BK MLADA BOLESLAV
20. 11. 2018 | Jitka Čechová

Pavol Skalický: Vlastní branky potěší, mnohem lepší je ale to, že se zvedáme

M l. B o l. – Se stoupajícími výkony týmu se zvedá i Pavol Skalický. Nebo obráceně? Buď jak buď, je to pozitivní, protože Bruslaři vyhráli poslední čtyři zápasy, Skalický se v nich trefil (letos celkově potřetí) a přidal také dvě asistence. „Líp se určitě cítím, ale i kdybych góly nedával a my vyhrávali, bylo by to v pořádku,“ říká.

Pavle, změna herního projevu týmu je velká. Popište nějak tu cestu, po které teď kráčíte…

Přišli noví trenéři s novým systémem, který se snažíme dodržovat. Jak zápasy běží, zlepšujeme se. Neustále to pilujeme dalšími a dalšími tréninky a všechno se to snažíme vést k tomu, aby to bylo ještě lepší. Je před námi ještě strašně moc práce, ale každý krůček se počítá a snad jsou i vidět.

Co přesně se vlastně změnilo? Dá se to říct?

Nevím, jestli o tom můžu mluvit, nebylo by to ode mě úplně taktické. (smích) Snažíme se víc hrát jako tým. Brát v potaz, že je nás na ledě šest. Když se něco nepovede jednomu, musí mu pomoct druhý.

Nepochybně je i mnohem lepší nálada v kabině, že?

Nikomu určitě nedělala dobře ta situace, ve které jsme se nacházeli, a ze které se vlastně teprve – snad – zvedáme. Troufám si říct, že se společně s tím zvedá i nálada v kabině.

Co vy osobně? Cítíte se líp, že to tam konečně začalo padat?

Líp se určitě cítím, ale i kdybych góly nedával a my vyhrávali, bylo by to v pořádku. Samozřejmě každá moje trefa potěší, ale jsem mnohem radši, že se zvedáme jako tým.

Z posledních čtyř vítězství jsou to tři výhry nad tabulkově vysoce postavenými soupeři. Je i tohle dobré znamení?

No… My jsme trochu trpěli tím, že jsme „bohatým brali a chudým dávali“, takže kdo ví, jestli není lepší znamení to vítězství nad Pardubicemi. Ne, samozřejmě si dělám legraci. Je to fráze, ale my se nedíváme na to, koho jsme porazili, s kým hrajeme… My se soustředíme hlavně na naši hru.

Čeká vás takzvaný domácí víkend, nejprve v pátek Plzeň, v neděli potom Chomutov. Může být tohle další pomoc na té cestě?

Určitě. Domácí prostředí je vždycky výhodou. Prioritou je teď pro nás samozřejmě příprava na Plzeň, potom přijde Chomutov.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.

07.12.2018

Přesun utkání

Zápas 32. kola se z důvodu živého přenosu O2 TV přesouvá z pátku 4. ledna na sobotu 5. ledna. Na ledě Liberce se začne už ve 14 hodin.

06.12.2018

Výjezd na Spartu

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání se Spartou, které je na programu v neděli 30. prosince. Odjezd autobusu je ve 13:30 od městského fotbalového stadionu. Cestovné činí 100 Kč, vstupenku (sektor 117 nebo 118) si zajistí každý sám. Přihlášku na výjezd najdete tady.

04.12.2018

Redlich a Strnad za BK

Z důvodu stopky Jakuba Klepiše a Martina Látala a také několika zraněných a nemocných vyrazí s Bruslaři do Vítkovic kladenští útočníci Jakub Strnad a Tomáš Redlich.

04.12.2018

Dorost čeká turnaj

Dorost si pauzu mezi zápasy zpestří turnajem v Třemošné, kterého se zúčastní v neděli 30. prosince od 10:20 hodin.

03.12.2018

Potrestaní hráči

Bruslařskému klubu budou v nadcházejících zápasech chybět hned dva disciplinárně potrestaní hráči. Jakub Klepiš dostal stop na dva zápasy a Martin Látal nemůže hrát jeden zápas. Oba fauly, které svazová komise posuzovala, se odehrály v nedělním zápase proti Zlínu.