BK MLADA BOLESLAV
13. 12. 2009 | Michal Miškovský

Peter Fabuš: Měli jsme si pohlídat tři body

M l. B o l. – Vydřeli vedení 1:0 a pak jako kdyby boleslavští hokejisté spoléhali, že jim Kladno znovu nedá gól. Čistý štít sice udrželi v prvních dvou vzájemných zápasech letošní sezony (5:0, 1:0 sn.), ale tentokrát už Okenáři proti středočeskému rivalovi prolomili své střelecké trápení. “Myslím, že po vstřelení gólu jsme měli líp bránit střední pásmo a pohlídat si tři body,“ přiznal po utkání Peter Fabuš (na snímku).

S výjimkou prvního zápasu s Kladnem (5:0) padá hodně málo gólů. Čím si to vysvětlujete?

“Kladno kvalitně brání a má dobré přesilovky, i když jich tentokrát moc nehráli. V první a druhé třetině jsme měli několik šancí, ale je škoda, že tam nic nespadlo.“

Nakonec jste otevřel skóre až vy ve třetí třetině, ale gól vypadal trochu šťastně. Jak jste to viděl?

“Michal Macho velmi dobře zapracoval při napadání, vybojoval puk a posunul ho na Jardu Kracíka. Ten nějak vystřelil a já jsem byl jen ve správnou chvíli na správném místě.“

Po inkasovaném gólu mělo zničehonic více ze hry Kladno. Byl jejich tlak opravdu tak silný?

“Trošku s námi točili. Měli pár střel, ale důležité bylo, že jsme to ustáli.“

V nájezdech jste si mohl připsat druhou trefu. Proč to nevyšlo?

“Udělal jsem to úplně špatně! V bráně byl jen gólmanův beton, a kdybych aspoň trochu zvedl puk, není o čem mluvit. Třeba bychom nemuseli čekat až do třetí série.“

Reprezentační přestávka vám nyní přijde vhod, že?

“Každá takováhle pauza je dobrá, protože v lednu se ten zápasový kolotoč rozběhne tak, že nebude čas pořádně potrénovat. Věřím tomu, že po přestávce zase budou body přiskakovat na naše konto.“

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!