BK MLADA BOLESLAV
13. 12. 2009 | Michal Miškovský

Peter Fabuš: Měli jsme si pohlídat tři body

M l. B o l. – Vydřeli vedení 1:0 a pak jako kdyby boleslavští hokejisté spoléhali, že jim Kladno znovu nedá gól. Čistý štít sice udrželi v prvních dvou vzájemných zápasech letošní sezony (5:0, 1:0 sn.), ale tentokrát už Okenáři proti středočeskému rivalovi prolomili své střelecké trápení. “Myslím, že po vstřelení gólu jsme měli líp bránit střední pásmo a pohlídat si tři body,“ přiznal po utkání Peter Fabuš (na snímku).

S výjimkou prvního zápasu s Kladnem (5:0) padá hodně málo gólů. Čím si to vysvětlujete?

“Kladno kvalitně brání a má dobré přesilovky, i když jich tentokrát moc nehráli. V první a druhé třetině jsme měli několik šancí, ale je škoda, že tam nic nespadlo.“

Nakonec jste otevřel skóre až vy ve třetí třetině, ale gól vypadal trochu šťastně. Jak jste to viděl?

“Michal Macho velmi dobře zapracoval při napadání, vybojoval puk a posunul ho na Jardu Kracíka. Ten nějak vystřelil a já jsem byl jen ve správnou chvíli na správném místě.“

Po inkasovaném gólu mělo zničehonic více ze hry Kladno. Byl jejich tlak opravdu tak silný?

“Trošku s námi točili. Měli pár střel, ale důležité bylo, že jsme to ustáli.“

V nájezdech jste si mohl připsat druhou trefu. Proč to nevyšlo?

“Udělal jsem to úplně špatně! V bráně byl jen gólmanův beton, a kdybych aspoň trochu zvedl puk, není o čem mluvit. Třeba bychom nemuseli čekat až do třetí série.“

Reprezentační přestávka vám nyní přijde vhod, že?

“Každá takováhle pauza je dobrá, protože v lednu se ten zápasový kolotoč rozběhne tak, že nebude čas pořádně potrénovat. Věřím tomu, že po přestávce zase budou body přiskakovat na naše konto.“

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.