BK MLADA BOLESLAV
5. 5. 2008 | Michal Miškovský

Po Štrbovi získal Bruslařský klub další čtyři posily!

M l. B o l. – Vedení BK Mladá Boleslav představilo na pondělní tiskové konferenci pět posil. Vedle Martina Štrby, jehož příchod jsme avizovali už v pátek, budou nově hájit barvy nováčka extraligy Marek Posmyk, Roman Tomas, Vladislav Kubeš a také Jan Chábera, který vypomáhal Mladoboleslavským již v závěru uplynulé sezony.

"Po postupové sezoně nebudou působit v Bruslařském klubu ti hráči, kteří jsou smluvně vázáni v jiných klubech a u nás byli pouze na hostování. Jedná se o Tomáše Kolafu, Davida Mazance, Jakuba Rumpela, Milana Mikulíka a Martina Růžičku. Pět hráčů odešlo a stejný počet přišel, takže ještě budeme chtít posílit kádr," prozradil Jaromír Šindel, sportovní manažer BK Mladá Boleslav.

"Otázník se vznáší nad Pavlem Šebestou, který do dnešního večera zvažuje, jestli svým způsobem ukončí kariéru, neboť dostal nabídku k zajímavé práci," dodal Jaromír Šindel.

Profily nových hráčů

Obránce Marek Posmyk poprvé okusil českou nejvyšší soutěž v Dukle Jihlava. V sezoně 1997/1998 už ale zkoušel štěstí za oceánem, kde mimo jiné odehrál i 19 zápasů v NHL v dresu Tampy Bay. Do Česka se vrátil před sezonou 2001/2002, v niž hájil barvy Zlína. O rok později odešel do Slavie, kde však vydržel taktéž jen jednu sezonu. Z pražského klubu zamířil do Plzně, ale ročník zakončil v německém Norimberku. V sezoně 2004/2005 pro změnu působil v rakouském Linci. Poté se už opět vrátil do české extraligy, kde dva roky hrál za České Budějovice. Před sezonou 2007/2008 odešel Posmyk do Pardubic, ale ročník dokončil v Plzni.

Útočník Roman Tomas nastartoval svoji kariéru ve slovenském Popradu a působil tam až do sezony 2003/2004. Přes druhou ruskou ligu(Neftyanik Leninogorsk) a polskou nejvyšší soutěž (Cracovia Krakov) se dostal do české extraligy, kde tři sezony hájil barvy Třince. Tu loňskou však dokončil v Litvínově.

Forvard Vladislav Kubeš sice nakoukl do “velkého hokeje“ v Plzni, ale podstatnou část kariéry spojil s Pískem, kde působil až na krátká hostování od sezony 1999/2000 do ročníku 2005/2006. Následující rok odehrál na dvou frontách. Přes dvacet utkání okusil v extralize v dresu Slavie a v první lize nastoupil k 39 zápasům za Havlíčkův Brod. Minulou sezonu působil v týmu Rebelů, za Slavii naskočil jen jednou.

Gólman Jan Chábera strávil prakticky celou svou dosavadní kariéru až na výjimku v podobě sezony 2002/2003 (Havířov, Ostrava) na jihu Čech. Kromě Českých Budějovic však odchytal několik zápasů v ročníku 2003/2004 a 2005/2006 také v Jindřichově Hradci. Pro mladoboleslavské fanoušky však nebude velkou neznámou. Bruslařskému klubu již vypomáhal v závěru loňské sezony, kdy odchytal 11 zápasů.

O příchodu Martina Štrby jsme informovali již dříve v tomto článku.

Další podrobnosti připravujeme.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.