BK MLADA BOLESLAV
20. 11. 2018 | Jitka Čechová

Pavol Skalický: Vlastní branky potěší, mnohem lepší je ale to, že se zvedáme

M l. B o l. – Se stoupajícími výkony týmu se zvedá i Pavol Skalický. Nebo obráceně? Buď jak buď, je to pozitivní, protože Bruslaři vyhráli poslední čtyři zápasy, Skalický se v nich trefil (letos celkově potřetí) a přidal také dvě asistence. „Líp se určitě cítím, ale i kdybych góly nedával a my vyhrávali, bylo by to v pořádku,“ říká.

Pavle, změna herního projevu týmu je velká. Popište nějak tu cestu, po které teď kráčíte…

Přišli noví trenéři s novým systémem, který se snažíme dodržovat. Jak zápasy běží, zlepšujeme se. Neustále to pilujeme dalšími a dalšími tréninky a všechno se to snažíme vést k tomu, aby to bylo ještě lepší. Je před námi ještě strašně moc práce, ale každý krůček se počítá a snad jsou i vidět.

Co přesně se vlastně změnilo? Dá se to říct?

Nevím, jestli o tom můžu mluvit, nebylo by to ode mě úplně taktické. (smích) Snažíme se víc hrát jako tým. Brát v potaz, že je nás na ledě šest. Když se něco nepovede jednomu, musí mu pomoct druhý.

Nepochybně je i mnohem lepší nálada v kabině, že?

Nikomu určitě nedělala dobře ta situace, ve které jsme se nacházeli, a ze které se vlastně teprve – snad – zvedáme. Troufám si říct, že se společně s tím zvedá i nálada v kabině.

Co vy osobně? Cítíte se líp, že to tam konečně začalo padat?

Líp se určitě cítím, ale i kdybych góly nedával a my vyhrávali, bylo by to v pořádku. Samozřejmě každá moje trefa potěší, ale jsem mnohem radši, že se zvedáme jako tým.

Z posledních čtyř vítězství jsou to tři výhry nad tabulkově vysoce postavenými soupeři. Je i tohle dobré znamení?

No… My jsme trochu trpěli tím, že jsme „bohatým brali a chudým dávali“, takže kdo ví, jestli není lepší znamení to vítězství nad Pardubicemi. Ne, samozřejmě si dělám legraci. Je to fráze, ale my se nedíváme na to, koho jsme porazili, s kým hrajeme… My se soustředíme hlavně na naši hru.

Čeká vás takzvaný domácí víkend, nejprve v pátek Plzeň, v neděli potom Chomutov. Může být tohle další pomoc na té cestě?

Určitě. Domácí prostředí je vždycky výhodou. Prioritou je teď pro nás samozřejmě příprava na Plzeň, potom přijde Chomutov.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

21.02.2019

Klub zaplatí pokutu

Šéf Disciplinární komise TELH Viktor Ujčík se zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu a rozdal tři pokuty – Mladá Boleslav zaplatí dvakrát 5 tisíc, Olomouc 5 tisíc korun.

21.02.2019

Se Zlínem na ČT Sport

Zápas 50. kola Tipsport extraligy mezi BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín odvysílá na svém sportovním kanálu Česká televize. Úvodní vhazování se proto z původních 16 hodin posouvá na 15:20.

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ