavští se v tabulce extraligy juniorů pohybují u nebezpečného pásma sestupu. Před sobotním středočeským derby jim patřila 16. příčka, která ještě zajišťuje účast v play-off. Může být vítězství nad Kladnem klíčové v boji o postup do vyřazovacích bojů? “Hlavně z pohledu psychiky je důležité, že jsme před zmiňovanou reprezentační pauzou vyhráli,“ tvrdí Luděk Bukač mladší.

Pět ze šesti tref obstarali Tomáš Rod společně s navrátilcem Lukášem Havlíčkem, který zamířil zpět do Bruslařského klubu po půlročním angažmá v kádru slovenské reprezentační dvacítky, přičemž v Mladé Boleslavi se připravoval již v létě. “Myslím si, že je to hráč, který nám hodně pomůže. Tomáš Rod je také bez pochyby kvalitní hokejista,“ řekl na jejich adresu šéftrenér boleslavské mládeže.

“Ale za to, jakým způsobem hráči pracovali a že zvládli tento důležitý zápas, bych vyzdvihl celý tým,“ dodal závěrem.

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav