BK MLADA BOLESLAV
27. 9. 2017 | Jitka Čechová

Petr Holík: Ze všech nabídek jsem měl u Boleslavi nejlepší pocit

M l. B o l. – Většinou podobné informace alespoň částečně prosáknou ven, tentokrát ale v případě Petra Holíka a Mladé Boleslavi nepadla nikde ani zmínka. Pro mnohé jde o překvapení, pro novopečeného Bruslaře o dobře promyšlené rozhodnutí. Přečtěte si rozhovor s pětadvacetiletým útočníkem.

Petře, obligátní otázka na úvod, které se nelze vyhnout: Proč právě Mladá Boleslav?

Těch nabídek jsem měl víc, nebudu zapírat. Všechny jsem si je pečlivě prošel. Boleslav je mi sympatická. Líbí se mi, jak má sestavený tým, a kam chce směřovat, líbí se mi hra, kterou předvádí. Ze všech těch nabídek jsem měl nejlepší pocit, že do tohohle herního systému bych mohl zapadnout.

Co všechno jste před svým příchodem o Boleslavi věděl?

Samozřejmě jsem věděl, kdo tu trénuje, kdo tu hraje. Z reprezentace znám Pavla Musila a Radana Lence, ze Zlína se zase kamarádím s Oldrichem Kotvanem.

Zlín. Téhle otázce se určitě ani do budoucna nevyhnete. Pocházíte odtamtud, hodně jste tam toho odehrál. Nebyla to varianta?

Varianta to určitě byla. Dostal jsem od Zlína nabídku a dlouho jsem ji zvažoval. Opravdu dlouho. Ale nakonec jsem došel k tomu, že chci něco nového. Snad můžu říct, že jsem ještě pořád celkem mladý, a tak jsem prostě chtěl zkusit něco dalšího. Neříkám, že do Zlína už nikdy nechci, právě naopak, vždyť jsem odtamtud. Ale teď bylo moje rozhodnutí o tom poznat něco nového.

Už jste stačil mluvit se zdejšími trenéry? Třeba o tom, jakou budete mít roli?

Nějaké informace samozřejmě mám, tyhle diskuse jsme vedli v rámci uzavírání smlouvy. Ale není to nic úplně určitého. Myslím, že se to tématem teprve stane.

Určitým způsobem vás asi předchází vaše jméno, zkušenosti… Očekáváte na svou osobu nějaký tlak?

Zatím snad ani ne. Snažím se ho na sebe klást sám. Ale samozřejmě počítám s tím, že když hráč přijde do nového týmu, když si ho klub vybere, tak od něj taky očekává nějaké výkony. Stejně jako fanoušci. Doufám, že tyhle nároky dokážu splnit.

Rusko a vaše zkušenosti z Čerepovce. Jsou to dobré zkušenosti nebo spíš zklamání?

Já se na všechno snažím dívat pozitivně. V Čerepovci si to nějakým způsobem nesedlo celkově. Samozřejmě jsem doufal, že tam vydržím déle, ale bohužel to je, jak to je. Třeba se ještě jednou do KHL vrátím, ale to teď řešit nechci. Mým rozhodnutím je Boleslav a to je taky to jediné, na co chci myslet.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

10.09.2019

Výjezd do Liberce

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Libercem, které je na programu v neděli 22. září. Odjezd autobusu je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu, sraz o 10 minut dříve. Cestovné činí 100 Kč, vstupenky si každý zařizuje individuálně a je doporučen předprodej. Výjezd je oznámen takto dopředu z důvodu včasné rezervace autobusu s odpovídajícím počtem míst, proto se neváhejte hlásit!

02.09.2019

Tiskovka online

Sledujte v úterý 3. září od 11 hodin předsezónní tiskovou konferenci BK Mladá Boleslav online.

24.08.2019

Turnaj dorostu

Podobně jako 9. třída, odehraje o předposledním srpnovém víkendu turnaj i dorost. Ten se uskuteční v Pardubicích a bude dokonce s mezinárodním obsazením. Bruslaři se střetnou s Hradcem Králové, Havířovem a Minskem.

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.