BK MLADA BOLESLAV
20. 11. 2018 | Jitka Čechová

Pavol Skalický: Vlastní branky potěší, mnohem lepší je ale to, že se zvedáme

M l. B o l. – Se stoupajícími výkony týmu se zvedá i Pavol Skalický. Nebo obráceně? Buď jak buď, je to pozitivní, protože Bruslaři vyhráli poslední čtyři zápasy, Skalický se v nich trefil (letos celkově potřetí) a přidal také dvě asistence. „Líp se určitě cítím, ale i kdybych góly nedával a my vyhrávali, bylo by to v pořádku,“ říká.

Pavle, změna herního projevu týmu je velká. Popište nějak tu cestu, po které teď kráčíte…

Přišli noví trenéři s novým systémem, který se snažíme dodržovat. Jak zápasy běží, zlepšujeme se. Neustále to pilujeme dalšími a dalšími tréninky a všechno se to snažíme vést k tomu, aby to bylo ještě lepší. Je před námi ještě strašně moc práce, ale každý krůček se počítá a snad jsou i vidět.

Co přesně se vlastně změnilo? Dá se to říct?

Nevím, jestli o tom můžu mluvit, nebylo by to ode mě úplně taktické. (smích) Snažíme se víc hrát jako tým. Brát v potaz, že je nás na ledě šest. Když se něco nepovede jednomu, musí mu pomoct druhý.

Nepochybně je i mnohem lepší nálada v kabině, že?

Nikomu určitě nedělala dobře ta situace, ve které jsme se nacházeli, a ze které se vlastně teprve – snad – zvedáme. Troufám si říct, že se společně s tím zvedá i nálada v kabině.

Co vy osobně? Cítíte se líp, že to tam konečně začalo padat?

Líp se určitě cítím, ale i kdybych góly nedával a my vyhrávali, bylo by to v pořádku. Samozřejmě každá moje trefa potěší, ale jsem mnohem radši, že se zvedáme jako tým.

Z posledních čtyř vítězství jsou to tři výhry nad tabulkově vysoce postavenými soupeři. Je i tohle dobré znamení?

No… My jsme trochu trpěli tím, že jsme „bohatým brali a chudým dávali“, takže kdo ví, jestli není lepší znamení to vítězství nad Pardubicemi. Ne, samozřejmě si dělám legraci. Je to fráze, ale my se nedíváme na to, koho jsme porazili, s kým hrajeme… My se soustředíme hlavně na naši hru.

Čeká vás takzvaný domácí víkend, nejprve v pátek Plzeň, v neděli potom Chomutov. Může být tohle další pomoc na té cestě?

Určitě. Domácí prostředí je vždycky výhodou. Prioritou je teď pro nás samozřejmě příprava na Plzeň, potom přijde Chomutov.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.

06.05.2019

Zohorna doma

Boleslavský útočník Radim Zohorna u českého národního týmu bohužel skončil a na mistrovství světa se tak nepodívá. Podle vyjádření reprezentačního trenéra Říhy jsou v tom zdravotní problémy.

04.05.2019

Němeček do Finska

Obránce David Němeček skutečně opouští Mladou Boleslav. Odchází na zahraniční angažmá do Finska. Jako novou posilu ho představil klub Rauman Lukko.

02.05.2019

Nově s UPS

BK Mladá Boleslav zahájil novou spolupráci se společností UPS. UPS poskytuje dopravní služby a nově se připojila k poskytování dopravních služeb v našem FANSHOPU a fanouškům přináší možnost ušetřit. U přepravy s UPS se totiž neplatí poplatek za dobírku. Dále nabízí nejlevnější dopravu až domů a při nákupu nad 1.200,- Kč je doprava ZDARMA. Více informací o společnosti UPS naleznete zde.