BK MLADA BOLESLAV
27. 9. 2017 | Jitka Čechová

Petr Holík: Ze všech nabídek jsem měl u Boleslavi nejlepší pocit

M l. B o l. – Většinou podobné informace alespoň částečně prosáknou ven, tentokrát ale v případě Petra Holíka a Mladé Boleslavi nepadla nikde ani zmínka. Pro mnohé jde o překvapení, pro novopečeného Bruslaře o dobře promyšlené rozhodnutí. Přečtěte si rozhovor s pětadvacetiletým útočníkem.

Petře, obligátní otázka na úvod, které se nelze vyhnout: Proč právě Mladá Boleslav?

Těch nabídek jsem měl víc, nebudu zapírat. Všechny jsem si je pečlivě prošel. Boleslav je mi sympatická. Líbí se mi, jak má sestavený tým, a kam chce směřovat, líbí se mi hra, kterou předvádí. Ze všech těch nabídek jsem měl nejlepší pocit, že do tohohle herního systému bych mohl zapadnout.

Co všechno jste před svým příchodem o Boleslavi věděl?

Samozřejmě jsem věděl, kdo tu trénuje, kdo tu hraje. Z reprezentace znám Pavla Musila a Radana Lence, ze Zlína se zase kamarádím s Oldrichem Kotvanem.

Zlín. Téhle otázce se určitě ani do budoucna nevyhnete. Pocházíte odtamtud, hodně jste tam toho odehrál. Nebyla to varianta?

Varianta to určitě byla. Dostal jsem od Zlína nabídku a dlouho jsem ji zvažoval. Opravdu dlouho. Ale nakonec jsem došel k tomu, že chci něco nového. Snad můžu říct, že jsem ještě pořád celkem mladý, a tak jsem prostě chtěl zkusit něco dalšího. Neříkám, že do Zlína už nikdy nechci, právě naopak, vždyť jsem odtamtud. Ale teď bylo moje rozhodnutí o tom poznat něco nového.

Už jste stačil mluvit se zdejšími trenéry? Třeba o tom, jakou budete mít roli?

Nějaké informace samozřejmě mám, tyhle diskuse jsme vedli v rámci uzavírání smlouvy. Ale není to nic úplně určitého. Myslím, že se to tématem teprve stane.

Určitým způsobem vás asi předchází vaše jméno, zkušenosti… Očekáváte na svou osobu nějaký tlak?

Zatím snad ani ne. Snažím se ho na sebe klást sám. Ale samozřejmě počítám s tím, že když hráč přijde do nového týmu, když si ho klub vybere, tak od něj taky očekává nějaké výkony. Stejně jako fanoušci. Doufám, že tyhle nároky dokážu splnit.

Rusko a vaše zkušenosti z Čerepovce. Jsou to dobré zkušenosti nebo spíš zklamání?

Já se na všechno snažím dívat pozitivně. V Čerepovci si to nějakým způsobem nesedlo celkově. Samozřejmě jsem doufal, že tam vydržím déle, ale bohužel to je, jak to je. Třeba se ještě jednou do KHL vrátím, ale to teď řešit nechci. Mým rozhodnutím je Boleslav a to je taky to jediné, na co chci myslet.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.02.2020

B tým proti Žabonosům

Mladoboleslavský B tým odehraje v sobotu 22. února od 17:00 poslední utkání základní části Krajské ligy mužů Středočeského kraje. Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera na domácím ledě přivítají tým posledních Žabonos. Bruslaři již nemohou v tabulce skončit první, utkání ale rozhodne o tom, zda Boleslavští budou druzí, nebo až třetí.

18.02.2020

Dorost v Jičíně

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pátek 21. února od 17:30 extraligové utkání proti Vítkovicím v Jičíně. V sousedním okresním městě budou chtít Bruslaři propagovat mladoboleslavský hokej. Dorazí také vybraní hráči A týmu a uskuteční se jejich autogramiáda. Všichni fanoušci jsou zváni.

12.02.2020

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pondělí 24. února od 17:30 na domácím ledě přípravný zápas proti americkému klubu Boston Advantage. Vstup na utkání je tradičně zdarma, příchod je možný bočním vchodem od malé haly.

05.02.2020

Sjednocení časů

Český svaz ledního hokeje v zájmu zajištění regulérnosti závěru základní části Tipsport extraligy opět stanovil jednotný začátek všech utkání 51. a 52. kola. Bruslaři tak v úterý 3. března odehrají zápas na Kladně od 17:30 a poslední utkání základní části potom v pátek 6. března doma se Zlínem od 18:00.

29.01.2020

Zohorna nominován

Českou reprezentaci čeká příští týden třetí akce sezony, trenérský štáb dnes oznámil nominaci na švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu. Pozvánku dostal boleslavský útočník Radim Zohorna. Dalších pět Bruslařů je potom na pozicích náhradníků - obránci Marek Hrbas a Ondřej Dlapa a útočníci David Šťastný, Ondřej Najman a Adam Zbořil.

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
HC Žabonosy
×
Dnes v 12:30 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC ZUBR Přerov