BK MLADA BOLESLAV
3. 4. 2021 | Adéla Kvapilová, Jitka Čechová

Petr Šidlík: V play off je každý zápas jiný, v neděli to může být naopak

T ř i n e c – Vstup do semifinálové série zvládli lépe Oceláři, kteří úvodní duel ovládli 2:0. „Nabídli jsme jim dvakrát 5 na 3, což rozhodlo. Jinak si myslím, že jsme uhráli solidní zápas,“ hodnotí porážku obránce Petr Šidlík.

První zápas proti třineckým drakům byl emočně vypjatý. Co rozhodlo? „Přesilovky. Nabídli jsme jim dvakrát 5 na 3, což rozhodlo. Jinak si myslím, že jsme uhráli solidní zápas. Je vidět, že mají zkušené hráče a vyřazovací boje nehrají poprvé, takže si to uhlídali. Druhá třetina rozhodla,“ sděluje na úvod rozhovoru Petr Šidlík.

Bruslaři byli v tomto střetnutí trestanějším týmem, za katr usedli hned šestkrát. „Možná to byla přemíra snahy. Chtěl jsem dohrát ve středním pásmu, foukli to jako faul. Nevím, neviděl jsem to. Nechci se k tomu vyjadřovat… Věděli jsme, že mají silné přesilovky, že jim nemůžeme nabídnout to, co v tomto zápase. Jak tohle dodržíme, tak věřím, že to bude super.“

Středočeši se z porážky musí co nejrychleji oklepat. Semifinálový program je velmi nabitý. Co pro to udělají? „Nic. Já myslím, že už to zůstalo v kabině. Řekli jsme si k tomu něco, uděláme si před zápasem poradu, máme čas zregenerovat. Myslím si, že jsme hlavou připravení dobře, že si to nikdo z nás nebere. Je to první zápas venku, těžký soupeř a takhle to prostě je,“ uzavírá boleslavský bek.

Celý rozhovor můžete zhlédnout na našem YouTube:Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)

Související články

Aktuality

19.04.2021

Bruslaři na kempu repre

Tři mladoboleslavští hokejisté byli nominováni na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa. K reprezentačnímu výběru se v Plzni během příštího týdne připojí útočníci Pavel Kousal s Ondřejem Najmanem a gólman Jan Růžička.

Gratulujeme a držíme palce!

16.04.2021

Bruslaři na MS U18

Na mistrovství světa osmnáctek, které se uskuteční od 26. dubna do 6. května 2021 v americkém Texasu, byli nominováni tři mladí Bruslaři. V reprezentačních barvách se objeví obránce David Moravec, útočník Gabriel Szturc a gólman Oliver Šatný.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!

15.04.2021

Nedostupnost webu

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost našeho webu v den sedmého semifinálového utkání s Třincem. Potíže nebyly na straně klubu, ale na straně provozovatele webu, na jehož servery směřovaly hackerské útoky.

11.04.2021

Vacík v reprezentaci

Mladoboleslavský obránce Dominik Vacík se od 13. do 17. dubna zúčastní reprezentačního soustředění kategorie do 20 let ve Vyškově a také dvou přátelských zápasů se Slovenskem.

26.03.2021

Zohorna poprvé v NHL

Radim Zohorna si v noci na 26. března v rámci čtvrtečního hracího dne odbyl svou premiéru v nejslavnější hokejové lize světa. Uvedl se přitom na výbornou, neboť v duelu mezi Pens a Buffalem vsítil rozdílovou trefu!

26.03.2021

Semifinále s Třincem

Bruslaři už znají svého semifinálového soupeře – po nejrychlejším možném vítězství nad Kometou Brno postoupil HC Oceláři Třinec. Druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec. Mladoboleslavští hokejisté budou začínat venku, tedy na ledě Třince, a to v sobotu 3. dubna.