BK MLADA BOLESLAV
31. 7. 2011 | David Bohata

Podle Jakuba Čutty je play-off reálným cílem

M l. B o l. – Do Bruslařského klubu před novou sezónou zamířilo osm nových akvizic. Mezi nimi bychom našli hráče, kteří se v minulosti objevili v národním dresu. Právě k těm se řadí urostlý obránce Jakub Čutta (na smínku), přišed do města automobilů z Karlových Varů, se kterými před třemi lety dokázal získat mistrovský titul. Extraligový úspěch však odvál čas a Jakub Čutta nyní vyhlíží úspěch v Mladé Boleslavi.

Co vás po třech letech strávených v Karlových Varech přivádí zrovna do Boleslavi? Měl jste nabídky i od jiných klubů?

Měl. Po zvážení s rodinou jsem se rozhodl jít sem, a protože bydlím nedaleko v Liberci, jsem za nabídku Boleslavi rád. Vary mě mimo jiné dostaly do situace, kdy mi nezbývalo nic jiného, než odejít.

Jak byste zhodnotil tři sezóny ve svém někdejším klubu?

Jedině kladně. Ty tři roky strávené ve Varech byly ozdobené titulem, takže na Vary vzpomínám v dobrém a rád bych všem, co nám pomáhali, poděkoval. Situace se ale po sezóně vyvinula tak, že jsme neměli stejný pohled na věc a tak jsem odešel do Boleslavi.

Přicházíte do klubu, který je zvyklý hrát play-out. Myslíte si, že má nyní toto mužstvo potenciál pro play-off?

Určitě. Je tady výborná parta a je cítit, že každý z nás chce dokázat, že Boleslav nepatří do baráže. Upřímně si myslím, že předkolo play-off je pro nás reálný cíl, kde se může stát cokoliv. K tomu musíme hrát bojovný hokej s dobrým bruslením a nasazením. Budeme muset hrát co nejlépe, pak se uvidí.

I vzhledem k vaší postavě, vy jste spíše defensivní typ obránce, neprosazujete se moc v kanadském bodování. Budete v týmu působit spíše jako jakýsi "bourač"?

U nás v týmu je více vysokých obránců a i příchozí Baldwin má robustní postavu, takže musíme vyčistit prostor před brankou, ať kluci v bráně dobře vidí střely a mají klid na chytání. Myslím si, že hra do těla se netýka jen vyšších hráčů – ránu umí dát každý.

Nebojíte se na ledě zapojit do šarvátky?

Nebojím. To je úplně normální, jednou ránu dáte, jednou dostanete. Šarvátky patří k hokeji a já s tím nemám problém. Jsme tým a musíme držet pospolu.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Spartak Vlašim