BK MLADA BOLESLAV
4. 3. 2015 | Jitka Čechová

Plzeň je pořád favorit. Bude to těžké, zůstává při zemi David Výborný

P l z e ň – Hokejisté Mladé Boleslavi vykročili do sfér, v jakých ještě nikdy v historii nebyli, tou správnou nohou. V prvním zápase předkola play-off porazili 5:4 Plzeň a ač se v závěru ještě báli o výsledek, jejich poctivá a týmová hra jim nakonec první bod vynesla. Kapitán Mladé Boleslavi David Výborný si v tomto utkání připsal čtyři kanadské body (2+2) a trenér Jelínek jej označil za rozdílového hráče. Přesto čerstvý čtyřicátník kroutil hlavou a prohlásil, že jeho výkon za moc nestál.

Davide, dovolím si začít maličko odlehčeně: Když jsme spolu naposledy mluvili po pátečním zápase s Vítkovicemi, prohlásil jste, že „jdete na Plzeň“. Tehdy jsem to pochopila tak, že myslíte pivo, ale teď to vypadá, že umíte věštit…

(úsměv) Prorok nejsem. Ale faktem je, že nějaké tušení, možná pocit, tam byly. Říkal jsem si, že Plzeň by pro nás z těch týmů, se kterými jsme do předkola mohli jít, tím nejtěžším možným soupeřem. A myslím si to pořád.

Takže Plzeň jste vyloženě nechtěl?

Myslím, že se každému určitě vybavily ty dvě dardy, které jsme od Plzně dostali. Když to tak nějak shrnu, byly to jedny z těch největších potup, jakými jsme si museli letos projít. Takže jak říkám, prostě aktuálně nejtěžší možný soupeř.

Panovala velká nervozita? Přeci jen Boleslav v play-off, nebo tedy v předkole, ještě nikdy nebyla…

Musím přiznat, že na rozbruslení nějaká ta nervozita znát byla. Přeci jen tam máme spoustu kluků, kteří tohle nikdy nehráli. Ale vstoupili jsme do toho dobře. Například perfektně zahrála ta mladá, čtvrtá lajna.

Vzdor tomu, že se oba týmy letos už čtyřikrát potkaly, první třetina byla tentokrát hodně opatrná. Jako kdybyste se teprve oťukávali…

Je to tak. Ono se to sice dost často jen tak říká, ale je to tak – tohle je jiná soutěž, začíná se od začátku. A tak prostě nikdo nechtěl udělat tu první chybu. Nikdo nechtěl dostat ten první gól.

Na co jste si řekli, že si musíte dávat největší pozor?

Věděli jsme, že jsou hodně šikovní v přesilovkách. Což se potvrdilo, dali nám v nich tři góly. Nechtěli jsme moc chodit do oslabení. A hlavně jsme Plzeň nechtěli pustit do vedení.

Natřikrát jste šli do vedení, dvakrát Plzeň dokázala prakticky okamžitě vyrovnat. To trochu podtrhne nohy, že?

Je to tak, sami sebe jsme sráželi. Vždycky jsme je po nějaké minutě hry nechali vyrovnat. Ale myslím, že jedna z těch pozitivních věcí, které bychom si z tohohle zápasu měli odnést, je ta, že nás to nepoložilo. Že jsme v sobě pokaždé dokázali najít sílu a dát další gól, a že jsme se drželi své hry.

Co jste si říkali před třetí třetinou, do které jste šli s vedením 4:2, ale která byla nakonec ještě hodně dramatická?

Že se nám nesmí stát to, co se nám nakonec stalo. (hořký úsměv) Trenéři nás na to upozorňovali, měli jsme to odehrát jinak, lépe. Nechtěli jsme to rozhodně honit na rozdíl jednoho gólu. Vlastně zaplaťpánbůh, že jsme dali ještě ten pátý.

Co si z toho všeho odnést dál?

Ponaučení z té třetí třetiny. Pak si dávat větší pozor na jejich přesilovky. A hlavně zůstat nohama na zemi.

Bruslaři v západočeské metropoli přebývají v Parkhotelu Plzeň.

Vy sám jste zaznamenal čtyři kanadské body, z toho dva parádní góly. Řekl byste, že jste ten typ hráče, který v play-off ještě maličko naroste?

Ironií je, že já se v tomhle zápase necítil vůbec dobře. Nebyl jsem ve své kůži. K těm gólům jsem přišel tak trochu jako slepý k houslím. Vždycky jsem byl ve správnou dobu na správném místě.

Mnohé překvapila poměrně nízká návštěva domácího publika, díky čemuž byli dobře slyšet fanoušci Boleslavi. Zaznamenali jste to?

Jo, zaznamenali. Naši fanoušci jsou skvělí. Hrozně věrní. Chceme vyhrávat kvůli nim.

Co vás po prvním zápase v Plzni čeká?

Spíme tady, takže nějaká rehabilitace, kolo, výběh… Přejezd na hotel, večeře, jedna Plzeň a jdeme spát.

Začátek toho předkola začal možná až nad očekávání. Panuje tedy spokojenost?

Možná tak na chvíli, na hodinu nebo dvě po zápase… Déle už nemá smysl to řešit. Plzeň je pořád favorit a bude to strašně těžké.

Ve čtvrtek si ale určitě půjdete pro druhý bod?

Budeme se o to snažit.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav